VII Sesja Rady Gminy Miedźna

1

Przyjęcie „Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Miedźna w 2015 roku” było jednym z tematów nad którymi obradowali Radni Gminy Miedźna podczas VII Sesji Rady Gminy. Podczas sesji Radny Germanek przedstawił propozycje adaptacji pomieszczeń po byłym Ośrodku Zdrowia w Woli na potrzeby dziennego domu pobytu dla osób starszych oraz inkubatora przedsiębiorczości.

 

Przyjęta właśnie uchwała „Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Miedźna w 2015 roku” reguluje głównie problemy związane z wyłapywaniem bezdomnych zwierząt, interwencjami podczas zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt oraz dokarmianiem bezdomnych kotów. Urząd gminy Miedźna wyznaczył również schronisko gdzie będą transportowane wyłapane bezdomne zwierzęta niestety jest ono oddalone o prawie 90 kilometrów, i znajduje się za Tarnowskimi Górami w małej miejscowości Miedary. Tak oddalana lokalizacja generuje wysokie koszty transportu zwierząt co przy kwocie przeznaczonej na ten cel (35 tysięcy) znacząco wpłynie na ilość wyłapanych i przetransportowanych zwierząt. Dodatkowym problemem jest konieczność pokonania 180 kilometrów w przypadku chęci odebrania swego pupila, a przy zabudowie jednorodzinnej i gospodarskiej  zawsze może zdarzyć się ze zwierzę wydostanie się mimo sprawowanej kontroli  poza ogrodzenie posesji.
W 2015 roku bezdomne zwierzęta przewożone będą do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. 3 Maja 76, 42–676 Miedary.
Realizacja transportu i lokowania w wymienionym schronisku będzie Realizowana przez podmiot prowadzący usługę „Wyłapywania oraz zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom
Z terenu Gminy Miedźna”.
W 2015 roku realizacją transportu i lokowania bezdomnych zwierząt w schronisku będzie się zajmowała firma Gabriela Klaja z Bierunia ul. Skrzetuskiego 7

Zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt realizuje całodobowo podmiot prowadzący usługę „Wyłapywania oraz zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Miedźna” z którym Gmina Miedźna posiada zawartą umowę. W 2015 roku opieką weterynaryjną w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt będzie udzielać całodobowo Przychodnia Weterynaryjna ”VITA-VET„ s.c. Magdalena Bajura, Michał Bajura, ul.Licealna19, 43-150Bieruń

Sprawowanie opieki nad kotami wolno żyjącymi realizuje Urząd Gminy przy współudziale z zarządcami nieruchomości, na których przebywają koty wolno żyjące.
2. Opieka nad kotami wolno żyjącymi realizowana jest poprzez:
1)zakup i wydawanie karmy społecznym opiekunom (karmicielom) kotów wolno żyjących, wskazanych przez zarządcę nieruchomości, którzy zapewnią im bezpośredni nadzór, opiekę i dokarmianie,
2)zapewnienie w razie potrzeby zwierzętom opieki weterynaryjnej, w ramach zawartej umowy zakładem leczniczym dla zwierząt.

Podczas sesji Radny Germanek przedstawił propozycje zaadoptowania pomieszczeń po byłym ośrodku zdrowia w Woli na potrzeby dziennego domu pobytu dla osób starszych oraz utworzenia inkubatora przedsiębiorczości. Jeśli chodzi o dom pobytu to pomysł zyskał aprobatę  jedynie Radnego  Mareka Muchay, natomiast Radna Małgorzata Antos widziała  by w tym miejscu ośrodek zdrowia, gdyż jak argumentuje kolejki  do lekarzy są coraz dłuższe. Również Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski dodał iż jeśli znajda się chętni to gmina dysponuje wieloma pomieszczeniami które chętnie udostępni na te potrzeby, a te zadnia można realizować poprzez Gminny Ośrodek Kultury lub Ośrodek Pomocy Społecznej. Natomiast jeśli chodzi o pomysł inkubatora przedsiębiorczości to na tym terenie już działa taka instytucja i to z powodzeniem od lat, wiec nie ma sensu powielać czegoś co już istnieje. Jak dodaje Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Bandoła- jest przecież prezes Centrum Przedsiębiorczości pan Janusz Kasza, który bronił tego inkubatora choć  bardzo się on chwiał.

 

1 KOMENTARZ

  1. Germanek zajmij się sprawami w naszym regionie po to cię wybraliśmy!!! A nie już jakieś /…mod.red./. Zobacz jak wygląda plac targowy koło tesco- latanie pourywane kable na wierzchu pełno szkła wszystko rozp… jak to wizytówka, co z tamtym WC, idzie wiosna co z walami znowu nas będzie zalewać, co z budynkiem na Różanej co ze świetlicą na Różanej co z przystankiem na winklu. Chłopie bierz się za robota a nie bujaj w obłokach !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.