Uwaga, Silny deszcz z burzami

3

Silny deszcz z burzami
stopień: 2
prawdopodobieństwo: 80%

Ważne:
Od: 2020-06-21 08:00
Do: 2020-06-22 08:00

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia – miejscami od 30 mm do 60 mm, lokalnie 80 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
Uwagi: Ze względu na dynamiczne zmieniającą się sytuację możliwa jest aktualizacja ostrzeżenia do stopnia trzeciego. W nocy w powiatach myślenickim i limanowskim miejscami występowały nawalne opady deszczu do 100-150 mm w okresie 8 godzin.

3 KOMENTARZE

  1. Pani Mario, wójt nie odpowiada za wały i nie wolno mu niczego tam robić, nawet skosić trawy. Za wały przeciwpowodziowe w 100% odpowiadają Wody Polskie czyli RZĄD. Za brak zbiorników retencyjnych na rzekach odpowiada nie samorząd a RZĄD.

    Oczywiście, samorząd też ma swoje za uszami ale to są inne sprawy – np. w ogóle nie ma u nas małej retencji, domy są nielegalnie podłączane do kanalizacji deszczowej przeznaczonej do odwadniania dróg, nie ma sieci kanalizacji deszczowej tylko po prostu woda leci gdzie niżej, itp.

  2. No i co mamy zrobić z tymi ostrzeżeniami? Zamiast wysyłać głupie smsy rząd mógłby w końcu coś zrobić. Od kilku lat nie można się doporosić o postawienie znaków informujących o zakazie wjazdu a wały powodziowe (inwestycja za kilka tysięcy złotych), wał od Bronka w kierunku Jedliny jest w stanie fatalnym, w rejonie Bielska skąd płynie najwięcej wody z pominięciem Goczałkowic nie ma żadnej retencji a jedyny wybudowany tam zbiornik nakazano rozebrać. Państwo z papieru i tyle.

    • To miej pretensje do samorzadu, rzad nie ma nic do tego. Nastepnym razem gdy bedziesz wybieral wojta lub burmistrza zastanow sie dwa razy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.