Wielomecz pływacki Kadry Narodowej Polski na Cyprze i w Grecji

0

Wielomecz pływacki

kadry narodowej juniorów Aleksandroupoli (Grecja)

12-13.04.2014

12-13.04.2014  polscy juniorzy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z jedenastu krajów: Brazylii ,Bułgarii, Cypru, Grecji, Izraela, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Portugalii, Ukrainy i Polski w wielomeczu  pływackim  w Aleksandroupoli w Grecji . Biało-czerwoni okazali się bezkonkurencyjni, dominując zarówno żeńskie jak i męskie konkurencje. Dzięki  zwycięstwom , licznym miejscom na podium i w strefie punktowej , Polacy wygrali klasyfikacje drużynowe zarówno kobiet jak i mężczyzn.

W gronie zawodników kadry nie zabrakło zawodników z MUKS GILUS GILOWICE . Do kadry na wielomecz została powołana Miriam Kwiatek  , która bardzo dobrze spisała się na 400 zmiennym  , 200 zmiennym zajmując dwukrotnie  6 miejsce. Zawodniczka na co dzień trenuje  u  trenera Sławomira Formasa  i jest uczennicą Gimnazjum nr1 im. Św.J.Bosko w Woli

 

Wielomecz pływacki

kadry narodowej juniorów Limasoll (Cypr)

12-13.04.2014

12-13.04.2014 odbył się wielomecz pływacki na Cyprze , który obfitował w wiele medali zdobytych przez polskich zawodników .  Zawody rozgrywane  były , na odkrytej pięćdziesiątce w pięknej letniej scenerii . Słoneczna aura , pozytywnie wpłynęła  na starty i ostateczny wynik drużyny polskiej  , która w   klasyfikacji ogólnej zajęła  2 miejsce ustępując   reprezentacji  Brazylii.

W wielomeczu startowało  10 drużyn  z  Brazylii, Bułgarii, Finlandii Grecji, Izraela, Portugalii, Szwecji, Ukrainy, Cypru  i Polski.

Wśród zawodników na Cyprze nie zabrakło reprezentanta  MUKS GILUS GILOWICE , był nim Karol Trela uczeń Gimnazjum nr1 im. Św. J. Bosko w Woli – zdobywca   dwóch brązowych  medali ,  indywidualnie na 100 m klasycznym z czasem 1.05.60 (ustanowił rekord życiowy na basenie 50 m ) , oraz  drużynowo w sztafecie 4 x 100 zmiennym .

Do Kadry Narodowej Polski powołany został również trener  MUKS GILUS GILOWICE  Sławomir Formas

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.