VII Sesja Rady Gminy Miedźna – skrót

33

Portal Wolanie.INFO zaprasza do zapoznania się ze skrótem z  VII sesji Rady Gminy Miedźna w dniu 23 kwietnia 2019 r.

Najistotniejsze fakty z sesji

 • Gwarancja na most “Bronisław” najprawdopodobniej przepadła
 • Gmina musi zwrócić do SRK 650 tysięcy złotych w ciągu 30 dni
 • Odbiory przedszkola w Górze bez zastrzeżeń przez Sanepid, natomiast Straż wnosi uwagi. Doprowadzenie do wymaganego stanu będzie kosztować jeszcze 50 tysięcy.
 •  Gmina ukarana karą 45 tysięcy za użytkowanie  hali zapaśniczej bez odbioru.
 • GOSiR przejmuje odpowiedzialność za place zabaw i wiatę gilową na terenie gminy.
 • Bezpardonowy agresywny atak Sołtysa Śmieji na Radnego Banasia.
 • Zaproszenie Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli na poświęcenie nowego lekkiego wozu bojowego.


Tematem obrad sesji było:

„Podejmowanie uchwał”.

 

Porządek obrad VII sesji Rady Gminy Miedźna w dniu 23 kwietnia 2019 r.:

 1. Otwarcie VII sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
 2. Ustalenie porządku obrad VII sesji.
 3. Przyjęcie protokołu z sesji VI z dnia 26 marca 2019 r.
 4. Wystąpienie Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli, Pana Grzegorza Dziubka.
 5. Informacja Wójta Gminy z prowadzonych prac oraz realizacji zadań inwestycyjnych
  w Gminie Miedźna.
 6. Interpelacje i zapytania radnych.
 7. Omówienie i podjęcie uchwał:

Projekt A/7 w sprawie zmiany Uchwały Nr III/18/2018 Rady Gminy Miedźna z dnia
28 grudnia 2018 r. w sprawie budżetu Gminy Miedźna na rok 2019.

Projekt B/7 w sprawie ustalenia sieci publicznych szkół podstawowych w Gminie Miedźna
i określenie granic ich obwodów.

Projekt C/7 w sprawie poboru podatków i opłat w drodze inkasa.

Projekt D/7 w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych i wiaty grillowej zlokalizowanych na terenie Gminy Miedźna.

Projekt E/7 w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Wójta Gminy Miedźna.

 1.   Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych.
 2. Wolne wnioski.
 3. Zamknięcie obrad VII sesji

Pełny zapis sesji dostępny na Esesja

33 KOMENTARZE

 1. Wypociny kilku osób są żenujące, bo w przeciwieństwie do Łukasza Banasia trzeba mieć odwagę żeby pod czymś się podpisać.
  Pamiętacie jak zawsze Łukasz pisał prostym językiem co myśli ? Ten Łukasz dalej pisze co myśli, został radnym i jeszcze bardziej aktywny jest w naszym otoczeniu bo ma więcej możliwości jak miał wcześniej.
  Kiedyś były wójt kładł mu kłody pod nogi a dziś widzę że partia rządząca PiS tego chłopaka atakuje i tyle w temacie naszego radnego Łukasza
  Wniosek jest taki, że Łukasz jest niewygodny bo ma spore poparcie w naszym społeczeństwie bo jest aktywny.

 2. Moim radnym nie jest p.Lukasz ale tylko On odpowiada na zadane pytania inni sie niczym nie przejmuja wiec szacun a nie jeszcze pretensje nie zostawia zadnej sprawy bez odpowiedzi pozdrawiam i z pewnoscia nie jest Jego portal tylko troska o ludzi i za to dziekuje

   • Inaczej to na sesji wyglądało, portal Łukaszowi wiele komentarzy kasuje ale niech myśli że jest dobry…. Czas pokarze

  • Geotermowiec mój radny a jest nim Łukasz jak zauważyłeś jest aktywny na forum i w terenie więc zdziwiony, że wszędzie Łukasza pełno ?

 3. Kolejna niespodzianka nie przejedziesz przez most drewniany tzw.Wojtowy gmina Brzeszcze robi akurat teraz sciezke rowerowa szook Bronisław zamkniety i zeby ludziom cos poprawic dojazd do Oswiecimia to teraz jeszcze tam nie przejedziesz 2 tyg.napewno brawo za pomysł

  • Czyj przepraszam? Brzeszcze to wolne miasto i mogą robić na swoim terenie swoje prace. To takie trudne do pojęcia, że nie pytają w Miedźnej o zgodę? Ogarnijcie się ludzie z tymi głupimi pretensjami do całego świata.

 4. Cud w Miedźnej, forum wolanie.info zadziałało na sołtysa Śmieja chłop wziął się do roboty. Podejrzewam że ktoś z PiS wydał rozkazy żeby zajał się swoim obornikiem

 5. Hastur, ja i trzech urzędników wie jak było naprawdę. Przegrany kandydat na wójta jak ma problem to zapraszam do sądu i zobaczymy kto miał rację.
  Z drugiej zaś strony podobno doświadczony samorządowiec powinien wiedzieć że jak jest problem to załatwmy to od razu a pan Śmieja zachował się jak małe dziecko, bo młodszy od niego Łukaszek zabrał mu zabawkę z piaskownicy.
  Sołtysie Śmieja w swoim wystąpieniu KŁAMAŁEŚ mówiąc że ludzie PiS to złodzieje !!! Zrób sobie rachunek sumienia.
  panie Śmieja trzymam Ciebie za słowo, że na majowej sesji przywieziesz posłów i senatorów gdzie proponuje wyładować emocje np.: rozgrywający mecz piłkarski Radni Gminy Miedźna – posłowie i senatorowie PiS Mecz rozegramy na moim terenie w Woli bo 8 lat Twojego samorządowania nie potrafi nawet utrzymać boiska w Miedźnej obok kościoła – sory za szczerość teraz masz 4 lata aby boisko w Miedźnej było obiektem, którym sołtys nie musi się wstydzić bo jak Cię widzą tak piszą.
  Pozdrawiam też sympatyk PiS Łukasz Banaś

  • Nie mogłeś tak od razu? Nie wiesz, że milcząc dajesz pożywkę spekulacją? Akcja była ostra, utożsamiam się z Wami, ale chciałbym aby wszystko było transparentne.

   • Hastur, luzik sołtys Śmieja powiedział, że 26.05.br jest Sesja i przyjadą posłowie i senatorowie. Także czekam z niecierpliwością na ziomków z wiejskiej i sobie pogadamy jakiego kłamcę mają w szeregach PiSu.
    A tylko mądry w PiS zrobi analizę, że tskiego Śmieję trzeba na baczność postawić ?

 6. Haha “A jo jest Bronek Śmieja i jo się z tego śmieja”.Panie Śmieja no cóż widać flustracje w pana zachowaniu i nie spełnione nadzieje

 7. Panie Śmieja
  czego się pan najadł że na sesji robi takie bydło atakuje pan najlepszego radnego z osiedla co nam sprząta papierki przejmuje tereny od kopalni dba o znaki i o most bronek a co Pan zrobił jako radny przez ostatnich osiem lat był Pan sympatykiem oj nie ładnie

  • Dokładnie, Śmieja był tylko 8 lat sympatykiem i co ten Śmieja robił z działkami pokopalnianymi ? Sprzedawał bo Powiat potrzebował na wypłaty w szpitalu.

   • A ja się Łukasz pytam jak było naprawdę. Mojego poprzedniego wpisu nie widzę. Co robił Śmieja nie wiem. Ale czasami ugryź się w język.

 8. Sołtys Śmieja niedoszły prezes GZGK tej zimy odśnieżał gminne drogi uszkadzając hydrant i ogrodzenie – niech społeczeństwo wie i pytam czy zapłacił niedoszły prezes sympatyk PiS za szkody ? Słucham panie Śmieja.

 9. Sołtysie Śmieja coś ci się w tym deklu przestawiło??? Miotła łopata i bierzesz się za porządki chciałeś być sołtysem to już cie widzę na chodnikach zbierać papierki robić porządki żeby to jakoś wyglądało !!! Myślisz ze jak jesteś Sołtysem to co możesz wejść na sesje i się wydzierać???? Trochę kultury chłopie bo słoma z butów wystaje, a poza tym to odnosisz się do Radnego wiec trochę szacunku. A teraz na wieś i widzę jak sprzątasz bo tam jest twoje miejsce w szeregu. Całe szczęście ze człowiek z taką agresją nie został wójtem, a teraz po Pańskim poPiSie zastanowię się głęboko czy w nadchodzących wyborach oddać głos na ugrupowanie z którym Pan sympatyzuje.

 10. I przy okazji może poskromi niesfornego radnego. Bo jak by nie ci z PIS to nie mielibyście koalicji, wiec nie ładnie panu Śmieji takie rzeczy gadać a poza tym winę trzeba udowodnić a nie klepać jęzorem jak Banaś. Tzn wszyscy PiS- owcy to złodzieje w radzie gminy ??? p Banaś ?

  • Hehehe właśnie sympatyk PiSu musi udowodnić, że powiedziałem o partii rządzącej że są złodziejami jak i o jego rodzinie.
   Panie Śmieja nie siej zamętu, że nazwałem złodziejami PiS i Pana rodzinę.
   Pozdrawiam i życzę więcej poczucia humoru

   • Łukasz spytaj Śmieji jak ten nieudacznik rodzinie załatwił pracę w starostwie za czasów Sadzy. Córka już nie pracuje od tego rolnika co mu z butów słoma wystaje i on będzie mówił o uczciwości

 11. Panie wójcie kiedy pan rozliczy poprzednika? Ile my podatnicy jeszcze kar płacić będziemy miarka już sie przebrała czyż nie panie Słoninka ?

  • p.Wójcie oddałem na pana głos ponieważ miałem dość tego co się wyrabiało w gminie.
   Teraz jako mieszkaniec gminy ,oczekiwałbym od pana zmian ,nie tylko w GZGK .
   Osoby które do tego doprowadziły muszą ponieść odpowiedzialność .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.