[VIDEO] Budżet gminy Miedźna na rok 2017 przyjęty

11

Na ostatniej w 2016 roku sesji, radni gminy Miedźna jednogłośnie uchwalili przedłożony przez Wójta gminy, Bogdana Taranowskiego, budżet gminy Miedźna na 2017 rok.

W nowym budżecie znajdziemy:

 • dochody budżetu w wysokości  63.084.534,24 zł
 • wydatki budżetu w wysokości  61.690.321,24 zł
 • nadwyżkę budżetu w wysokości  1.394.213,00 zł
 • przychody budżetu w łącznej wysokości  1.636.300,00 zł
 • rozchody budżetu gminy w łącznej wysokości  3.030.513,00 zł

Najważniejsze inwestycje w roku 2017  to w szczególności:

  • modernizacja oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacji sanitarnej
  • budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów
  • modernizacja źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych i krytej pływalni w Woli
  • modernizacja budynków stanowiących gminne mienie komunalne
  • przebudowa nawierzchni ul. Potokowej i Myśliwskiej we Frydku
  • przebudowa ulicy Stawowej i ulicy Górniczej w Woli
  • wymiana płyt na moście Bronisław w Woli /zadanie planowano do realizacji wspólnie z powiatem pszczyńskim i powiatem oświęcimskim/
  • pomoc finansowa dla powiatu pszczyńskiego w wysokości 2 mln złotych na przebudowę ulic: Lompy i Topolowej w gminie Miedźna
  • rozbudowa przedszkola w Górze
  • budowa wiaty grillowej wraz z grillem w sołectwie Wola
  • budowa wielofunkcyjnego obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej w Górze
  • rozbudowa budynku wielofunkcyjnego w Woli na cele sportu zapaśniczego
  • modernizacja oświetlenia dróg, ulic i placów w gminie Miedźna
  • modernizacja budynku Ośrodka Zdrowia w Górze
  • modernizacja pomieszczeń na terenie Szkoły Podstawowej w Górze
  • w ramach działalności administracyjnej zaplanowano środki finansowe na realizację projektu w ramach programu unijnego, mającego na celu rozbudowę i modernizację sieci teleinformatycznej urzędu oraz rozszerzenie oferty cyfrowych usług publicznych dla mieszkańców gminy.
Info – UG Miedźna
Foto & Video – Wolanie

 

11 KOMENTARZE

 1. Niepokojące plotki.
  Jestem nieco zmartwionym rodzicem uczennicy technikum w zespole szkół w Woli. Kiedy moje dziecko zastanawiało się nad wyborem szkoły to jednym z głównych argumentów, których użyła dyrekcja szkoły żeby ją przekonać był brak dojazdów. A co się teraz okazuje? Po szkole krążą plotki, że od nowego roku będą się uczyć w 2 miejscach. Na przedmioty ogólne mają dojeżdżać do ogólniaka w Gilowicach a zawodowe mieć w obecnym budynku. Kto wpadł na taki poroniony pomysł? Co innego nam rodzicom obiecywano. To ja chyba zabiorę dziecko z takiej szkoły póki jeszcze nie ma dużo do nadrobienia! Mamy płacić za dojazdy? A jak to sobie ktoś w ogóle wyobraża? Pół dnia w Woli pół w Gilowicach? Chore jakieś. Strata czasu i pieniędzy. Rozumiem, że likwiduje się gimnazja ale dlaczego technikum nie może zostać razem z podstawówką w tym samym budynku. Przecież są osobne wejścia a i miejsca też nie braknie bo to będzie tyle samo roczników co teraz. A zresztą jak ja chodziłem tam do szkoły to było nas dużo więcej a i tak się zmieściliśmy.
  Proszę o zainteresowanie się sprawą jakiś myślących radnych. Nie możemy pozwolić żeby prywatne interesy wpływały na nasze szkoły. A pozostałych rodziców namawiam do protestowania. Musimy przecież coś zrobić.

  • Napiszcie petycję do gminy. Pewnie i tak ją utrącą, jak np te z basenem, ale spoko. Potem wyślecie do pani minister stanowisko gminy i raz dwa ich tu ustawią. W tej reformie nie chodziło, żeby dać popalić uczniom szkoły średniej. Jak nie poczują, ze rodzice zrobią dym, to zrobią co zechcą, tak to działa niestety. Bez bata nie ma kamrata. Jesli ktoś w ogóle ma jeździć to chyba nauczyciele raczej a nie młodzież? To ich praca. I samochody tez mają. I chyba lepiej jak jeździ jedna osoba do grupy niż odwrotnie? Nawet dla smogu. Mamy tu w gminie jednego z ambicjami na specjalistę od smogu, niech pokaże w Wawie jak sie to robi na jego podwórku.

 2. w zestawieniu nie widze urlopu wójta za ponad 75 tysiecy złotych czyżby radni wysłali wójta na urlop ? Może w końcu w górze wybudują ta nam drogę bo urlopowicz bedzie myślał o wyborcach a nie o własnym…

 3. Szanowni Państwo,
  Gratuluję mieszkańcom Gilowic i Góry skutecznego wyegzekwowania od władz naszej gminy remontu drogi Gilowice – Góra, która jest od wielu lat w stanie opłakanym. Jak rozumiem wizja ludzi protestujących na ulicy nakreślona przez radnego Przewoźnika pozwoliła docenić władzom siłę spodziewanego gniewu „zwykłych mieszkańców, publiczności”, jak o nas mawiają. Może gdyby nie protesty w sprawie S – 1 wójt mógłby nawet nie dowierzać w zdolność do takiej determinacji. Tymczasem rosnąca świadomość i odwaga mieszkańców jak widać budzi respekt i tego Państwu szczerze gratuluję.
  Osobiście wolałbym jednak, żeby zarządzający kierowali się w swoich decyzjach przede wszystkim prawdziwym i szczerym rozumieniem potrzeb. Dlaczego jestem w tej kwestii krytyczny? Mam ku temu podstawy. Otóż przytoczę słowa wójta Taranowskiego z dnia 13 marca 2012 roku. Cytuję treść protokołu: „Wójt powiedział, że koszt remontu wspomnianej drogi sięga 10 mln zł, ponieważ odcinek ten wymaga kompleksowego remontu (…). W związku z brakiem tak ogromnych środków realizacja tych prac nie będzie możliwa do około 2020 r.” (protokół z sesji RG nr XVI/2012, str. 4, http://bip.miedzna.pl/?a=4181). Taki termin prac na tej drodze założył wójt blisko 5 lat temu. Tymczasem pan radny Lubański na ostatniej sesji twierdzi, że jest żywo zainteresowany problemem tej drogi oraz powołuje się na dokumenty w tej sprawie, ale jako pierwszy podaje z roku 2013. Zadaję otwarte pytanie: czy radny Lubański nie pamięta już stanowiska wójta z 2012 roku czy też pamięć o tym jest niewygodna? Przytaczane protokoły pokazują, że temat remontu tej drogi wywołała radna Kowalska oraz zapisane są refleksje radnego Klenczara na temat faktu, że gmina Miedźna jednak zbyt mało uczestniczy w programie „schetynówek”.
  Przypomnę też słowa radnego powiatowego Wojciecha z dnia 28 listopada 2013 roku (protokół sesji RG XXXIX/2013, str. 6, http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=10332&bar_id=5474). Stwierdził on, że Gmina Miedźna powinna włączyć się po raz pierwszy do programu tzw. „schetynówek”. Podał, że Miedźna jest jedyną gminą w powiecie, która na tamten czas z tego nie skorzystała. Radny Wojciech wyraźnie namawiał radnych, aby po te środki sięgnąć. Mało tego, opisał bardzo dokładnie na czym polega okazja i jak można to zrobić, aby się udało. Podczas tej wypowiedzi określił bardzo wyraźnie, że pierwszym etapem powinien być dokończony odcinek drogi w Woli oraz na koniec przestrzegł, że jeśli się tego nie uczyni w przeciwnym razie w następnej kadencji odcinka drogi przy zadaniu Gilowice – Góra nie będzie można zrobić.
  Zatem, o ile pan radny Lubański (także obecny trzy lata temu na tamtej sesji) czuje się człowiekiem honoru spodziewam się, że zechce wycofać się ze swoich nieeleganckich, a osobistych wycieczek pod moim adresem. Rozumiem, że ludzka pamięć bywa zawodna i że być może teraz emocjonalnie odczuwa powagę tej sytuacji, ale trzeba też umieć powiedzieć zwykłe „przepraszam” jeśli zdarzyło się zagalopować.

  • No i co p.wójcie ten jak to pan mówił ,, łysy z skrzywioną psychiką” okazuje się że przedstawia panu argumenty na które nie ma pan żadnego wytłumaczenia ,no może tylko jedno że trzeba oszczędzać – na urlop?
   Czas na dobrą zmianę nie zmarnujmy tej okazji !!!!!.Powodzenia w Nowym Roku.

  • Bolo dla ciebie Pan Banaś. Owszem mam letnie opony robimy w Polcom oszczędności hehehe i place manewrowe utrzymujemy na biało uczę się od najlepszego wójta w Polsce, powiat pszczyński, gmina Miedźna B-)

 4. A gdzie te cale media spolecznosciowe o ktorych wojt cos tam wspomina? Bo jakos wszytkie profile na fb twt przegladalem i nic prosze wojcie sprecyzowac gdzie pan czytasz albo nie lac wody z czyklu ze gdzies ktos co widzal ze tamyen o tym slyszal

  • To właśnie taktyka naszego wójta, za plecami komuś d… e odrobić. Tak jak kiedyś to powiedziałem, facet bez JAJ i boi się wĺasnego cienia.
   Facet, który boi się współpracować z opozycja !!! Boi się nowych pomysłów, realizować nowe pomysły dlatego my z Nowej Energi mamy inne myślenie jak obóz wójta, który zatrzymał się w epoce kamienia łupanego.
   Wojcie może by tak w końcu posypać osiedlowe skrzyżowania i w innych Sołectwach drogi gminne??? Czy do wiosny mamy czekać jak chwalić się będzie Pan jakie oszczędności zrobiono podczas akcji ” zima ” według pana Taranowskiego.

   • Lukasz wójt nie posypie bo na urlop zbiera oczywiście chodzi o pieniądze za nie wykorzystane urlopu tsk jak to jego kolega rzepiński widać wójt PObierał nauki w oodPOwiedniej partii która tylko brała dla siebie mamy kilka przykładów w naszej gminie kto reprezentuje to całe PO

 5. -modernizacja źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych i krytej pływalni w Woli !!!! Śmierdzi z daleka ten podpunkt panu dyrektorowi basenu zimno !?
  – wymiana płyt na moście Bronisław w Woli /zadanie planowano do realizacji wspólnie z powiatem pszczyńskim i powiatem oświęcimskim trzeba był Wojta Utraty zapytać jak sie mosty buduje a nie obiecuje .pomalowanie barier i poreczy to wszystko na co stać wojta T. [ 2mln zl] 4 mln nowy most !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.