Wójt przez lata nie brał urlopów. I tak dorobił dodatkowo 145 tys. zł

103

Stowarzyszenie „Nowa Energia” idąc za oburzeniem wielu mieszkańców zbadała dokładniej temat wypłaty Wójtowi Gminy Miedźna Bogdanowi Taranowskiemu znacznej kwoty tytułem ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystane dni urlopu.

Na podstawie dokumentacji pozyskanej z Urzędu Gminy, przedstawiamy Państwu poniższą informację, która wskazuje, że była to wieloletnia praktyka. Wójt Bogdan Taranowski z budżetu naszej gminy pozyskał szereg należności, wykraczających poza standardowe wynagrodzenia miesięczne. Było to możliwe dzięki wieloletniemu kumulowaniu przez niego urlopu w opisanych kadencjach.

Podobnych możliwości, poza wójtem Taranowskim,  inne osoby zatrudnione w Urzędzie Gminy nie posiadały. Jak wynika z pozyskanej dokumentacji  cyt. „(…) pracownicy Urzędu Gminy Miedźna wykorzystują urlopy wypoczynkowe zgodnie z przepisami prawa, jeżeli nie występują naturalne przeszkody podyktowane np. długotrwałą chorobą czy urlopem macierzyńskim. Okoliczności wskazane powyżej powodujące brak możliwości udzielenia w ustawowym terminie urlopu wypoczynkowego nie stanowią podstawy do wypłaty ekwiwalentu pieniężnego, a zaległy urlop wykorzystywany jest natychmiast po ustaniu przyczyn”.

Stawianie wymagań innym, których nie stosuje się względem samego siebie zakrawa o hipokryzję. Jak można w takich warunkach skutecznie i pozytywnie motywować podległy zespół do pracy?

Zachęcamy radnych naszej gminy, aby podjęli kroki i motywowali wójta do bieżącego wykorzystywania należnych mu urlopów. W dobie koniecznych oszczędności warto brać osobistą odpowiedzialność za każdą możliwą do zaoszczędzenia przysłowiową złotówkę.

Poniżej w formie tabelarycznej zaprezentowane jest zestawienie niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego przez Wójta Gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego oraz kwot, jakie zostały mu wypłacone.

Rok Ilość niewykorzystanych dni  

 

Wysokość  wypłaconego na koniec kadencji ekwiwalentu pieniężnego
2002 22 dni 21.697,20 zł  i obejmuje kadencję 1998 – 2002
2003
2004 6 dni
2005 26 dni
2006 23 dni 25.352,38 zł
2007
2008 25 dni
2009 26 dni
2010 26 dni 41.305,31 zł
2011 20 dni
2012 26 dni
2013 26 dni
2014 24 dni 56.985,60 zł
2015 18 dni

 

nowa-energia-min

103 KOMENTARZE

 1. Jak nie urlop to zadba o emerytury dyrekcji, wsrydzilbys się Panie Taranowski.
  Wojcie czy lepsze jest dobro dzieci czy bardziej prywatne sprawy?
  Pan myśli że z glupkami ma do czynienia?
  Już Pan pokazał swoją metodę na urlop a teraz próbuje Pan wcisnąć żonę i jej koleżankę.

  • Tak, to oburzające, że nagle powstaje zespół sp+technikum, aby ratować stanowiska pani dyrektor Koczor (przyjaciółki wójta) oraz jego żony. Jednocześnie pozbywa się w białych rękawiczkach wieloletniego dyrektora tej szkoły (jaki by nie był dla nauczycieli, zasługuje na trochę szacunku), który wiadomo, że w stoi na straconej pozycji, kiedy ogłoszą konkurs, więc chcąc zachować resztki honoru, do tego konkursu nie przystąpi i sprawa załatwiona. Dziwię się pani Taranowskiej (pani Koczor nie, bo ona zawsze knuła intrygi), która wydawała się zawsze przyzwoitym człowiekiem, a tu macza palce w takim świństwie. A przecież chyba mogła by już iść na świadczenie kompensacyjne i mieć czyste sumienie na starość. Jednak władza psuje!

 2. Sensację to nam przygotował Wójt!!
  Na najbliższym posiedzeniu Rady Gminy będzie podejmowana uchwała o połączeniu Szkoły Podstawowej i technikum w Woli. Na stronie

  http://bip.miedzna.pl/?a=8021

  jest projekt uchwały, statut zespołu i uzasadnienie, które dla mnie jest nie do przyjęcia!!! W uzasadnieniu napisane jest, że nic złego nie będzie się działo, że nikt nie ucierpi, a samo połączenie szkół będzie sprzyjało integracji. Czy to jest normalne, żeby 7latkowie chodzili do tej samej szkoły co 19latkowie??
  Co o tym sądzicie??

  • Wiem, że narkotyki są i niech wójt mi nie mówi że problemu nie ma w gimnazjum i starszych klasach podstawówki.
   Żona z koleżanką potrzebuje dorobić do emerytury? Jak nie ford to wydawanie publiczne pieniądze na pseudo szkole

  • Z tego, co czytam, to po prostu wójt boi się o stołki pewnych osób. Wyraźnie jest napisane, że w Technikum jest tylko po jednym oddziale na każdy rok kształcenia, czyli za niedługo okaże się, że ta szkoła nie będzie prowadzić klas, bo nie będzie chętnych, wiec trzeba będzie ją zamknąć. Jaki morał? Połączmy szkoły w zespół, żeby nikt się nie doczepił – uczniowie będą, to i miejsca dla dyrektorów będą, bo przecież stanowiska mają zostać rozdzielne, osobno dla Technikum, osobno dla Szkoły. Uzasadnienie jest średnio logiczne także pod innym względem: zastępstw za nieobecne osoby. Jak nauczyciel z Technikum ma prowadzić zajęcia w ramach zastępstwa dla dzieci ze Szkoły Podstawowej? Kombinacja jak wszystko w tej Gminie… Tyle o tym sądzę.

  • Ale to niejedyny kwas w oświacie ostatnimi czasy. Z SP 2, Gim 2 i przedszkolem robią to samo. A stanowisko dyrektora tego molocha ma objąć osoba, która nie ma ani doświadczenia, ani wielkich umiejętności. Jak za parę lat przyjdzie kontrola to wtedy kolejny wójt się będzie tłumaczył ze stanu oświat w tej gminie. Przy tej okazji kolejny dyrektor, który dla oświaty w Woli oddał pół życia, pani Bandoła odchodzi z kwitkiem.
   Do czego to wszystko zmierza? Równią pochyłą w dół.

 3. Wojcie my po raz kolejny dajemy sygnał niezadowolenia z podejmowanych Pana decyzji.
  Wojcie my będziemy walczyc w dalszym ciągu o nasze dzieci z podstawówki. Nie będzie Pan tu mieszal Pana czas się kończy.

  • Może mi w końcu ktoś wytłumaczy co się dzieje w podstawówce i technikum ?
   W każdej plotce ziarnko prawdy.
   Prawda to że wójt na siłę utrzymuje technikum aby wybrani jego ludzie i najbliższa osoba miała pracę ?
   Po drugie po co 4 dyrektorów skoro wójt chce połaczyć technikum z liceum ?
   Po trzecie napiszcie drodzy rodzice do Katowic OŚWIATA i Pani Minister i może skończy się to eldorado pana przyjezdnego.
   Po czwarte życzę wytrwałości

  • Wszystko to co się dzieje w mojej gminie (mogę tak pisać ponieważ jestem mieszkańcem ,oraz podatnikiem tej gminy).obserwuję na chłodno i bez emocji ,i dochodzę do wniosku czy w gminie Miedzna są RADNI .Na tych ze starego betonu nie liczę z oczywistych względów ,ale są tacy co tak fajnie się zapowiadało ,co się stało nie obchodzi was los mieszkańców ,kto was wybrał, pamiętam hasła wyborcze ,a może najważniejsza jest lista obecności . Nagrania z sesji gminy oglądam od początku ,za niektórych radnych jest mi WSTYD !!!.

 4. Też jestem za ograniczeniem kadencji ! Jak patrzę na to co się w naszj gminie wyprawia to chyba jest to jedyne wyjście !!!!!!

 5. Jeśli podzielić 56.985,60 na 24 dni to wychodzi ok. 2,5 tyś za dzień ! Tyle mu płacimy z naszych pieniędzy ? Kogo stać na takiego wójta ????

  • Jakbyś nie zauważył jest napisane “Wysokość wypłaconego na KONIEC KADENCJI ekwiwalentu pieniężnego” tak więc trzeba zsumować urlop z całej kadencji, wychodzi wtedy 56 985,6 za 96 dni czyli około 600 pln za dzień, a to już podejrzewam jest kwota zbliżona do dniówki wójta, co nie zmienia faktu, że to cały czas o wiele za dużo i nie popieram tego.

 6. A można zweryfikować urlopy panów z GZGK ? Są to koledzy od wódki z panem wójtem a przykład bierze się od góry (wójt) to podejrzewam że tam też dochodziło do nieprawidłowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.