WOŚP w Gminie Miedźna bez sztabu.

4

W tym roku w Gminie Miedźna decyzją organizatorów nie został  powołany sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak to było w wieloletniej tradycji. Jednak zachcemy wszystkich chętnych do kwestowania na terenie gminy i rejestracji w sztabach WOŚP sąsiednich gmin, których  powstało ponad 1700.

https://www.wosp.org.pl/final/sztaby

Tegoroczny finał pod hasłem “Finał z głową” odbędzie się w samym środku ferii zimowych 10 stycznia.

Portal Wolanie.Info tradycyjnie już przekaże misia giganta  na tegoroczna licytacje, którą przeprowadzimy internetowo a pieniążki zasilą konto zbiórki. Natomiast Bacówka przygotuje  zupy grochową oraz pieczarkową z kuchni polowej która będzie rozdawana w zamian za datki do puszki.

Zapraszamy  osoby i organizacje chce wesprzeć WOŚP w Gminie Miedźna.

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych. – Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP

4 KOMENTARZE

  1. Tysiące dzieci na mrozie zbierają pieniądze, a “filantrop” zakazuje użyczenia JEGO! łóżek dla chorych na covid. Taki to dobroczyńca.

  2. Kochani mieszkańcy.
    Z racji tego, że jak możecie zauważyć nie powołano Sztabu WOŚP w Gminie Miedźna zdecydowaliśmy się zorganizować w porozumieniu z ościenną gminą akcję zbiórki pieniędzy, która pomimo utrudnień zostanie u nas zorganizowana. Nie chcieli byśmy przerywać co rocznej tradycji pomocy potrzebującym, która radośnie wpływała na wolontariuszy, szczególnie tych najmłodszych. W ten sposób każdy zwykły człowiek ma szansę pomóc bliźniemu, co rozpala w nas silny płomień życzliwości, który dodatkowo wzmacnia ten trudny w dzisiejszych czasach klimat świąteczny. Więcej informacji już niedługo.Chętnych wolontariuszy zapraszam do kontaktu, więcej informacji w środę. Pozdrawiam.

  3. No a czego się spodziewaliście w gminie PiS ? W zeszłym roku zminimalizowane do szkoły w tym już nie będzie. PiS nigdy nie popierał WOŚP i Owsiaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.