Wola bez ochrony przeciwpożarowej

41

Od kilku dni Ochotnicza Straż Pożarna w Woli jest jednostką wygłoszoną. Powodem jest brak sprawnego samochodu.

W nocy z soboty na niedzielę miał miejsce pożar kontenerów na śmieci na ul.Górniczej. Zadysponowano OSP Gilowice i PSP Pszczyna.

Jak informują nas czytelnicy samochód Lublin znajduje sie u mechanika z powodu uszkodzonego wału napędowego. Samochód ma w końcu swoje lata, a strażacy od dawna zgłaszali problem Wójtowi i Radzie Gminy.

Z kolei samochód Renault wrócił od mechanika dzień po pojawieniu sie informacji na naszym portalu.
Aktualnie pojazd stoi w remizie, jednak nie może być wprowadzony na podział bojowy ze względu na ciągłe prace (montaż sprzętu, wymiana opon, malowanie elementów).

Do czasu naprawy Lublina lub wprowadzenia Renault na podział musimy liczyć na sąsiedzką pomoc OSP w Gilowicach.

41 KOMENTARZE

 1. Czy nadal strażacy w OSP Wola nie mają czym wyjeżdżać do akcji? Czy nadal obydwa samochody są niesprawne? Czy mieszkańcy mogą spać spokojnie wiedząc że mogą liczyć na pomoc gdy będą jej potrzebowali?

 2. Mieszkańcy Woli, od wielu już dni OSP Wola nie ma możliwości niesienia pomocy, służbę uniemożliwia im brak sprawnych wozów bojowych. Nasza miejscowość to około 8000 mieszkańców. Napisano tu że są inne jednostki ale strażacy wyjeżdżają nie tylko do pożaru, ale także do każdego wypadku drogowego z udziałem ludzi, do każdego zagrożenia zgłoszonego na nr 112, są w kilka minut, w wielu przypadkach przed karetką i policją. Często szybkość reakcji pozwala zmniejszyć cierpienie poszkodowanych a czasem uratować życie i zwiększyć bezpieczeństwo innych mieszkańców czy użytkowników dróg.
  Od wielu dni Wolanie nie mają poczucia bezpieczeństwa, nie mogą liczyć na szybką pomoc bo samochody są niesprawne.
  Od ponad 10 lat strażacy z Woli informowali, prosili o zakup dużego samochodu, a także małego który ma wiele lat i jest mocno zużyty. Cztery lata temu w programie wyborczym wójt napisał – co na sesji pokazali strażacy, że zakupi nowy wóz ciężki dla OSP Wola, również na sesjach informowali że mały samochód jest w bardzo złym stanie i wymaga gruntownego remontu lub wymiany na taki który będzie niezawodny. Bez efektów, aż nadszedł taki czas że obydwa samochody są niesprawne. Ponad półtora roku mieli w OSP Wola tylko małe auto- wspierali ich oczywiście druhowie z pozostałych jednostek ale w wielu przypadkach straty mogły być dużo mniejsze gdyby wóz był na miejscu. Teraz nie ma już żadnego wozu strażackiego w Woli. I co wójt na to? Ano nic. Jak napisał tu strażak, kierowcy OSP w swojej odpowiedzialności nie zgodzili się jeździć samochodami niesprawnymi. Niestety wójt nie powiadomił w żaden sposób o tym mieszkańców.
  Kilka tysięcy ludzi nie zasłużyło nawet na krótką wzmiankę na gminnej stronie internetowej. Jest za to informacja że 1 listopada pływalnia w Woli będzie nieczynna… Nadzwyczajna troska o samopoczucie mieszkańców… To są priorytety wójta… Kilkanaście dni myślał jednak i wymyślił nie sposób jak zabezpieczyć połowę mieszkańców gminy na wypadek zagrożenia życia, zdrowia, mienia (może przesuniecie jednego chociaż wozu z innej jednostki spośród sześciu pozostałych aut), ale nie, wymyślił coś całkiem innego …. że gazeta NE obraziła go tak, że po paru tygodniach nie może tego znieść-na kilkanaście lub kilka godzin przed ciszą wyborczą odda sprawę do sądu…. Tak ciężko myślał? Nie ale sprytnie liczył że wynik będzie po głosowaniu, a jego przegrana pewna bo NE na wszystko ma dokumenty a nie pomówienia i on ma tego świadomość. 30-10-2018 o godz. 1.20 czyli po dyżurze i spotkaniu w Gilowicach napisał na facebooku link: https://www.facebook.com/BogdanTaranowski/posts/2178647882353930?__tn__=K-R, że nie odda sprawy do sądu i pozostawił sprawę w rękach wyborców-żeby sami wybrali….
  – dziś zmienił zdanie-dlaczego-bo sąd ma 48 godzin na wydanie wyroku. Czy p. Bogdan uważa wyborców za głupców – nie wiadomo, na pewno uważa się za bardzo inteligentnego. Bezpieczeństwo tysięcy mieszkańców jest mniej ważne od… gazety która choć może się wydawać kontrowersyjna-zawiera prawdę. Gdyby było inaczej już dawno byłby wyrok. Wiele można obecnemu wójtowi zarzucić ale z całą pewności nie jest głupcem-nie docenia jednak mieszkańców którzy jego “politykę” godnie znosili od 20 lat-jest ona całkiem przewidywalna. Pycha jednak podąża tuż przed upadkiem. Nic nie dają opinie znajomych, kolegów czy innych, czasem wyglądających na nieco strwożonych popleczników. “Koń jaki jest, każdy widzi.

  • To Pan Taranowski przypomniał sobie chyba sprawę przegraną w trybie wyborczym w 2010 roku, kiedy to musiał przepraszać na tym portalu.

 3. Witam dodałem komentarz na pless pl w sprawie GZGK gilowice i o tym co tam sie dzieje ale widocznie jest bardzo niewygodny dla ówczesnego wójta. pozdrawiam były GZGK

 4. Nie będę głosował na BT, ale OSP w Woli należy do KRSG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy), czy przypadkiem w takiej sytuacji Komendant PSP w Pszczynie nie powinien wspierać finansowo i technicznie takiej jednostki OSP? A jeżeli nie macie sprawnego sprzętu o którym mówi Rozporządzenie o KRSG to powinno OSP w Woli zostać wyłączone z KRSG.
  Jak to z tym nadzorem PSP w Pszczynie wygląda? interesuje się Wami ktoś?

 5. Kto tam w straży dalej buja w obłokach jest telewizja ,prasa chetnie przyjadą posluchac o dbaniu o strazaków w GMiedzna przez wojta i radnych ,juz po wyborach to wwszyscy sie schowali w cien ,Rozmus z Germankiem daleko mieli teraz nowi Rozmus i Kepny tez juz mają daleko zeby wkoncu bylo bezpiecznie nikt tego nie widzi ze to samochoodu w Straży nie ma !!!! w czasie pożaru wypadku jest najwazniejszyy czas i kazdy tak olewa temat kandydaci i elekci Wy sie zastanówcie przed startem kadencji czy chcecie bujac w oblokach te nastepne kadencje i obrażac sie na portale , patrzec tylko na swoje dupy ,nawet Germanek mlody ze Swojej wsi zostal pogoniony za wynioslość i udawanie jakiegoś taniego aktorstwa ,tak jak cale zycie )Teraz poparl niepopierając wojt Taranowskiego za jego pracowitość i brak odpoczynku nagradzane kwotą 150 tyś zl ,fordzikiem na wyłącznosc , remont Stawowej na ktorym tez Germanku świeciles oczkami przed mieszkancami , remot krotkiej ze starymi kraweżnikami bez wymiany kanalizacji oto Germanku twoje poparcie ląduje i pokazuje Twoje prawdziwe olewanie totalne spraw mieszkancow ,jak też to robi pan Taranowski przynajmniej w Sprawie Oczszczalni Lemnai i duzo przykładów jeszcze jest ,mijal sie z prawdą klamal w oczy mieszkanców nawet na sesji takiej PRAWDY CHCESZ GERMANKU DLA GMINY ,napisalem to tutaj na tym portalu i w oczy też to usłyszysz za takie traktowanie ludzi ktorzy mieli nadzieje ze ktos w wkoncu z tej ziemi stawi czolo wojtowi radzie gminy a nie zrobileś tego nawwet na zednej sesji Co z samochodem dla straży tez chowales glowe w piasek , teraz juz problemu nie ma i bierzesz to na klate jak obiecanki wyborcze /tak na koniec dodam ze strażacy też wine mają Swoją w załatwieniu tematu Kogo wy sie boicie Robercie i cała ekipo gonić z waszego placu wszystich gminnych udawaczy lepszego jutra ))))
  Za prawde i tylko prawde bedziecie szanowani ……

 6. Pan Radny gilo dobry chwyt ? pierwsze Pis pozniej sukces dzielony z panem Taranowski zwolennikiem PO oj pan Premier Kaczyński nie byłby zadowolony. I tak działa polityka stary lis chytry z byłego sołtysa.

 7. Auto jest wygłoszone i będzie dopuki awaria nie będzie usunięta a co do kierowców my się nie boimy i napewno zepsutym żaden jeździł nie będzie

 8. Pewnie będą sweet focie przy wozach ktore są nie sprawne brawo ty panie T he ja to mam pompe w szczególności z was drodzy mieszkańcy. Chcecie zmian a przyjdzie co do czego to dalej ten sam gospodarz ..

 9. Czy kierowca zdaje sobie sprawę jak ważna rzeczą jest wał w aucie ?
  Osoba, która kazała jechać tym autem jest NIEODPOWIEDZIALNA.
  Pytam więc kto jest tak małointeligetny ???

 10. Wszyscy dobrze wiedza ze z lemnej zamiast wywozic osad z ktorego smierdzi to wywozi sie scieki ale cos sie dzieje i pieniazki od podatnikow leca. Pozdrawiam.

 11. 2 sprawa spójrzcie prawdzie w oczy to gmina jest dla nas a nie my dla niej. Sądzę ze w naszej gminie wszyscy sa za zasiedzenie a nie za wyniki. Takze isc głosować na pana Jana S. A napewno będzie tylko lepiej

 12. Witam dla mnie to śmiech na sali ludzie jak była kopalnia to niewyobrażacie sobie jakie wplywy gotówki miała gmina. Bezproblemowo powinny wszystkie jednostki Osp mieć nowe wozy. Dlatego ja glosuje za p. Janem S. Sądzę że właściwy człowiek na właściwym miejscu.

 13. Osp Gilowice przyjedzie bo przecież dobry wójt im załatwił wóz, więc wiecie kto na jakiego wójta będzie głosował. Mam nadzieję że będzie zmiana na tym stołku i Wola się doczeka sprawnego wozu!

  • OSP W Gilowicach staralo się o wóz ponad 10 lat. Dostali auto starsze od tego które dostala wola. Wóz po odebraniu jeśli kojarzę w ciągu paru tyg był już gotowy lecz konczono budowę garażu. W przyszłym roku bodajże mają zostać wymienione lubliny z Gilowic i woli. Ludzie nie rozumiem jednostki oscienne pomagają woli gdy wymaga tego sytuacja a wy je mieszacie z blotem. Nw jakaś naklejka na auto z napisem ,,Chce być ratowany tylko przez osp wola”. Skończcie straż mieszać z wyborami…

 14. Wola nie jest bez ochrony przeciw pożarowej. Przypominam, że podstawowymi siłami do zwalczania zagrożeń na terenie gminy Miedźna jest JRG Pszczyna. Ewentualnie Wola jest bez sprawnego samochodu w OSP ale ochrona ppoż jest.

  • świetnie czas zamknąć OSP Wola, o to przecież chodzi-są Gilowice i Miedźna i Góra po co na Woli OSP. Jest sześć wozów strażackich, na Woli nie trzeba. Tam mieszka tylko 8 tysięcy ludzi a w pozostałych miejscowościach 7,5 tysiąca. Wola jest bezpieczna bo dojadą inne OSP za kilka minut, co z tego że może ktoś nie dożyje tych kilku minut bez pomocy, w pożarze np. lub wypadku. To nic że Wola ma 100 interwencji rocznie – tyle co wszyscy pozostali sześcioma autami. Po co Woli auta inni maja i przyjadą. Tak się dba o bezpieczeństwo. A może wójt nadal nie wie że od 10 lat strażacy prosili, tłumaczyli że samochody stare wyeksploatowane i trzeba nowe bo możliwości remontu kiedyś się skończą a wyjazdów najwięcej na Woli. Pism nie dostał pan wójt to nie wiedział. W2 pisało listy-wnioski-prośby-apele i garażowa nadal nie zrobiona. Nie piniędzy-mówił wójt, ale na premie były na dodatki, nagrody na drogie kilkudniowe szkolenia na drugim końcu Polski, i na ekwiwalent bo nazwał się wójt niezastąpionym. Śmierdzi asfaltownia i truje, ale co tam- to tylko Wola – oni nie głosują, nie idą na wybory od lat a jak już to nie na Taranowskiego. To po co im tylu radnych – odebrał Woli radnego i dał Miedźnej bo tam ludzie chodzą na wybory i głosują zgodnie z oczekiwaniami

   • Od tych 100 interwencji odejmij powodziowe gdzie w ciągu godziny liczy się około 5. Wola ma najwięcej mieszkańców. Jasne. Zapraszam do zapoznania się z relacją z obrad gminy gdzie wypowiadali się prezesi jednostek. Kiepsko wygladacie. Tylu mieszkańców a ludzi w straży mało. Będziecie mieli piękne remizy, nowe wozy i super sprzęt. A i tak będą do Was ościenne jednostki jeździć bo ludzi Wam zabraknie.

    • A jak ni ma powodzi to Woli tyż liczom 5 wyjazdów za jedyn czy jedyn za 5? Powódź to była 8 lot tymu. Sprowdź se człowieku a nie godej gupot. Bo taki z ciebie znawca jak z kozigo zadu rajzyn tasza, kubusiu fatalisto. I nie godej gupot, ludzie som tam kaj czeba, tyś z Bogusiem-jak onim godocie, musioł żeś być łostatnio na tajnym komplecie i ci naopowoiadoł bojcur, niech ci lepij łopowiy jak załatwioł ałto na Wole jak kombinowoł żeby gminne było a jak se myśloł że hop na krowe i ciele gotowe-zjechało i myśloł że bydzie śmigać zarozki, myśloł a nie patrzoł że o mało co rozleciany był i puściutki jak niekiery łeb, i za pore złociszów kcioł go wyrychtować i łoporzondzić- co chcioł to mo.

 15. Bogdan Taranowski “kapitan tonacego statku” … Wspulczoje temu kto te wybory wygra. Bo tego jest DOSC. Bajzel , brudna woda , smierdzace powietrze i uklad za ukladem..

 16. No nie wierzę, to teraz Gilowice będą u nas gasić pozary??
  wójt sie chwalil pozyskaniem auta a jeszcze sie nie udalo go skończyc.
  W międzyczasie lubilin sie rozsypał…
  Brak słów

 17. Wojt zamiast ocieplac sobie wizerunek (choc i tak mu to w niczym nie pomoże bo kazdy wie jak dzialal do tej pory) niech sie w koncu zajmie robota. Kadencja mija a my nie mamy w Woli ochorny przeciwpozarowej! A bo bym zapomnial urlop niech sobie pan wojt wybierze dzis godziny pracy do 17

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.