Woda w Gilowicach warunkowo zdatna do spożycia

11

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach wydał orzeczenia dotyczące przydatności wody do spożycia na terenie Gminy Miedźna za II kwartał 2018r.

Niestety jak się okazało próbka wody uzdatnionej pobrana w Stacji Uzdatniania Wody w Gilowicach zawierała przekroczoną zawartość chloranów i chlorynów.
Na podstawie parametrów wody stwierdzono jej WARUNKOWĄ przydatność do spożycia przez ludzi.

Orzeczenia dostępne są na stronie:
http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=16797&bar_id=7186

11 KOMENTARZE

 1. Co to znaczy “warunkowo”? Mogli napisać np. przed spożyciem przecedzić! Trzeba by wyjaśnić w tym przypadku czym grozi spożycie takiej wody “warunkowo” zdatnej do picia, ale po co grzęznąć dalej …….
  Teraz już nie ma brunatno-pomarańczowego koloru, nie myli się z herbatą i nie śmierdzi tak jak kiedyś, a drożeje bo chemia, która wytrąca te świństwa i jest kolejnym świństwem jest droga.
  Dlaczego nikt nie pyta po co te studnie, w sytuacji gdy czysta i dobra woda płynie przez naszą gminę i można zaspawane przyłącze udrożnić. Jest to woda tańsza niż ten płyn w naszych kranach. Co trzeba ukryć w bezsensownej inwestycji w brudną wodę ze studni w Gilowicach. Po co upierać się w podtruwaniu mieszkańców. Dlatego że siedzą cicho? Gdzie bezradni, też dobrowolnie się trują, czy stać ich na mineralną do picia i gotowania?

 2. W Gilowicach firma wpompowała setki ton świństw w ziemie to czego lud sie spodziewal ,taka ciekawostka w Ledzinach udalo sie cene wwody obniżyc o 2,4 zl a nie była taka droga jak w Gminie Miedzna ,tylko tam sie nie sponsoruje wycieczek i sprzetu budowlanego dla brygad na fuchy Grant…. Stefa…. tam poprostu sie liczy …..

  • Anonimie, święte słowa! Weź je do siebie i uderz gdzieś wyżej w tej sprawie, bo tylko piszesz i nic nie robisz!!!
   Skoro krytykujesz wszystkich, to zacznij od siebie.

 3. W gminie Miedźna mamy jedną z najwyższych cen za wodę w Polsce!, teraz okazuje się, że również być może jedną z najgorszych! Brawo Bogdan!

 4. Szok woda zawiera jakies swinstwo i zdatna do picia no nie rozumie czegos albo sie nadaje albo nie a tu pisza warunkowo no kpina ale to nie tylko Gilowice a Wola swinstwo takie ze niszczy baterie zrzera to rdza i my to pijemy ale nikt nie widzi problemu przyjdzie Nowa Energia moze cos sie zmieni powodzenia w wyborach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.