W Woli spłonęła stodoła

61

W dniu wczorajszym 23/03 w godzinach wieczornych doszło do pożaru stodoły w Woli przy ulicy Mokrej. Straty są spore, można było je zminimalizować gdyby na OSP Wola dysponowała odpowiednim samochodem pożarniczym. Niestety bierność władz gminnych i notoryczne przekładnie  terminu przekazania nowego wozu ma już swoje namacalne skutki. Czy naprawdę musi dojść do ludzkiej tragedii aby władza zrozumiała iż nie premie i nagrody są priorytetem a bezpieczeństwo mieszkańców.

SiS uczestniczące w akcji:
– OSP Wola
– OSP Gilowice
– OSP Miedźna
– OSP Góra
– OSP Jankowice
– 2 x PSP Pszczyna

INFO FB OSP WOLA

61 KOMENTARZE

 1. Ja powiem to tak my strazaki z gminy miedzna powinni sie trzymac razem a nie tylko sie klucic przegadywa i pisac o tym na forach a ludzie maja sensacje najlepiej zamknijmy wszystkie straze i bedzie spokuj nikt nie bedzie sie wadził i a tak to kto byl pierwszy kto byl ostatni kto jakie auto ma ludzie co wy robicie

  • Dokladnie tak powinno byc 🙂 ale sa dwie rodziny w dwoch jednostkach i tak miedzy soba sie przegaduja kto madrzejszy…… (W i Cz)

 2. Co wy tak wszyscy na te Gilowice ??!! Dostali od Pszczyny używanego Mercedes Góra dostała nowego mercedesa przyjechała ostatnią i nik o tym nie pisze nie mówi osp Gilowice zaraz za Wola przyjechali wice moze Wola powinna dostać auto od Góry oni tak mają się ciężko zebrać do wyjazdu

  • A tu akurat stanę w obronie. OSP Góra została wezwana dużo później niż reszta jednostek. W momencie gdy dowódca z Woli zgłosił że pożar jest bardzo poważny. Pierwsze wezwanie zostały jednostki z Woli Gilowice i Miedznej.

   • Dowódca z Woli zgłosił że pożar jest duży i wezwał Wolę ,Gilowice i Miedzne co Ty piszesz człowieku Jankowice prawie równo z Góra przyjechały !!!

    • No nie strzymie. Strażak z miedznej dobrze napisał. A Ci kolego jeszcze wytłumaczę. SK PSP Pszczyna na miejsce wezwalo Wolę Gilowice i Miedzna, na miejsce jechały już wozy PSP. Dowódca z Woli po rozpoznaniu na miejscu zdarzenia zgłosił że potrzeba więcej SiS a więc na miejsce dopiero jak już wszystkie jednostki wcześniej wezwane dojechaly mniej więcej w tym samym czasie zostały wezwane Gora i Jankowice dlatego dojechaly później. Czego tu nie rozumiesz kolego?

  • Tu nikt nie ma pretensji do strażaków co pracują na rzecz mieszkańców tak jak wszyscy pozostali. I za to należy im i szacunek i wdzięczność wszystkich mieszkańców. Nie mamy policji, straży gminnej pogotowia. Strażacy robią za wszystkich są na miejscu zawsze pierwsi wszystkie jednostki. Bez dzielenia na sorty czy gatunki.
   Chodzi o pociąganie za sznurki (taką małą wiejską polityczkę) tak aby dokuczyć a jak nie to o co?. DLACZEGO? ZAPYTAJCIE PREZESA WSZYSTKICH STRAŻAKÓW W GMINIE BOGDANA TARANOWSKIEGO I SEKRETARZA ZARZĄDU STANISŁAWA LUBAŃSKIEGO I JESZCZE KOMENDANTA GMINNEGO ADAMA TOMALA CO JESZCZE PRZED WYBORAMI OSTATNIEGO ZARZĄDU WYPROWADZIŁ SIĘ Z GMINY I NIE MIESZKA NA NASZYM TERENIE.
   I nie chodzi o rok czy dwa ale o wiele lat. Za dwadzieścia lat nie dało się garażu wybudować, nie wspominając o remizie- bo takiej z prawdziwego zdarzenia w gminie nie ma. GARAŻ NA DUŻY SAMOCHÓD – tu jest odpowiedź dlaczego wola ma dostać średnie auto BO DUŻY NIE ZMIEŚCI SIĘ W TYM POMIESZCZENIU CO ROBI ZA GARAŻ w budynku komunalnym przy Wałowej w Woli.
   Wszystkie OSP mają po dwa garaże tylko Wola jeden. Tylko Wola “cudownie” dostając czy łaskawie samochód ciężki bez garażu przez lata nie doczekała się jego budowy. Nie chciała? Nie prosili strażacy? Nie napisali i tu jest problem – liczyli na uczciwość i inteligencie – nie doczekali się niczego poza zarzutem ŻE NIE WPŁYNĘŁO PISMO -PROŚBA O BUDOWĘ I O SAMOCHÓD. O samochód napisali ale za późno już 10 miesięcy czekają. Czy to oznacza. Ze radni wszyscy za ostatnie lata byli ślepi i głusi, nie myśleli, nie rozmawiali, nie dyskutowali. NIE! Okazało się na sesji, że nikt im o tym nie powiedział.
   Stalowy garaż strażacy kupili za kalendarze co je po wsi co roku roznoszą i zbierają datki na OSP. Sami go postawili i ocieplili własnoręcznie aby auto nie niszczało przetrzymywane TYMCZASOWO w stodołach na wsi….

 3. Taranowski i Pająk powinni być już dziś u prokuratora za zagrożenie życia ludzkiego. Powinny być na to odpowiednie paragrafy. Wypowiada się tu pan Radca Może Pan wypowie się w tym temacie bo może się mylę?

 4. Gmino Miedzna Wciąż czekamy na tragedie ,brak wozu bojowego ,hydranty niesprawne i można wymieniać a Wszyscy i tak mają to w Du…e Radni calują pierścień , strażacy na czele z prezesem kawkuja z wojtem ….
  Czego Wy oczekujecie cudow kolejnych w Woli i calej gminie wszystko robione nieudolnie na sile z brakiem jakiejkolwiek zaradności ,organizacji
  Slynny już sufit ktory spadl tóż po remoncie nie pokazał Wam Strazakom tego ze wojt ma Was w nosie i kazde kolejne lata obiecanek na nową strażnice ,samochód i wszyscy usmiechnieci radni Wola wies chodzą tylko zeby być na sesjach gdzie pytania na forum sesji o problemy z z mostem ,Mantransem ,samochodem dla strazy na komisjach Wojtowi zadajecie TAK? Osmieszacie sie nawet budżet na 2018 nie mial kwoty zabezpieczonej na woz strazacki (rodowite wolany radni WSTYDU ZA GROSZ)
  Co wojt obiecal Wam że tak cicho siedzicie P.Rozmus i P.Germanek remont ulicy Stawowej wystarczy podjechać sprawdzić ZA DALEKO ! Niby nowa droga aq już łatana ,most tak samo niby wyremontowany i kolejny gminny bubel i wstyd!
  Radny senior wystartuje w nastepnych wyborach bo uważa ze dużo jest do zrobienia ale nie z takimi radnymi , twierdzi ze siedza jak myszki pod miotłą ,On też spod tej miotły wyszedł kadencje temu zaambitny byl ….też gonił jak terazniejsi radni :-))

 5. Byłam dość blisko tego zdarzenia i chcę napisać to co czuję dziękuję bardzo naszym strażakom dotarli na miejsce jako pierwsi nie jestem ekspertem ale myślę że to miało ogromny wpływ na to co się toczyło dalej byli najmniejszym wozem ale mieli największe serca w tej całej akcji pracowali bez masek niektórzy się podtruli i wymiotywali później na boku walczyli z ogniem dymem do samego końca odjechali jako ostatnia jednostka wypychając ten swój mały wóz z podwórka, w sobotę byli na pogorzelisku i dalej ciężko pracowali w niedzielę rano gdy większość z nas przewracała się z boku na bok w ciepłym łóżeczku oni znowu gasili bo pojawił się ogień co jakiś czas przyjeżdżali i zerkali czy wszystko ok Mam apel do naszych władz zaczyna się nowy tydzień pracy nie szukajcie bohaterów w książkach filmach bo macie ich pod nosem oni zasługują na najlepszy wóz na świecie no i oczywiście maski by się pewnie przydały !! Hydranty mają być sprawne!!Drugi apel do nas nie ważne czy jesteś gorolem hanysem mieszkasz na Woli więc jak strażacy będą chodzić z kalendarzem sypnij groszem
  bo nikomu nie życzę by przeżył to co ta rodzina z domu obok,w piątek byli oni jutro możesz być ty!!!

  • świete slowa ale wladza pokazuje kolejny raz Swoją twarz w calej okazalości ,radni i wojt nie biegną jak syrena alarmuje mają to w nosie i wiadać to po dzialaniach związanych z zakupem samochodu ,druchowie zbierzcie sie i wpadnijcie na sesje calą ekipą i pokazcie tym kukiełką w garniturach co to znaczy zaangażowanie !!!,
   Wojcie i radni wpiszcie Sobie do ulotek wyborczych chcemy dbać o bezpieczenstwo mieszkanców małym wozem typLublin o wies w ktorej mieszka ponad 8 tys ludzi ! Bez samochodu z drabiną gdzie w Woli osiedle zajmuje wiekszą powierznie sołectwa i zdażają sie budykni kilkupietrowe ,chcemy tez niesprawnej sieci hydrantów jak to bylo dotychczas na osiedlu oczywiscie bo tam wiecej ludzi ! , chcemy tez remontować doraznie mosty drogi tak aby mieszkancy nie musieli jezdzic poza gmine miedzna i dowiadywać sie jak wyglada inny niekoniecznie lepszy swiat ,apelujemy do mieszkancow o glosy które pomogą podgrzac tyłeczki pare lat ,popić kawki i poprostu być w komisi od niczego do wszystkiego …..

  • Jak już darzysz chłopaków taką wdzięcznością, to mogłaś nie pisać, że pracowali bez aparatów – to tylko świadczy o nie odpowiedzialności, a nie o dobrym sercu. Uwierz mi, że jedyne co mogli zrobić tym Lublinkiem to przygotować miejsce na przyjazd jednostki wozem gaśniczym (podejrzewam że Miedźna albo Gilowice) .
   Wyjechali ostatni bo byli gospodarzami, gdyby to było w Gilowicach, to Gilowice wyjechali by ostatni itp.

   Powiem tak, życzę chłopakom powodzenia w uzyskaniu wozu gaśniczego i absolutne nie umniejszam im zaangażowania bo wykonują kawał dobrej roboty, ale musiałem to napisać w konkretnym celu – LUDZIE MYŚLCIE CO PISZECIE ALBO NIE PISZCIE WCALE, bo zamiast im pomóc tylko pogarszać sytuacje.

   • Obserwatorze , aparaty są 4 w Woli, myślisz że czterech strażaków tam było z Woli? Maski po każdym użyciu muszą być odkażane w PSP bo w gminie nie ma na to kasy. A maski też są cztery.
    Ponadto paliła się trawa wczoraj. Na pomoc przybyły PSP
    Tychy, OSP Bojszowy, Harmęże i Brzezinka.

 6. MIALEM JUZ NIE KOMENTOWAC NIC CO ZWIAZANE JEST Z PROBLEMAMI WOLI ….ALE OSTATNIE WYDARZENIA I PROBLEM Z WOZEM STRAZACKIM (jakby na zawolanie ….bo problem mostu byl -jest -i bedzie ….problem autobusu nr 17 byl ,jest i bedzie …-dlaczego ?..dlatego ze nie ma godzin odjazdu z WOLI PO GODZ 18 I PRZYJAZDU PO 17 ,19 I NAWET PO 21 Z OSWIECIMIA ….-dlaczego ?..dlatego ze popoludniu ,wieczorem uczniowie wracaja ze szkol ,ludzie starsi od rodzin i ze sklepow ..BO JEST 21 WIEK I OSWIECIM JEST TAKSAMO WAZNYM MIASTEM NA NASZEJ MAPIE JAK TYCHY I PSZCZYNA )SPRAWIŁY ZE O WOLI ZNOWU GŁOSNO …………SLUCHAJCIE TO NIE TYLKO WINA NASZYCH KUMPLI ,KTORYCH MYSMY WYBRALI DO WLADZ ,,,TO NIE WINA PANA WOJTA ZE JEST WOJTEM -MYSMY GO WYBRALI (ja tez !!!!!!!!) – — to NASZA WINA ,BO MY NIE UMIEMY ZYC W ZWARTYM SRODOWISKU ,UWAZAMY SIE ZA WIELKICH TEJ MIEJSCOWOSCI ,MOWIMY JAK SREDNIOWIECZNI NIEUDACZNIKI – – -GOROL MI TU NIE BEDZIE JEZDZIL ,ROBIL ,ITP…a co my robimy ?nic !!!! bo jestesmy leniami ,wygodnisiami ,nie umiemy walczyc o swoja miejscowosc ,o dobro ,o wygode ,o dobro dla siebie i dzieci ,,,o rozwoj i o pieknosc tej naszej WOLI ,,,o szacunek dla niej ,,,to ze mamy same sklepy,-to jest gó…..o,gdzie parki rodzinne ,gdzie pelniace zyciem i kultura domy kultury ,gdzie jakies zawody dla dzieci mlodziezy .gdzie sport na ktorym jest zainteresowanie ludzi miejscowych i przyjezdnych …czym mozemy lub imponujemy GILOWICOM ,FRYDKOWI ,MIEDZNEJ ,BOJSZOWOM /?CO ROBIMY BY WLADZE ZMUSZAC DO DZIALANIA ??-NIC …BO MYSLIMY ZE KTOS TO ZA NAS ZROBI ….MY NIE MUSIMY …MY JESTESMY WIELCY I NIE MUSIMY NIC ROBIC …BO MY JESTESMY PANAMI …..WIEC CZEGO OCZEKUJEMY OD INNYCH ,OD WLADZY ….JESLI OD SIEBIE NIE DAJEMY NIC …..

  • BRAWO WOLANINIE-bis
   Szanowny adminie może sensowne byłoby założenie wątku pt. “Gminne buble” albo podobny, każdy mógłby opisać co zostało zrobione źle bo nie tylko wójt odpowiada za buble i drugi dla przeciwwagi np. “Gminne zasługi władzy”. Gdyby tematy były zawsze na górze strony wszyscy mogliby poczytać o tym co władza zrobiła dobrze a co źle – niezdecydowani może wreszcie pójdą zagłosować w najbliższych wyborach

  • Weź nie przesadzaj. Są tacy co od poprzednich wyborów mimo, że nie zostali wybrani odwalają za całkowite friko kawał roboty. Jakby nie tak skuteczna opozycja to dziś nikt by nic nie wiedział, nie słyszał i w swoje kapcie ze strachu wpadał. Nie zapominaj o nich bo tylko oni robią to mocną pobudkę. Szczerze, jaki inny sztab sprzed 4 lat jest widoczny prócz sztabu Słoninki? Fakt taki, że innych dziwnym przypadkiem nie ma. Byli i się zmyli. Ci co wskoczyli do rady jako nowi też życie przytloczyło. Za to tych co wyskoczą jak króliki z rękawa w tym sezonie wyborczym jeszcze na placu nie ma, bo po co się wysilać? Tak wyglądają fakty. Trzeba umieć rozumieć.

 7. Panie Pająk mieszkał pan kiedyś na osiedlu zapomniałeś że tu są hydranty które GZGK ma obowiązek utrzymywać i konserwować? Panie wojcie proponuje zwolnić prezesa Pajaka bo nie ma pojęcia o wodzie .

 8. Przyjemnej kawy w poniedziałkowy ranek panie Kroliczku. Jak ją wypijesz i poczytasz komentarze to lepiej szukaj tego wozu dla woli, bo my mieszkańcy mamy już dosc oszczędności na sprawach bezpieczeństwa.

 9. Problem z wozem mógł być dawno rozwiązany gdyby nie chore ambicje wójta. Tak był sponsor który chciał sfinansować w dużej części auto dla OSP. Jednak wójtowi i kilku radnym się to nie spodobało iż inicjatywa nie jest ich i jak to będzie wyglądać w wyborach wiec należało temat ośmieszyć i wykpić. Do akcji zaangażowano Gminne Sprawy gdzie redaktor z tejże gazetki która kosztuje Nasz podatników ok 50tys rocznie wykorzystując prace w gazecie Pszczyńskiej opublikował artykuł o tajemniczym sponsorze. Nie dziwie się ze Pszczyńska to opublikowała gdyż właśnie ta drukarnia pana Hessa zajmuje sie dostarczeniem wszelkich materiałów poligraficznych dla gminy.A finalnym efektem było zapytanie Wojtali kto jest tym sponsorem, dobrze wiedzieliście wszyscy kto i ile daje ale nie na rękę wam to było co? Dobrze wiecie ze pewne sprawy załatwia w kuluarach a nie na forum sesji prze kamerami.

 10. Do kolegi BREDZISZ ja nie winuje osp tylko przytacza do tego ze ktos napisal ze inne jednostki przyjezdzaja w 15 min tylko ze jezeli sie zdazy pozar w dwuch lub trzech miejsa naraz to kto przyjedzie a to co napisalem to przyklad ss3 nie zawsze mizna livzyc na inne jedn9stki bo tez moga byc na akcji

 11. Proszę Państwa jeżeli płonie stodoła to chociaż byłaby obok strażnicy jakiekolwiek OSP to brak szans na ugaszenie prawa fizyki i nie bredźcie że ktokolwiek to ugasi jakieś pisanie o czasie czy o dużym wozie jest bezsensowne bredzicie bo nie jesteście strażakami i nie braliście nigdy udziału w akcji

  • Taki z ciebie specjalista to dlaczego nie jesteś wśród radnych-nadal się uczysz i nie masz czasu? A może do OSP znawco czy radco..

  • Widze że Pan zna prawa fizyki ale chyba nie zna realiów, w takich przypadkach nie gasi sie stodoły tylko zabezpiecza inne domy oraz okolice, niech Pan sie przyjrzy domowi obok stodoły, nadtopione rynny, popękane okna. Jak pierwsza jednostka która jest na miejscu czyli wola ma zabezpieczyć inne domostwa lublinem ? Może beczkowóz za nim pociągną ? Realia okazały się takie że hydranty są w stanie fatalnym. Duży wóz z zbiornikiem pomógłby i to bardzo. Zresztą kwestia roku i lublin sie rozsypie ze starości 😉

 12. wybory tuż, tuż. LUDZIE ROZLICZMY TĄ WŁADZĘ WŁAŚNIE NA WYBORACH, NIECH CI, KTÓRZY TERAZ SPRAWUJĄ WŁADZĘ NIE DOSTANĄ OD WAS ANI JEDNEGO GŁOSU. wtedy może zapanuje porządek w naszej gminie, bo nasi BEZ-radni, tylko obiecywać potrafią. poczytajcie sobie ich przedwyborcze obietnice z ubiegłych lat i teraz przypomnijcie sobie, co z tego zostało zrealizowane. A SZANOWNY WÓJT CO ROBI DLA MIESZKAŃCÓW, TAK DLA ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW, NIE DLA SIEBIE I BEZ-radnych. NIC. I TO JEST SMUTNA PRAWDA. trzeba się w końcu wziąć i pogonić to towarzystwo i tego możemy DOKONAĆ NA WYBORACH. ROZLICZMY KAŻDEGO Z OSOBNA I WYCIĄGNIJMY ODPOWIEDNIE WNIOSKI, KIEDY BĘDZIEMY STAWIAĆ KRZYŻYKI PRZY POSZCZEGÓLNYCH NAZWISKACH I NIECH NIE BĘDĄ TO TE SAME NAZWISKA, KTÓRE WIDNIEJĄ OD X LAT.

 13. Co wy piszecie ze inne jednostki przyjada w 15 min a nie daj boże bedzie taka sytuacja jak 3 lata temu ze caly powiat gasił zaklad u wrony a w woli na ul cichej sie dom pallil i kto by inny pomogl jak wszyscy w akcji a jest takich sytuacji jeszcze wiecej wiedz nie pierniczcie ze lublun wystarczy

  • Masz Ty pojecie o czym piszesz? Siły i środki na miejsce zdarzenia dysponuje SK KPPSP. Se znajdź rozwinięcie skrótu. OSP to nie ministrant co se idzie albo nie. Dysponują to wyjazd. Tym bardziej jednostki w KSRG. Ile jednostek z naszej gminy polecialo do Wrony? Jeśli uważasz że w tamtej sytuacji popełniono błędy to nie wiń OSP.

 14. NIESPRAWNA SIEĆ HYDRANTOWA na osiedlu, na którym mieszkają tysiące ludzi!!!! Za to powinien być prokurator u odpowiedzialnej za ten stan rzeczy osoby. To jest nasze – mieszkańców bezpieczeństwo, z którego “ktoś” robi sobie żarty.

 15. marek ty się ogarnij trochę jakby nie wójt to by było wielkie gówna na tej woli .tak gmina robi bardzo dużo .na tę środki co ma gmina.a jakby było na woli nawet 10 straży to i ta stodoła by się spaliła poprostu właściciele tej stodoły powinni dawno ja zbozyc .taka jest prawda a na woli takich budynków jest bardzo dużo ☺pozdrawiam opozycję a pisiorki……☺

  • skąd wiesz co robi wójt? a by było wielkie gówna – to co masz na myśli? ul. Górniczą w Woli gdzie “gówna” pompowali dzień i noc bo kanalizacja się zapadła jeszcze przed remontem ulicy ale NA ASFALT BYŁA KASA A NA KANALIZĘ NIE? Smród była taki że w końcu coś połatali ale zapada się w innych miejscach. Most wyremontował i założył kamerę atrapę – może go przemianuje na BOGUSŁAW bo Bronisław to już nie jest poczciwy Bronek.

 16. Pierniczenie o szopenie. 10 ciężkich wozów na woli nie zminimalizowalo by strat. Ogień rozprzestrzenil się w 2 minuty. Nie ma szans na uratowanie takiej stodoły. Strat większych nie ma gdyż uszkodzenia na domu obok są ale nie są to uszkodzenia które spowodowały by że musieli by robić głębsze remonty. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jak ktoś słusznie z widowni zauważył. Wozów ciężkich z całego powiatu jest tyle że spokojnie na miejsce w 15 minut dojada a w ciągu 5 min są wszystkie wozy gminy miedzna. A woli radzę jako jednostce ratownictwa drogowego zastanowić się nad wymianą Lublina a nie ciężkiego. Chyba po to macie specjalizację aby wóz z RT był w dobrym stanie. Będziecie mieli ciężko wóz a Lublin walnie i będzie znowu płacz?

  • Radco nad czym ty płaczesz? Zapłacz nad sobą “szopenie” taki z ciebie radca i rzeczoznawca pożarniczy “na pierwszy rzut oka” jak z kozigo zada rajzyn tasza. Zastanów się nad tym co piszesz bo z Miedźnej czy Góry do woli w 5 minut to chyba Kubica w bolidzie a nie ciężki samochód strażacki. Teraz stara stodoła ale są inne interwencje nie tak widowiskowe jak ten pożar, czasem chodzi o ludzkie życie. Strażacy są przy każdym wypadku przed karetką a często przed policją i to oni ratują pierwsi. Gdyby tobie była potrzebna pomoc to mają nie jechać? Rozumiem że jesteś z miejscowości obok, bo podważasz potrzeby mieszkańców Woli. Jak piszesz o sucharach związanych z małym autem do doucz się doczytaj, zapytaj swojego radnego przewodniczącego to dowiesz się o małym aucie Wolańskim więcej. Nie ośmieszaj się takimi farmazonami.

 17. I co na to hydraulik radny Starzec, Bigos , Gruszka, Sosna? Wstyd Panowie że hydranty nie działają w waszym okręgu wyborczym

 18. Niestety stan instalacji p.poż w okolicy pożaru jest fatalny.Strażacy bezskutecznie szukali czynnego hydrantu na osiedlu,koło 9 był nieczynny jak również w okolicy 12 nie był sprawny.Strach pomyśleć co by było gdyby płonął któryś z bloków i trzeba by było ratować ludzkie życie a nie tylko starą stodołę.Od czasu budowy ośedla nikt nie kontroluje stanu technicznego hydrantów.Co na to pierwszy strażak gminy dawny mieszkaniec 10-tki,.

  • Za stan hydrantów odpowiada GZGK, stan tej infrastruktury wola o pomstę do nieba. Bark ciśnień, pourywane szpiki, niesprawne zasuwy, brak studzienek na szpiki do zasuw. Instalacja p.poz można powiedzieć ze jest ale jeśli trzeba z niej skorzystać to juz nie. Niestety lepiej wydawać na apanaże, siedziby, samochody, zagraniczne wycieczki. Przypomnijmy iz cena wody z pseldoujęć głębinowych jest jedna z najwyższych w POLSCE a koszt pozyskania wiec przeciwnie oscyluje w okolicach 1zl, ale co tam zabawa musi trwać a orkiestra gra, wille domy działki. O jakości tego płynu jak sa robione badania tego czegoś oraz innych ciekawych rzeczach przy innej okazji.

 19. nie no wojt musi woli kupic duzyyyy samochod bo oni sa wszedzie pierwsi !! tylko jest pytanie za ile przyjechaly osp gilowice, za godzine? ze by jak na woli bylo duze auto, ze oni zminimalizowaliby straty?

  • Chyba to niemożliwe aby w ksrg wpisać Gilowice zamiast Woli, bo jak się czyta te wpisy to wyłania się z nich taki wniosek że komuś na tym bardzo zależy. Czemu ma to służyć żeby opisywać Gilowice są na każde zawołanie a Wolanie niewdzięczni chcą duuuuuuże auto bojowe? A może jak się gilowiccy strażacy pobawią się autkiem to dadzą go na Wole a im wójt kupi nowe jeszcze większe? Bo tak to wygląda. Wygląda na to że Wolanie jak mieli dwa auta to wyjeżdżali wielokrotnie więcej razy niż Gilowice to dlatego że to jest miejscowość o wiele większa, mieszka tam 50% mieszkańców gminy a strażacy wyjeżdżają nie tylko do pożarów. Dla bezpieczeństwa 50% mieszkańców przeznaczony jest obecnie jeden mały samochód strażacki. Drugie 50% mieszkańców zabezpiecza SZEŚĆ samochodów strażackich i wydaje się z wójtowej prezentacji na sesji listopadowej że wielokrotnie więcej sprzętu ratowniczego . Nie wiem ile interwencji miała OSP Wola za lata od 2009 do 2018, nie ma strony internetowej OSP Wola.
   Na stronie OSP Gilowice w zakładce interwencje są takie dane:
   2007 – 10 interwencji
   2008 – 13 interwencji
   2009 – 15 interwencji
   2010 – 19 interwencji
   2011 – 4 interwencje
   2012 – 12 interwencji
   2013 – 10 interwencji
   2014 – 12 interwencji
   2015 – 38 interwencji
   2016 – 15 interwencji
   w 2017 i 2018 już nie było dużego auta w Woli
   2017 – 34 interwencji
   2018 – 12 interwencji
   Oczywiście większość w Woli i brawo za to.
   Wójt na sesji prezentował sprzęt i dokonania gminnych strażaków. Trzy OSP w gminie miały tyle inerwacji co Wola sama. A może ktoś ze strażaków z Woli napisze ile razy wyjeżdżali za ostatnie 10 lat? Czy za to mają teraz to jedno małe auto?
   Nie mieli co robić? Niepotrzebne jest?

   • No i porównanie jak pieron. Ile interwencji z 2017r związanych było z powodzią i podtopieniami? Każde pompowanie wody, każde miejsce układania worków itp to kolejna interwencja.

   • Na listopadowej sesji wójt pokazywał radnym prezentację na której widać jasno, że przez ostanie kilka lat około połowa wszystkich wyjazdów OSP czyli 403/857 od 2011 roku to wyjazdy OSP Wola. Wola: 20 strażaków 2 samochody-pozostałe jednostki 81 strażaków i 6 samochodów
    https://www.youtube.com/watch?v=rnrlkU3Mcmo
    czas 47:53
    czas 50:01
    Dlatego OSP Wola ma obecnie tylko jeden samochód – mały i jedną czwartą sprzętu co przedstawił wójt w swojej prezentacji na tej sesji. Musi wystarczyć na połowę alarmów całej gminy i połowę mieszkańców gminy. Mieszkańcy Woli – nie zależy wam na bezpieczeństwie waszym i waszych rodzin?

    • No to jakby nie liczyć interwencje OSP Gilowice i OSP Wola za 10 lat pracy strażaków proporcja wynosi około 170 interwencji Gilowice – Wola około 700.
     Myślenie władz gminnych razem z radą gminy jest działaniem przeciw rozumowi i zdrowemu rozsądkowi. Gilowicom drugi samochód i nowy garaż a Wola 1 samochód i jeden garaż [ bo nikt nie wiedział, że samochód w OSP Wola już ledwie dyszał 5 lat temu] Blaszanego garażu remizą nawet wójt nie nazwał. Drugiego garażu nigdy nie mieli. Rado Gminy kogo reprezentujecie? Bo napewno nie mieszkańców, czego zadał wam wasz przewodniczący z wójtem że nie sprawdziliście zasadności budowy garażu dla OSP Gilowice. Jaki to miało sens. Dla kogo to zrobiliście. Zażądaliście analizy zasadności budowy drugiego stanowiska garażowego w Gilowicach? Nikt nie wiedział że w OSP wola jest jeden garaż i “blaszok” który kupili z swoje pieniądze nie za gminne. Żeby samochód nie stał w stodole na wsi. Naprawdę wójt wam nie opowiedział o tym, żaden z was nie znał sytuacji OSP Wola tak jak nie wiedzieliście biedactwa że wolański duży samochód jest w bardzo złym stanie od wielu lat. Darmo kasę bierzecie przez te lata na auto by starczyło. Nawet Pisowscy ministrowie oddawali premie a wam nie wstyd, nie pali was ta kasa? Jak zrobicie zrzutkę z czterech lat to razem z wójtowym urlopem to na nowe auto starczy. Jeszcze tylko te wielotysięczne premie co je urzędnicy gminni cichcem brali (admin obiecał napisać o co chodzi) i na sprzęt nowy starczy. a może na garaż żeby auta do stodoły nie trzeba było wstawiać. A wam się oskary marzą -jaką one mają wartość? Za takie rządzenie? Wstyd

 20. Władza ma to gdzieś czy wóz będzie czy nie i tak liczy się z tym że przegra. Admin a premie szły do strażaków czy co ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.