Uwaga problem- Kręta w Górze

23

Jako mieszkanka Góry, chciałabym nagłośnić ostatnio zastaną sytuację na ul. Krętej w Górze. Nie tylko moim, ale też moich sąsiadów z tejże ulicy mankamentem, jest przejeżdżający przez ul. Krętą autokar z firmy Junior-Trans. Kiedyś na początku ww. ulicy widniał znak ograniczenia tonażowego i wtedy nie było problemu z przejeżdżającymi ciężkimi pojazdami. Od czasu remontu drogi i chodnika znak znikł i dało to otwartą furtkę m.in. do korzystania z niej autokaru Junior-Transu. Autokar zawsze wjeżdżając na naszą część miejscowości korzystał z powiatowej (szerszej) ul. Długiej. Teraz przejeżdżanie przez ul. Krętą spowodowane jest tym, że bynajmniej Panu Kierowcy nie chce się nawracać na ul. Długiej i skraca sobie drogę przejeżdżając przez ul. Krętą. Wszystko byłoby w porządku, gdyby zachowywał jakieś podstawowe normy zachowania na drodze.

Jak wiadomo szerokość naszych dróg gminnych pozostawia wiele do życzenia… Pozostawia też do życzenia prędkość z jaką Pan Kierowca pokonuje swoją trasę. Autokar nie jest w stanie wyminąć się z samochodem osobowym na tejże drodze.

Istotny jest też fakt że jest to droga między przedszkolem a szkołą, więc ruch na tej ulicy jest wzmożony. W jaki sposób autokar ma minąć się z przejeżdżającym samochodem? W żaden inny.. tylko.. musi wjechać na chodnik.. po którym chodzą dzieci ze szkoły.. I nie raz taką sytuację obserwowaliśmy… O tragedię nie trudno..

Apogeum stanowiło ostatnie zajście, po którym postanowiłam do Państwa napisać.

Wracając z pracy i wjeżdżając na swoją ulicę natknęłam się znowu na Pana Kierowcę z Junior-Transu (zdjęcie nr 1).

Wiadomo, że warunki teraz nie są zbyt łatwe na drogach, ale i to nie powstrzymało Pana Kierowcy, żeby przecisnąć się autokarem przez ledwo odśnieżoną ulicę.

Więc jak widać na zdjęciu nr 2 zatarasował cały ruch pojazdów. Auto po prawej stronie musiało zjechać na zaśnieżony chodnik, a samochody po lewej też miały problem żeby się minąć.

Pan Kierowca chyba był bardzo poirytowany i postanowił dać wskazówki kierowcom jadącym za nim (zdjęcie nr 3).

Na zdjęciu nr 4 kierowcy za moim samochodem, chyba już zrezygnowali i domyślając się, że niestety nie przejadą przez ulicę zaczęli nawracać.

Załamywaliśmy ręce, ale nie sposób wytłumaczyć Panu Kierowcy zmiany jego nawyków, dlatego postanowiliśmy nagłośnić sprawę.

Pozdrawiam i bardzo proszę o reakcję

Mieszkanka ul. Krętej w Górze

23 KOMENTARZE

 1. Pani Mamo, gdzie dokładnie te Panie z przedszkola mają parkować na tej ulicy Kasztanowej? W którym dokładnie miejscu miało by to być ? Pod czyim domem ? Na mostku? Pod moim? Absolutnie, nie życzę sobie. Może u Pani ?

 2. Droga Pani! Problem ma nie kierowca autobusu tylko auto, które parkuje po lewej. Nie wspomnę o zaśnieżonych drogach i chodnikach. Panie pracujące w przedszkolu też mogłyby parkować przy ul. Kasztanowej a wtedy mamy 4 miejsca do podwiezienia naszych dzieci! Poza tym nie wiem czy warto naruszać prawa firmy do przewozu, w końcu zakazu jako tako nie ma! Chyba nie ma Pani zajęć w domu więc proponuję się czymś konkretnym zająć. Szukają wolontariuszy dla seniorów w czasie pandemii. Zrobi Pani coś pożytecznego dla społeczności a nie pięknie pachnieć i nic nie robić! Jeszcze właścicielem drogi Pani (narazie!!!) nie jest.
  P. S. Fajne kamienie na skrzyżowaniu Kręta – Kasztanowa.

 3. emocje Panią poniosły.. to jest normalny odruch w takich sytuacjach.. ja też bym się zbuntowałbym się gdyby ktoś wchodził mi w drogę.. ale w tym przypadku szofer ma 100% racji.. nie popełnił żadnego wykroczenia, nawet zaniedbania!!
  Mamy POST, czas wybaczania i wyrzeczeń, prosiłbym Panią o magiczne słowo PRZEPRASZAM dla właściciela “Junior-Trans”, przewoźnika, podobno w Górze wszyscy tacy .. bez winy 🙂
  a tak na marginesie czytając dalej widać jakiś problem parkingów przy przedszkolach.. w czym problem?? problem w tym że na dzień dzisiejszy straciliście swojego Bossa, który na byle pierdoły w Górze marnotrawił gminną kase..

 4. Przy SP1 w Woli mamusie na skrzyzowaniu parkują bo pod samo ogrodzenie trzeba dzidzie dowiezc i plecaczek zaniesc.pomijam ze blokują auta mieszkancow zaparkowane na osiedlu.

  • Dokladnie.ani widocznosci nie ma jadac od skrzyzowania z pszczynskiej w strone Grosika bo auta wzdluz kraweznikow na drodze.porazka ci ludzie.niech policja mandaty lepi bo podobno ich mamy na Woli.

 5. Kiedyś dzieci potrafiły chodzić piechotą do szkoły i nie było larma. Teraz upośledzone społecznie i trzeba je samochodami wozić i odbierać.

  Na Woli za to firmy przewozowe zrobiły sobie przystanek koło banku spółdzielczego przed przejściem dla pieszych bo się leniom nie chce się przejść 300m na przystanek. Lepiej zatarasować drogę powiatową bo święte krowy wychodzą.

 6. Zapraszam do Miedźnej na ul.szkolna, co wyprawiają rodzice którzy przyjeżdżają po swoje bąbelki do szkoły.Ulica jest wąska, samochody zaparkowane po dwóch stronach nie można przejechać rowerem a co dopiero samochodem.Znak jest zakaz p
  ostoju ale nikt go nie stosuje.Teraz przyjeżdżają po dzieciaki i czekają w samochodzie z załączonym silnikiem brawo.

 7. Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami, również nie rozumiem Pani problemu. Raczej bezmyślnie zaparkowane samochody stanowią problem którym trzeba się zająć i raczej do gminy powinna Pani się zgłosić. Jeżdżę tą drogą codziennie i nie prawdą jest że kierowca zachowuje się w sposób nie stosowny także proszę się zastanowić nad bzdurami które Pani wypisuje.

 8. Zgadzam się nie ma znaku więc nie widzę problemu o jakim Pani pisze… raczej trzeba pisać do gminy a nie szukać problemu tam gdzie go nie ma, co do tego ma przewoźnik?

 9. W temacie parkowania… Pod szkołą nr 2 w Woli o godzinie 12.35 i 13.30 są odbierane dzieciaki z młodszych klas. Pomimo tego, że (przynajmniej w chwili obecnej) są wolne miejsca parkingowe w bliskiej odległości od wejścia do szkoły za każdym razem znajduje się przynajmniej jedna osoba, która zamiast zostawić samochód i ruszyć tyłek po dziecko, parkuje na chodniku, bezpośrednio przed furtką do szkoły, przy przejściu dla pieszych i czeka w samochodzie na dziecko, często 10-15 minut. Zastawiony chodnik, niewidoczne przejście dla pieszych, blokowanie ruchu na jezdni. Wszystko 100 metrów od posterunku Policji. Najlepsze jest to, że dzieci często są odbierane przez babcie i dziadków i oni nie mają problemu z zaparkowaniem i podejściem pod szkołę natomiast dla niektórych, znacznie młodszych osób jest to najwidoczniej ogromny kłopot.

 10. no właśnie Gminne przedszkola nie mają swoich parkingów i to jest główny problem, mieszkańców. Jak można wybudować daną jednostkę gminną i nie zadbać o to, żeby był przy niej parking, to kuriozalne. To samo tyczy się przedszkola w Woli na W2. Ta jednostka też była wybudowana bez zaplecza parkingowego i problem się robi, jak rodzice przywożą i odwożą dzieci, nie ma miejsca się zatrzymać, albo parkują na osiedlowym parkingu zajmując miejsca mieszkańcom. to samo panie przedszkolanki, przyjeżdżają zajmują miejsca mieszkańcom, a ci później jeżdżą po całym osiedlu, żeby móc pozostawić swój samochodów, bo oczywiście pod blokiem nie ma miejsca. Ale problem parkingów przy przedszkolach powinna chyba Gmina rozwiązać.

 11. Jak czytam ten tekst i te komentarze to uważam że chyba nie macie większych problemów. Fakt mijanie się z autobusem na ul. Krętej może do zbyt komfortowych nie należy ale da się przeżyć pod warunkiem że prawa jazdy nie dostaliście za czapkę śliwek. Chodnik też napewno najlepiej nie jest odśnieżony ale da się przejść, ale jeśli ktoś mówi że na ul. Krętej pod przedszkolem tworzą się korki i nie można przejechać to twierdzę z pełną odpowiedzialnością że ten co to napisał jest bardzo słabym kierowcą albo nie wyjeżdża poza Naszą Górę i nie widział prawdziwych korków. Codziennie zawożę córkę do przedszkola i prawdą jest że niektórzy parkują jak buraki, choć wiem że to też częściowo jest spowodowane brakiem większego parkingu. Najbardziej jednak irytuje mnie widok tych pseudo inwalidów zajmujących stanowisko, na którym nie powinni parkować. Za takie wykroczenie kierowca może dostać mandat w wysokości 500 zł i 5 pkt karnych. To na prawdę przykry widok jak niepełnosprawny musi za……..ć z dalszego parkingu bo jakiś wysportowany matoł zajmuje miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych.

  • Parkujący na zastrzeżonym miejscu – wstydźcie się. Robicie to non-stop, nonstop te same osoby. Czy to młoda mama czy babcia z wnuczkiem – jeden czort – także nie jest to kwestia pokolenia tylko znieczulicy.

 12. pod biedrą też tworzą się korki około 10-tego każdego miesiąca. proszę coś z tym zrobić, bo mnie szlak trafia jak tam stoje.

 13. Tam ludzie mają ze wszystkim problem. Policję wzywają za każdym razem. Taki typ ludzi. A jak ma tym autobusem po tych ludzi do pracy dojechać, droga Pani donosicielko? Na autobusie numer telefonu do firmy a ta pisze elaborat do lokalnej prasy. Porażka. Więcej luzu droga Pani.

 14. Nie rozumiem Pani problemu. Nie ma zakazu więc ma prawo jechać tą drogą. A jeżeli Pani to nie pasuje to proszę zgłosić to osobą, które zajmują się rzeczami związanymi z ograniczeniami,lub do służb które znak usunęły a nie odrazu na internet wystawiać. Skoro znak został usunięty to najwyraźniej nie ma żadnych przeciwskazań żeby ten autokar jeździł tamtędy.

 15. Brak znaków ograniczenia tonażowego sugeruje BRAK jakiegokolwiek zakazu przemieszczania się autobusu. Może bardziej proszę się zająć nie odśnieżonym chodnikiem po którym chodzą dzieci. Pozdrawiam 🙂

 16. zgadzam się z wcześniejszym komentarzem, ciekawe czy szanowna osoba zanim obsmarowała firmę na forum próbowała rozwiązać sprawę tak zwyczajnie po ludzku, np. dzwoniąc do firmy i prosząc ich szefa o interwencję… w ogóle co to za info?

 17. Dodam że droga ta zawsze jest zakorkowana . Zapraszam w godzinach 8 -9 oraz 14-15. Wina tkwi w tym ze nie ma parkingu przy przedszkolu. Nie widzę tutaj winy kierowcy lecz winę gminy z powodu braku parkingu. Kierowca rozwozi nas z pracy nie jeździ tam po prostu bo mu się nudzi . Znaku brak więc czołgiem mozna tam wjechać. . Pozdrawiam upierdliwych sąsiadów

 18. Widziałem, że kierowca tego autobusu stał tak samo w korku jak inni, a korek spowodowały auta bezmyślnie zaparkowane na drodze przy przedszkolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.