Wozisz powietrze w aucie na linii Oświęcim-Wola-Oświęcim? Możesz pomóc !!!

30

Drodzy mieszkańcy a zwłaszcza osoby „poszkodowane” sytuacją związaną z braku transportu publicznego do Oświęcimia. Nie będę tu krytykował osób odpowiedzialnych w Gminie Miedźna za transport publiczny, bo wnioski wyciągnijcie sobie sami i podejmijcie życiową decyzję w 2018 roku w wyborach samorządowych – wspólnymi siłami możemy zmienić wójta i radnych, którzy na ostatniej sesji słabo się postarali aby zapewnić Wam dojazd do szkół, pracy w Oświęcimiu.
Analizując nasze wspólne działania a było to skierowane PISMO z PROŚBĄ i PODPISAMI mieszkańców do wójta i radnych Gminy Miedźna o utrzymanie linii Oświęcim-Wola-Oświęcim , spotkanie z Wami również dużo wniosło, bo pokazało, że w jedności siła. Tak patrząc na to z boku, wykonaliśmy kawał dobrej roboty i trochę jeszcze musimy nad tym popracować. Tak jak to ustaliliśmy na spotkaniu trochę zaangażuję się w tą pomoc i tu od razu kieruję prośbę do osób, które również były by w stanie dołączyć się do tej pomocy. Jak można pomóc ? Sposób jest prosty a wystarczy odrobina chęci i wykonania do mnie telefonu ( Łukasz 536590500 ) Mieszkańcy, którzy będą przemieszczać się własnym środkiem transportu na w/w linii mając wolne miejsce w samochodzie proszę o kontakt. Być może dzięki nagłośnieniu problemu znajdą się osoby lub uczniowie, którzy jeżdżą własnym samochodem i będą potrafili znaleźć kompromis i jeździć „razem” samochodem do pracy czy szkół do Oświęcimia.
Do informacji podam ustalone godziny wyjazdu i powrotu od poniedziałku do piątku:
Wola – Oświęcim godz: 6.oo i 7.oo
Oświęcim – Wola godz: 14.30 i 15.30
Dzięki uprzejmości portalowi wolanie.info postaram się na bieżąco Was informować a gdy nastąpi taka potrzeba wykorzysta się dodatkowo firmowego Facebook.com/OSK.Polcom
Dla zainteresowanych osób jadących do Oświęcimia 4.12.br. (poniedziałek) o godz. 6.oo mam wolne 4 miejsca a o godz. 7.oo są 3 wolne miejsca. Również jutro najprawdopodobniej popołudniu powrót z Oświęcimia około 15.15 będą 3 wolne miejsca – kto pyta nie błądzi dzwonić jak będzie potrzeba. 5.12.br. (wtorek) około 15.15 są 3 wolne miejsca . 7.12.br. (sobota) godz. 7.oo są 3 wolne miejsca.
Kończąc informuję, że 11.12.br. o godz. 14.oo planowana jest SESJA, wyciągnijcie proszę wnioski z naszej rozmowy i zadajcie radnym pytanie dlaczego do tego musiało dojść. Analizując z przewoźnikami temat, który dotknął mieszkańców piłka jest tak naprawdę po stronie wójta i przewoźnika, który świadczył usługi na w/w linii. Wójcie Taranowski, chyba jesteś przemęczony ale wspólnie z mieszkańcami wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Ponad 50% jak nie więcej wykonaliśmy pracy my mieszkańcy, bo są tu tylko dwie możliwości:
– Wójt dogaduje się z byłym przewoźnikiem, który ma aktualne dokumenty (zezwolenia) na świadczenie usług na linii Oświecim-Wola- Oświecim
– Wójt organizuje komunikację zastępczą w w/w godzinach ( bus minimum 18 osobowy )
Pozdrawiam Łukasz Banaś

30 KOMENTARZE

 1. Transport Oświęcim-Wola-Oświęcim ( 18.12.br – 23.12.br.)

  18.12.br. (poniedziałek)
  Do Oświęcimia z Woli godz. 6.40,
  Z Oświęcimia na Wolę godz. 15.30 ?, 17.05
  19.12.br. (wtorek)
  Do Oświęcimia z Woli godz. 13.30, 15.40,
  Z Oświęcimia na Wolę godz. 15.oo, 17.oo
  20.12.br. (środa)
  Do Oświęcimia z Wola godz. 6.40, 16.20, 18.oo
  Z Oświęcimia na Wolę godz. 17.30, 19.40
  21.12.br (czwartek)
  Do Oświęcimia z Woli godz. 6.4o, 16.20, 18.20
  Z Oświęcimia na Wolę godz. 15.oo, 17.30, 19.30
  22.12.br (piątek)
  Do Oświęcimia z Woli godz. 6.40, 14.50, 18.10
  Z Oświęcimia na Wolę godz. 14.05, 16,oo, 19.30
  23.12.br (sobota)
  dzwonć

 2. DZIĘKUJEMY, Nowej Energii, za skuteczne poganianie wójta, tym bardziej, że robicie to za darmo poświęcając własny czas a czasem własne pieniądze (choćby na przejazdy). Może wreszcie MIESZKAŃCY “uśpieni ” obietnicami nigdy nie spełnionymi nareszcie się obudzą.

 3. Szanowni Państwo,
  zaczątek problemów z komunikacją pomiędzy Wolą i Oświęcimiem zaistniał już w okolicy lipca 2017 r. Wprawdzie sprawa na tamten czas została rozwiązana ale zakładam, że gospodarz gminy zdolny do perspektywicznego myślenia po tego rodzaju perturbacjach oraz świadomości, że to na nim ciąży obowiązek zapewnienia transportu zbiorowego liczyłby się z istniejącym zagrożeniem. A ponieważ widmo tego typu problemu powinno powodować bardzo konkretne działania zakładam, że gdyby je poczyniono gotowy pakiet zaradczy byłby już realizowany. Tymczasem na dzień dzisiejszy wójt Taranowski jest zaskoczony drugi raz tym, co wisiało w powietrzu pół roku temu. Na obecną chwilę stan jest taki, że słyszymy od niego, że może
  w lutym uda mu się coś ustalić z MZK Oświęcim.
  Rozumiejąc ten problem NOWA ENERGIA zabrała się do pracy. Wspólnie budujemy koncepcję “co dalej możemy zrobić my, jako Stowarzyszenie”, wszak decydentów mamy (nomen omen) na ul. Wiejskiej w Miedźnej. Zajęliśmy się się pracą w terenie i bezpośrednimi kontaktami z mieszkańcami, poruszyliśmy ten problem na minionej sesji Rady Gminy.
  Pan Wójt opisując możliwości rozwiązania sytuacji ma rację opisując ustawowe, standardowe sposoby działania w sytuacji nienadzwyczajnej.
  Ale pozwolę się nie zgodzić ze stwierdzeniem, iż nie ma on innego sposobu działania
  w przedmiotowej sprawie, aniżeli ten przez niego przedstawiony.
  Moim skromnym zdaniem w tej nagłej, „awaryjnej” sytuacji Wójt powinien podjąć kroki w oparciu o zapisy Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym Dz.U. 2011 Nr 5 poz. 13 (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2136), a dokładniej o art. 22.1, którego brzmienie jest następujące:
  Art. 22. 1. Organizator może bezpośrednio zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w przypadku gdy:
  1) (…)
  2) (…)
  3) (…)
  4) wystąpi zakłócenie w świadczeniu usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego lub bezpośrednie ryzyko powstania takiej sytuacji zarówno z przyczyn zależnych, jak i niezależnych od operatora, o ile nie można zachować terminów określonych dla innych trybów zawarcia umowy o świadczenie publicznego transportu zbiorowego, o których mowa w art. 19 ust. 1 pkt 1 i 2.

  Tu moje wskazówki dla Wójta oraz Rady Gminy z którymi nie mogę czekać do następnej sesji (tę planowaną na 11 XII nagle odwołano) bo czas biegnie, a działać trzeba natychmiast.
  Otóż, z treści tego artykułu wynika, że ustawodawca przewidział, że może wystąpić sytuacja problemowa i zezwolił na podejmowanie kroków w „stanie wyższej konieczności”, w trybie „awaryjnym”.
  Sądzę, że problem ten można m.in. rozwiązać w ten sposób, że Rada Gminy podejmie uchwałę przekazującą określoną kwotę do marszałka województwa z zastrzeżeniem, że ma ona zostać przeznaczona na ten dokładnie cel (czyli realizacji opisywanego transportu).
  Oczywiście takie działanie wymaga bardzo konkretnej rozmowy i uzgodnienia w tym zakresie. Inną kwestią pozostaje otwarte pytanie, ile razy dotychczas (a zwłaszcza od lipca b.r.) i w jakim trybie pan Taranowski zwracał się z sygnałem i prośbą do marszałka województwa o rozwiązanie problemu komunikacji? Jakie przedstawiał propozycje rozwiązania i z jaką wytrwałością o nie zabiegał?

 4. Brawo pomysłu super inicjatywa szkoda, że wójt nie pomaga ale ja myślę że jego czas już policzony a ten problem który wójt nie rozwiązał tylko go pogrąży.
  Łukasz działaj tam z Nową Energią i raz jeszcze super pomysł a co najważniejsze pomagacie wszyscy sobie nawzajem.

 5. Fajna inicjatywa

  Ja osobiście żałuję, że nie ma bezpośredniego autobusu Wola – Tychy… To zawsze jakaś alternatywa i konkurencja dla przepełnionych busów. Pomijam fakt, że 5 zł za przejazd to jest grabież w biały dzień..no ale jak się ma monopol na przejazdy to tak jest..

 6. Jutro (środa 6.12.br.) odbędzie się spotkanie w Urzędzie Gminy o godz. 9.oo z p. wójtem. Spotkanie dotyczyć będzie likwidacja linii Oświęcim-Wola-Oświęcim. Zapraszam ” poszkodowanych” i osoby, których problem nie dotyczy dziś a jutro być może ktoś będzie potrzebował transportu publicznego.

  Informuję również o terminie Sesji 11.12.br o godz. 14.oo w Urzędzie Gminy Miedźna, Nowa Energia z Jankiem Słoninka na czele będzie Was wspierać w/w temacie i innych lokalnych problemów.
  Pozdrawiam

  • Panie Łukaszu pan się stara łączyć a niech pan poczyta co pisze jakiś jan w artykule o moście jak się będziemy dzielić to koniec moje dziecko uczy kosynier i jest najlepszy w okolicy jak on dojedzie pozdrawiam pana

   • Do uczeń 90
    Myślę, że nie masz co przejmować się takim Jankiem. Jankowi padnie kiedyś auto, sąsiad nie będzie miał czasu i będzie musiał z buta deptać do szpitala do najbliższej osoby. Oczywiście Jankowi nie życzę źle ale kilku mieszkańców naszej gminy ma problem z dostaniem się do szpitala w Oświęcimiu – taki przykład podaje.
    A jak dojedzie Twój syn ? Hm ja wiem jak, zapraszam 11.12.br na godz. 14.oo na Sesję Nowa Energia pomoże ale też musi być Twoje wsparcie, weź z sobą sąsiadów niechaj na żywo zobaczą BUBEL w wydaniu wójta i kilku radnych.
    Pozdrawiam

   • Przez Bieruń dojedzie albo przez Brzeszcze. Niech Pan Kosynier ma pretensje do powiatu oświęcimskiego, że olewa przeprawę, którą codziennie podróżują tłumy ludzi z Małopolski. Poza tym na każdej drodze jest kiedyś remont, nieraz kilkumiesięczny i jakoś sobie ludzie radzą.

    • Owszem remonty się zdarzają gorzej jak się ktoś budzi nie w porę i planuje się wtedy gdzie każda minuta cenna – okres świąteczny i nauki szkolnej. Uważasz, że wtedy najlepiej zrobić ludziom objazd? A do tego w zimie gdzie wiadomo jak wyglądają takie prace na zimnie. Nie mów mi, że ten remont nie mógł być zrobiony przez wakacje. Nie wspominając o tym , że tam powinien stanąć nowy most a oni go reanimują co jakiś czas za górę pieniędzy. Wójt ma takie dobre kontakty a dogadać się z Oświęcimiem nie potrafi nie gadaj.

     • Ja dojeżdżam 40 km do pracy, co chwilę mam jakieś objazdy i to przez kilka miesięcy, 2 tygodnie to naprawdę nie jest tragedia i nie wiem co ma do tego okres świąteczny. Ja bym wolał żeby najpierw ktoś na wsi założył lampy bo giną ludzie i strach chodzić po nocach. Nowy most nie jest dla mnie pilną potrzebą chociaż zgadzam się z tym, że ostatni remont był źle zaplanowany i albo projektant albo wykonawca powinni być za to pociągnięci do odpowiedzialności finansowej. Chciałbym także zwrócić Waszą uwagę na to, że obecnie koszty inwestycji budowlanych poszybowały w górę więc o kwocie rzędu 1.6 mln za nowy most możemy co najwyżej pomarzyć.

   • cyt.”Ten ktoś jan bardzo mądry tekst napisał następny mądry dzielący na kos i sps już jeden taki radny był co twierdził że kosy jadą przez Wolę jak wariaty ale większość wypadków robią miejscowi pukni się w ten pusty leb ty pustostanie”- to jest cytat z wypowiedzi UCZEŃ 90. i teraz zapytam, czy opluwanie kogoś typowym wulgarnym słownictwem , tylko dlatego, że stwierdził fakt, że faktycznie o tej porze jest sznur samochodów przez most, jest w porządku? “jan”, ani nikomu nie ubliżył, ani nikogo nie zwyzywał, napisał tylko, to co jest prawdą, a tu wiadro pomyj na niego wylewacie. BRAK SŁÓW, widać, że niektórym przydałoby się, żeby zrobili, to co radzą drugiemu.

 7. Transport Oświęcim-Wola-Oświęcim

  7.12.br (czwartek)
  Do Oświęcimia z Woli godz 7.oo, 14.oo, 16.oo, 18.oo
  Z Oświęcimia na Wole godz. 8.40, 15.20, 17.35, 19.40
  8.12.br. (piątek)
  Do Oświęcimia z Woli godz. 7.oo, 15.30,
  Z Oświęcimia na Wole godz. 14.45, 17.15, 19.15
  9.12.br (sobota)
  Do Oświęcimia z Woli od godz. 7.oo do 13.oo ( dzwonić z potwierdzeniem )
  Z Oświęcimia na Wole od godz. 8.45 do 14.40 ( dzwonić z potwierdzeniem )
  10.12.br (niedziela)
  Jak w sobotę
  11.12.br (poniedziałek)
  Do Oświęcimia z Woli od godz. 11.oo, 16.30, 18.30
  Z Oświęcimia na Wole od godz. 12.45, 18.oo, 20.oo
  12.12.br. (wtorek)
  Do Oświęcimia z Woli od godz. 13.30, 16.oo, 18.oo
  Z Oświęcimia na Wole od godz. 15.10, 17.10, 19.40
  13.12.br. (środa)
  Do Oświęcimia z Woli od godz. 9.oo, …(dzwonić)
  Z Oświęcimia na Wole od godz. 10.45, …(dzwonić)

 8. Magda zachowałas się za przeproszeniem jak pusta blondynka nie znając problemu jaki powstał przez brak decyzji osób decyzyjnych. Potrzebne ci to było? Dobrze że jesteś anonimowa bo ze wstydu pod ziemię byś się zapadła. Na drugi raz za nim coś napiszesz to pomysl. A może włączysz się w akcję ? Zobaczysz jaki problem powstał a później coś mądrego napisz.

 9. Radni to już przestaje być śmieszne. Wolański spec od projektów p. Germanek gdzieś pan jest ? Myśliwy p. Rozmus dalej łapiecie tiry z mantransu ? Pan Sosna jak pan mówisz to mów wyraźniej, Pan Starzec chęci do pracy opadły ? A Pan Bigos co o tym myśli ? I radny Przewoźnik ekspert od OSP że dalej nie ma wozu na Woli. Jak tak przeglądam materiał filmowy z sesji to wy tak naprawdę nic nie robicie tylko słuchacie tego Lubańskiego i wpatrzeni w wójta jesteście. Panowie i Panie do roboty bo przestaje to być śmieszne, dzieci, dorośli mają problem. Pan Łukasz podał nawet godziny jakie ustalili mieszkańcy w ramach kompromisu a Wy dalej nic nie robicie. Moim zdaniem powinna być zwołana nadzwyczajna sesja aby załatwić ten problem raz na zawsze albo tymczasowo do lutego bo jaką gwarancję daje wasz wójt że MZK będzie jeździć ?

 10. Widać, widać że dużo dobrego robią tu wszyscy. Magda życzę żebyś miała też problem z dojazdem do pracy ja jako matka mam dwójkę dzieci do wykarmienia i pracodawca nie pyta czym dojadę to mój problem a p. Łukasz zaczął otwierać innym oczy jaki powstał problem.

 11. inteligencja wasza jest mniej niż zero jakby kaczynski niezmienionych przepisów to by było inaczej na niektóre zeczy to trzeba mieć czasu .chore społeczeństwo polski zachowuje cie się jak za komuny to by wam pasowało dobrze ze ta kopalnie zamkneli bo tylko dokładają di kopalń a reszta społeczeństwa musi charowac na nich .

 12. W 100% popieram inicjatywy obywatelskie, Łukasza i Nowej Energii, ale na litość Boską, co w naszej gminie robi i za co bierze grube pieniądze, ten PASOŻYT z MAZUR! Społeczeństwo jak najbardziej powinno wspierać władzę lokalną, ale nie wyręczać. Niestety w przypadku naszej gminy mamy NIBY WŁADZĘ!

 13. Ludzie przecież wójt powołał radę gospodarczą z tego co tam pisali mieli doradzać i pomagać. Dlaczego tam nie ma tak obrotnego Łukasza? Chłopak jakiś potrafił krzyknąć mieszkańców co do podpisów, spotkania i transportu. A wójt mając tak ogromne narzędzia pracy i fundusze w gminie nic nie potrafi zorganizowac.

  • Magdo, matka jest tylko jedna, pan Łukasz na matkę nie wygląda, ale dobrze że jest. Pokazuje, że nie mając tronu, kasy i sztabu ludzi “żelaznego” elektoratu, pokazuje nieudolnym urzędnikom, że wiele można nie mając nic… tak właśnie buduje mądry, świadomy elektorat i nie obudził się teraz tylko pracuje od kilku lat nad rozbijanie niemocy-także takiej Magdy i innych M

  • A CZYZBY ZAZDROSC PRZEZ PANIOM PRZEMAWIAŁA ???PANI MAGDO ???? PO DRUGIE LEPSZA TAKA MATKA TERESA ANIZELI ZADEN WOJT …BO CO ROBI ???? A PO TRZECIE WLASNIE TAKI SPOSOB MYSLENIA DAJE TO ,CO MAMY-CHCIALBYM SIE MYLIĆ -ALE POWIEM TAK ….BYLE MI BYŁO DOBRZE ,A RESZTA MNIE NIE OBCHODZI ….PRAWDA ??. SERDECZNIE PANIA POZDRAWIAM I ZAPRASZAM NIE W IMIENIU MATKI TERESY (NIE ZYJE JUZ )ANI W IMIENIU PANA ŁUKASZA ,ALE W NASZYM IMIENIU ,NORMALNYCH LUDZI ,KTORZY ROBIA DWA KROKI DO PRZODYU ,ALBO INACZEJ DO NORMALNEJ CYWILIZACJI .

  • Puk, puk pani Magdo, nowa jest Pani w tej gminie czy ostatnia (zapracowana) co nie wie od kiedy na rzecz mieszkańców gminy Miedźna pracuje za DARMO, bez wynagrodzenia i ekwiwalentu pan ŁUKASZ (i nie tylko bo siłą NE jest pan JAN SŁONINKA). Jako, że mieszkam w tej gminie to uważam, że NE należy się nie “oskar” ale NOBEL za to co robią. Odkryli substancję powodującą, że mieszkańcy zauważają, że przez kilkanaście lat byli słabo przez gminne władze ocenieni i że bubel goni bubel, każdą porażkę próbuje się przekuć w sukces a jak nie to winny musi być. Kto jest za?

  • szkoda bardzo ze nie zauwwarzylas ze wojt jest od tego i miał to zalatwic przez prawie 15 lat rzadów i co Łukasz dalej cos udaje przestancie ludziki wojta szkalowac dobre zamiary bo widze ze juz toniecie w tym Swoim gminnym kale …..

 14. Od środy do piątku mogę z Oświęcimia zabierac 4 osoby na Wolę. Godzina 12.30 jestem w Oświęcimiu. Telefon do Ewy 735-021-096.

 15. Kurczę co tu się już wyrabia w tej gminie ? Wójt jest poważny czy jaja sobie robi ? Radni gdzie wy jesteście ? Faktycznie wójt ma na każdego radnego jakiegoś haka że ciężko zapewnić mieszkańcom transport do pracy i szkół w Oświęcimiu ? W gminie aż huczy i żal mi tylko tych ludzi poszkodowanych bo radni mają zimne serce. Panowie radni święta idą nie wstyd wam ?
  Ciężko dogadać się z właścicielem busa który tu jeździł ? Panie wojcie gdzie pan ma serce ?

 16. ktos by powiedzial…po co ta awantura ?był przewoznik ,pojezdzil -kasy nie zarobił wiec odszedl .Odszedł bo za jakis czas przyjdzie znowu ,przyjedzie znowu ksiaże na swoim czterokolowym pieknym rumaku ,by obudzić ze snu cicha ,bierna az do bólu Ksieżniczke Wole..Jej ojciec król Bogdan byc może zaprosi jakiegos księcia by ja OBUDZIŁ a w zamian wyda zgoda na slub WOLI z nowym ksieciem .Ale pod jednym warunkiem ….-ze ów książe połączy węzłem małżenskim nie tylko smutna ,bierna WOLE ,PODLEGŁE KRÓLOWI INNE WIOSKI JAK GÓRA FRYDEK ,GILOWICE -ale połaczy WĘZŁEM KOMUNIKACYJNYM KROLEWSTWO BOGDANA Z SĄSIADAMI ZA WISŁY CZYLI OSWIECIMIEM ……A DLACZEGO ???….BY KSIĘŻNICZKA WOLA I PRZYSZŁY ZBAWICIEL KSIĄŻĘ–ZYLI DLUGO I SZCZEŚLIWIE MAJAC ZABEZPIECZONY TRANSPORT DO OSWIECIMIA ,WYREMONTOWANY ZA WCZASU MOST,,, BRONEK ,,, I WIELE INNYCH KORZYSCI WYNIKAJACYCH Z OBOWIAZKU BYCIA KROLEM ,WŁADCĄ ,WÓJTEM ITP ….JA TAM BYLEM ,WSZYSTKO WIDZIAŁEM ,O WSZYSTKIM SLYSZAŁEM ,,,,,ale ksiżniczka dalej spi ,,ksiecia na rumaku nie ma noi wiec krol jest smutny ,bo czas ucieka …..wiec apeluje do wszystkich kto posiada czterokolowe rumaki ,moga byc dwu kolowe ,moga byc tragaże ,riksze -cokolwiek by zjawili sie dzielni rycerze ,pomogli w przetarciu bezkolowego szlaku do ZIEMI OBIECANEJ ,tam gdzie od 1 grudnia 2017 bardzo duza ilosc uczniow nie wie jak bedzie jezdzic do szkoly ,bo ferie swiateczne daleko ,ferie zimowe jeszcze dalej ,kazdy pracownik jeżdżący do pracy nie ma urlopu ,nawet na żądanie !!!! kazdy z tych przykladow nie pojdzie na L-4 BO zus goni a wychowawczyni w klasie obniży stopnie za wagary ICH TO NIE OBCHODZI DROGI KROLU ZE NIE MA DOJAZDU !!!!ONI POSZLI DO SZKOLY I DO PRACY BO WIERZYLI W ZOOBOWIAZANIA WYBORCZE ,ONI CZEKALI NA TO CO JEST NORMALNE OD DAWNA WEDLUG BAJKI ,,,,DAWNO ,DAWNO TEMU KTOS POWIEDZIAŁ ….I tu chwała takim ludziom jak miedzy innymi pan LUKASZ BANAŚ i pan SŁONINKA…Była petycja ,były podpisy ,było zebranie w piatek na ktore przyszlo 40 osob zaintersowanych tym transportem do Oswiecimia .Zostały ustalone narazie dorazne mozliwosci ale SAM LUKAASZ NIE ZDZIAŁA NIC ….I DOPUKI NIE BEDZIE NORMALNEGO TRANSPORU NIECH KAZDY KTO MOZE -POMOZE NAM KORZYSTAJACYCH Z LINII WOLA -OSWIECIM ,ALE TEZ LUKASZOWI BANASIOWI .BADZCIE TYMI RYCERZAMI NA CZTEROKOLOWYCH RUMAKACH I DO DZIEŁA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.