Wiemy co jeszcze jest do zrobienia w przedszkolu w Górze

30
Przedszkole w Górze wymagało tylko drobnych prac kosmetycznych, takie opinie były wygłaszane podczas kampami wyborczej. Obraz po inwentaryzacji wygląda zgoła odmiennie, oto lista prac jakie są jeszcze do wykonania.
 
I. Roboty budowlane w istniejącym budynku – piwnice:
1. Zamurowanie przebić w ścianach, podejść instalacyjnych (bruzd) pod baterie nad umywalkami, uzupełnienie tynków zwykłych.
2. Wykonanie gładzi tynkowych na szybie windy.
3. Przetarcie istniejących tynków.
4.Wykonanie płytek nad umywalkami.
5. Malowanie ścian.
6. Wymiana nierówno ułożonych płytek na podłodze.
7. Wykonanie brakujących cokolików.
8. Spoinowanie płytek posadzkowych i cokolików.
9.Dokończenie instalacji elektrycznej.
 
II. Roboty budowlane w istniejącym i nowym budynku – parter:
1. Wykonanie nowej ścianki z drzwiami wejściowymi oraz wykonaniem jej ocieplenia.
2. Przetarcie tynków w korytarzu, położenie gładzi gipsowej, uzupełnienie malowania.
3. Wyczyszczenie i malowanie składziku po zlikwidowanej klatce schodowej.
4. Kuchnia – usunięcie starych okładzin ścian i podłóg, przygotowanie powierzchni, wypłytkowanie.
5. Montaż kratki ściekowej w kuchni, montaż i podłączenie umywalki, zlewozmywaka
6. Wymiana zwichrowanych płytek na korytarzu.
7. Obłożenie płytkami cokolika pod brodzikiem prysznicowym.
8. Demontaż umywalek, demontaż instalacji cwu, wykucie bruzdy w ścianie, wykonanie instalacji cwu, uzupełnienie płytek.
9. Osadzenie zamknięć rewizji w łazienkach.
10. Wstawienie kratek wentylacyjnych w drzwiach.
11. Wstawienie okienka podawczego w drzwiach z kuchni.
12. Regulacja podwieszenia okapu wentylacyjnego.
13.Montaż anemostatów.
14. Wypełnienie akrylem styku stropu i ścian.
15. Osłona dylatacji pomiędzy budynkiem istniejącym a nowym.
16. Dostawa i montaż osłon na grzejniki w salach dydaktycznych.
17. Dokończenie poręczy na klatce schodowej.
18. Uzupełnienie osprzętu elektrycznego (gniazdka,włączniki).
 
III. Roboty budowlane w istniejącym i nowym budynku – piętro:
1. Wymiana zwichrowanych płytek na korytarzu.
2. Zmywalnia – usunięcie starych okładzin ścian i podłóg, przygotowanie powierzchni, wypłytkowanie.
3. Wypełnienie akrylem styku stropu i ścian.
4. Dostawa i montaż osłon na grzejniki w salach dydaktycznych.
5. Montaż włazu na strych wraz z poszerzeniem otworu w stropie w istniejącym budynku. 6. Montaż włazu na strych wraz z niezbędnymi obróbkami w nowym budynku.
7. Balustrady
 
IV. Roboty budowlane w istniejącym i nowym budynku – strychy:
1.Rozłożenie wełny mineralnej na stropie.
2. Wykonanie pomostów komunikacyjnych nad wełną mineralną.
 
V. Roboty zewnętrzne:
1. Wywiezienie pozostałego na placu budowy gruzu.
2. Wykonanie opaski żwirowej wokół części istniejącego i nowego budynku wraz z ułożeniem pasa folii kubełkowej do wymaganej wysokości.
3. Zakończenie folii kubełkowej listwą systemową wraz z ułożeniem pasa folii kubełkowej do wymaganej wysokości, rozebraniem i ponownym ułożeniem płytek na tarasie.
4. Uformowanie skarp wokół nowego budynku, umocnienie skarpy geokratą.
5. Plantowanie i obsianie trawą terenu działki na której jest przedszkole.
6. Nasadzenie 6 szt. sosny czarnej o obwodzie na wys. 1 m min. 6 cm.
7. Regulacja pionowa studzienek drenażu wokół budynku.
8. Montaż osadników deszczowych na rurach spustowych z rynien. Wymagana korekta podejść kanalizacji deszczowej pod rury spustowe z rozbiórką i ponownym ułożeniem nawierzchni z kostki betonowej.
9. Wykonanie tynku nad wejściem głównym.
10. Wykonanie okładzin z płytek kamiennych ścian przy wejściu.
11.Drobne naprawy tynku na istniejącym budynku oraz malowanie całej elewacji.
12. Ułożenie tynku mozaikowego na cokołach.
13. Zaspoinowanie płytek na zejściu do piwnicy.

14. Izolacje ścian oporowych przy zejściu do piwnicy.
15. Uzupełnienie drewnianych balustrad w loggiach na okres do remontu.
16. Remont loggi na parterze oraz piętrze obejmujący demontaż balustrad, rozebranie
istniejących płytek oraz obróbek blacharskich, wykonanie izolacji cieplnych przeciwwilgociowych, niezbędnych wylewek, ułożenia płytek, dostawy i montażu nowych balustrad stalowych.
 

30 KOMENTARZE

 1. Miejmy nadzieję, że znajdzie się solidny i rzetelny wykonawca i dzieci z Góry zaczną chociaż nowy rok szkolny w oddanym w pełni wyposażonym przedszkolu.

 2. Nie rozumiem dlaczego schodzimy na boczny temat dróg, skoro meritum sprawy jest całkiem inne. Zima jaka jest każdy widzi i czy zrobimy w tej kwestii więcej czy mniej i tak będzie biało. Gorsze jest to że wybiera się na radnych ludzi którzy nie mają o niczym pojęcia a są radnymi tylko dla kasy i znajomości – banda z Góry. Jeszcze gorsze jest to że miejscowość w której stary wójt nie zrobił nic dobrego wybiera go większością i tu sprawdza się stare powiedzenie że to miejscowość blisko granicy i wieje inaczej wiatr bo jak inaczej wytłumaczyć taki idiotyzm. Ale karma wraca do mieszkańców w postaci przedszkola i radnych od parady.

 3. Witam. Chciałbym najpierw odność się do tematu odśnieżania dróg. Otóż jadąc wczoraj za pługiem odśnieżającym jezdnie zastanawiam sie czy ktoś pomyślał o pieszych ponieważ całe to błoto pośniegowe ktore zostało odśnieżone lądowało na chodniku. I tu pojawia sie kolejne pytanie czy w temacie akcja zima zostało również zamieszczony przetarg na odśnieżenie chodnika? Co do przedszkola w Górze to szczyt szczytów siega ten remont!!! Gdzie byli Radni z Gory ktorzy powinni sie temu przyglądać?A czy moze raczej nie bylo tak iż ktoś niedopuścił ich do tego ? Tego strasznie dbają podobno o interesy mieszkańców. Jak na razie tego nie widać. Mam nadzieję że Panowie Radni i szanowny Pan Wójt zmieni obraz nędzy i rozpaczy.

 4. Szanowni Mieszkańcy, Drodzy Internauci,
  Podobnie jak niektórzy z Państwa, tak i ja nie jestem usatysfakcjonowany stanem utrzymania dróg w związku z trwającą zimą. Fakt, zima tego roku dopisała 🙂
  Ale przejdźmy do meritum. Otóż ze swojej strony niestety musząc opierać się na bazie decyzji mojego poprzednika. Robię co mogę, aby podmiot zobowiązany do utrzymania dróg gminnych robił to zgodnie z potrzebami. Podmiot jest zaangażowany i chętny do współpracy. Z tej strony nie ma żadnego problemu. Ponadto jesteśmy z sołtysami w stałym kontakcie. W przyszłości chciałbym w inny sposób podejść do zagadnienia zimowego utrzymania dróg w naszej gminie. Otóż:
  • Będę chciał abyście Państwo na najbliższych zebraniach sołeckich zdecydowali czy drogi utrzymujemy „na biało” czy „na czarno”. Wiadomo, że druga wersja wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz z ochroną środowiska.
  • Chciałbym aby problem odśnieżania gminy był rozwiązany całościowo. Otóż nas mieszkańców tak naprawdę nie interesuje czy drogi są gminne czy powiatowe. Po prostu gmina ma być zadbana pod tym względem. Dlatego też będę rozmawiał z władzami powiatu aby zimowe utrzymanie dróg było realizowane przez jeden podmiot i wówczas nie będzie takiego podziału.

  Jestem także w stałym kontakcie ze Starostą Powiatu Panią Barbarą Bandoła i mamy zbliżone wnioski w tej sprawie. Wymieniamy się informacjami, zgłaszamy w powiecie potrzeby naszych mieszkańców. Dlatego uważam, że temat zimowego utrzymania dróg (ale także chodników) w przyszłości powinien zostać rozwiązany w inny sposób.
  Dziś pozostaje monitowanie o egzekwowanie umów zawartych na ten rok, co oczywiście czynię.
  Pozdrawiam

  • Szanowny Panie Wójcie. Mam nadzieję że spotkania sołeckie będą w końcu widoczne kiedy i gdzie się odbywają. Proszę zmobilizować do tego sołtysów poszczególnych sołectw. I jeszcze taka moja uwaga albo sugestia. Otóż dobrze by było aby na takim spotkaniu pokazali się Panowie Radni wybrani z poszczególnych okręgów.

  • Mam nadzieję ,że zanim “na najbliższych zebraniach zdecydujemy o tym, czy utrzymanie dróg będzie na biało czy czarno ” zdejmą mi gips z nogi bądź ręki! Decyzja chyba potrzebna jest teraz – nasze ulice i chodniki są po prostu niebezpieczne! Nie chodzi tu chyba o to, by przerzucać się odpowiedzialnością za stan utrzymania dróg z byłym wójtem.
   Panie Wójcie Słoninko czas na działanie!

   • A ty tak pyszczysz, żeby tylko pyszczeć. Jasno ci chłop napisał czemu tak jest i co robi, żeby było lepiej. A ty jak jesteś niewyzgyrany to winnych nie szukaj tylko patrz pod nogi. A jak łazić nie umiesz to siedź w chałpie. Aż śniegu ubędzie. Albo do Szczyrku jedź, tam się dopiero dowiesz co to kupa śniega.

    • Anonimie, mam nadzieję ,że nie masz starszych rodziców czy dziadków? mam taką nadzieję, bo ” siedząc w chałupie…aaa sorry ” chałpie” mogliby się za ciebie wstydzić. Pozdrawiam mało serdecznie. Szkoda,że nie czytasz ze zrozumieniem …przy okazji , co to znaczy ” niewyzgyrany”? Chętnie się dowiem.

     • Z odśnieżaniem jest trochę inaczej niż niektórym się wydaje. Wszyscy mają uwagi do chodników które są nie odśnieżone i myślą, że jest to obowiązek gminy. Nic bardziej mylnego, Jeżeli przy płocie lub budynku twojej posesji znajduje się chodnik to właściciel posesji ma obowiązek odśnieżenia tego chodnika. Zachęcam do lektury: https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/charakterystyka-wykroczen/313828,Kara-za-nieodsniezanie-chodnika.html

      • Nie do końca sie zgadzam. Dlatego iż chodnik na ulicy Topolowej czy Górnośląskiej jest własnością powiatu czyż nie? To własnie Powiat przeprowadził jego remont chyba ze sie myle? W Ustawie którą Pan Odśnieżacz podał jest wyraźnie napisane że właściciel jest obowiązany do dbania o odśnieżenie. Jeżeli mam dom i na posesji ktora jest moja własnością coś sie komuś stanie bo zaniedbałem obowiązek to jestem za to odpowiedzialny ale jeżeli moja własność konczy sie ogrodzeniem to wszystkie użytki leżące poza nim juz nie należa do mnie. Wiec dlaczego mam odśnieżać chodnik który nie jest moją własnością? Chyba ze coś źle zrozumiałem?

       • Marek, poczytaj dokładnie przepisy prawa, to się dowiesz, że jeżeli chodnik należy do Gminy ale przylega do Twojej posesji to masz obowiązek odśnieżania tego chodnika. Rzecznik Praw Obywatelskich wniósł skargę do Trybunału Konstytucyjnego o niekonstytucyjność tego przepisu, ale Trybunał uznał, że przepisy te są zgodne z konstytucją. Przeczytaj dokładnie, tu masz link: https://dziennikzachodni.pl/czy-obowiazek-odsniezania-chodnikow-jest-zgodny-z-konstytucja-rp/ar/745221
        Takie przepisy zostały wprowadzone w 1966r. i obowiązują do dziś, ktoś dalej nie może w tym kraju zrozumieć, że komuna się skończyła i nie ma odpowiedzialności zbiorowej ludzi wobec np. mienia należącego do gmin czy powiatów. Bolesne ale rzeczywiste. Do niektórych dociera ta prawda jak dostaną karę za nie odśnieżenie chodnika przylegającego do swojej posesji i odwołują się od tej kary, a tu beret oczy wielkie jak u kota w Shreku. Pamiętaj, nieznajomość prawa szkodzi!

        • No dobrze ale jeżeli jest row miedzy chodnikiem a ogrodzeniem? Czyli bezpośrednio nie przylega do mojej posesji.!!! Ale dzieki za wyczerpujaca odp.

 5. Ale o co Góra ma pretensje, z tego co pamiętam były wójt miał najwięcej głosów w tej miejscowości w całej gminie. Jak słyszę, że się nie da zmienić radnych bo Pani Białoń to już ma dożywotnio etat to mnie na śmiech zbiera. Wybraliście i macie. Teraz jak dla mnie tam powinny odpowiednie służby wejść i sprawdzić jak rozpisywane były przetargi i umowy na wykonanie remontów. Druga sprawa, odnowienie starego ośrodka zdrowia w Górze w cenie, w której można by postawić nowy budynek. Nikt tego nie widzi? Czy po prostu przeszliście nad tym do porządku dziennego jak to mieliście w zwyczaju. Bo tylko na tą Wolę wszystko szło. Tylko, że ta Wola pokazała, że można coś zmienić. Reszta gminy wybrała stary układ.

 6. A śnieg siebie pada i jest ślicznie drogi białe zasniezone wszyscy śpią i nikt nie śpiewa wstań Janek ,Andrzejki wstań śnieg na dworze sory taki mamy klimat i jest cacy ps.widac gołym okiem że skończyła się energia Nowej Energi ale admin tego nie upobliczni

  • Hehe ktoś już to tu pisał, że akcja zima 2018/2019 odpowiedzialni za gminę na BIAŁO są:
   Wójt Taranowski umowa podpisana we wrześniu
   Radni poprzedniej kadencji
   Więc pretensje miej do takiego Germanka, Przewoźnika, Starca, Gruszki, Rozmusa, Waliczkowej, Białońki, Lubańskiego, Wojtali, razy2, Brandysa,
   Nowego wójta i nowa radę rozliczymy dopiero pod koniec 2020 roku gdy będzie to ich budżet i po akcji zima czy na biało to czas pokaze

   • Co Wy macie z ta zima ? Zima to jest bialo . Jedyni w gminie jestescie do odsniezania drog ? Poziom sniegu sprawdzacie ? Nudzi Wam sie? Kulig sobie zrobcie i cieszcie sie . Ludzie…rozliczyc mozesz firme

    • … i egzekwuje !!! Jest dobrze, a upierd….i zawsze się znajdą.A jakby tak kożdy za łopatkę chwycił i wele swej chatki se chodnik odśnieżył, to koronka by spadła ? lepij nowymu wójtowi dopiec, a co.Wejrzyj se anonimie w telewizor i łobocz jak w kraju wyglondo, jak ni mogą z chałpy wyjechać! jo wiym że tęskinisz za starym wójtym co kozoł sołtysom oszczyndzac na lepiynie dziur na wiosna; ej Ty ,ty !!!

     • Tak jest,na dole mieli cima to i przed oczami mają ciemno,postawią wam chłopa przed klatką by się ktoś nie wyj…ł.a co do wójta to chyba swój obowiązek wypełnia.

 7. No cóż więcej dodać do tych smutnych obrazków chyba tylko tyle że jacy radni takie przedszkole. Trzeba być skończonym hipokrytą żeby w okręgu gdzie jest tylu radnych odwalić taki numer, nie wspomnę już ze radna-oświata oczywiście jest wzorowa i zrobiła wszystko co można tylko było… Następny wspaniały obywatel – smerf mądrala Przewoźnik, zabiera głos zawsze i wszędzie bo zna się na wszystkim najlepiej… O reszcie już nie wspomnę bo szkoda słów… Mam wrażenie że te dzieci które nie mają gotowego przedszkola mają więcej rozumu niż połowa tych radnych tej kadencji a napewno więcej jak zagrają z Góry.

  • Też zastanawiam się nad tą przewodniczącą oświaty. I to drugą kadencję. Czy ona zna choć jedną placówkę. Z tego co wiem, nie ma dzieci, więc jak może znać problemy z jakimi borykają się przedszkola, czy choćby szkoła w jej okregu? Ale pierniczki umie dekorować…

 8. Ale w Górze byli tacy radni którzy każdą fuszerkę by odebrali byle wseprzeć upadającego Bogdana. Po moście Bronisław, przedszkole w Górze to ostatnia w 20letniej kadencji Bogdana fuszerka w naszej Gminie. Nowy Wójt to przeciwieństwo Bogdana. Jest w końcu prawdziwy gospodarz na właściwym miejscu. A boisko sportowe przy SP w Górze już dawno by było ale pomyłka we wniosku przy określeniu miejsc parkingowych przesunęła te realizacje o min. 2lata. No i do tego wyższe koszty. Bogdan czekał na rozbudowę przedszkola 3lata aż dostanie 100tys. dofinansowania, a po tym czasie koszty budowy to nie 1,5mln A ponad 2,3mln z kosztami poprawki po nierzetelnym wykonawcy. Teraz na sesji jeszcze chwali się że zostawił na odchodnym 9mln na lokatach ale nie wspomniał że to na płatności wymagane A po za tym zostawił 17,5mln odsetek do SRK do zapłaty nowemu wójtowi. Za 5lat mam nadzieję, że Gmina będzie miała wykonane konieczne inwestycje przy wsparciu UE, a nasz dług będzie bezpieczny dla budżetu gminy. A to dzięki mądremu decydowaniu o wydatkach publicznych “naszych” pieniędzy. Sam wójt zarabia o 2,5tys. mniej miesięcznie niż poprzednik i nie będzie wypłacał sobie ekwiwalentu za zaległy urlop. Takie drobne zmiany to 300tys. oszczędności na jedną kadencję wójta. (2,5tys. Netto to kosztu pracodawcy 4tys. + wypłacany ekwiwalent) ,Bogdana nie mógł odpoczywać przez 20 lat i oddać na czas urlopu władzy w UG. Kolejne decyzje dotyczące wydatków podejmuje w nowej kadencji nowa ekipa radnych, którzy na pewno nie będą udawać że czarne to białe.

  • Powiedzmy sobie szczerze, nie miał czasu na urlop ponieważ trzeba było pilnować tych wszystkich fuszerek żeby nie ujrzały światła dziennego. Potem spotkanie w restauracji Sowa&Przyjaciele

 9. I co na to radni: ? !
  Białoń Z.
  Waliczek J.
  Przewoźnik M.

  Wiadomo Bialoniowa uciekła do nowych radnych. Waliczkowa przewodnicząca oświaty udawała że wszystko OK a Przewoźnik młody zdrajca i do tego okłamał wyborców.
  Górzany wierzyli Taranowskiemu a cierpią dzieci

  • Poprzeć muszę tu wypowiedź Wolana.
   Mieszkam w Górze od ponad 6 lat i nic tu się nie dzieje a jak słyszę o tych radnych to na usta nasuwa się sĺowo sprzedawczyki. Zastsnawiam sie co by bylo gdyby tak Pan Taranowski wygrał = aż ciarki przechodzą.
   Zauważyłem przez okres jaki tu mieszkam w Górze że Stowarzyszenie Nowa Energia zrobiło więcej dobrego jak ci moi trzej radni z Góry. Życzę nowemu wójtowi cierpliwości bo ludzie w Górze zapomnieli kto zawinił z Przedszkolem.

   • Radny : – reprezentowanie wyborców w radzie gminy i w innych instytucjach samorządowych oraz troszczenie się o ich sprawy.
    -utrzymanie stałej więzi z mieszkańcami i ich organizacjami.
    Jakie więzi macie nie wiem , ale reprezentują i troszczą się o Was marnie.
    Dogadywać potrafią to im trzeba przyznać .
    Macie specyficznych ludzi w Górze , bo inne wsie poradziły sobie z takimi radnymi. Czasy się zmieniają!!!!
    Ta inwestycja powinna zostać z nimi cała kadencje i być wypominana do końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.