Wyniki wyborów

110

Oficjalne wyniki wyborów Wójta Gminy Miedźna:

Wójtem Gminy Miedźna został Jan Słoninka, kandydat KW Nowa Energia.

 

SŁONINKA Jan Adam   –   3461 głosy

TARANOWSKI Bogdan Józef   –   2842 głosy

 

Frekwencja : 51,79%

Jak głosowały poszczególne miejscowości

Wola Wieś B.Taranowski 415 J.Słoninka 569
Wola W1 B.Taranowski 425 J.Słoninka 794
Wola W2 B.Taranowski 172 J.Słoninka 622
Gilowice B.Taranowski 374 J.Słoninka 315
Góra B.Taranowski 725 J.Słoninka 490
Miedźna B.Taranowski 306 J.Słoninka 295
Grzawa B.Taranowski 149 J.Słoninka 130
Frydek B.Taranowski 281 J.Słoninka 246

110 KOMENTARZE

 1. Obecny nie docenił portalu do samego końca. Ja osobiście liczyłem ze się ugnie i odpowie na moje pytani. Nie dostałem odpowiedzi wiec poczułem się … Tak kropla drąży kamień i tym razem przysłowie się sprawdziło. Wolanie przez lata pokazywali to co wójt chciał ukryć. 4władza

 2. Wójta wybrała Wola, ale że jak?. Najwięcej godali w Gorze o złym gospodarzu,ale wróć. Przeca Oni mieli sołtysa zza wody bo proboszcz zapomniał o wyborach na sołtysa na mszy wspomnieć 🙂

 3. Nie dla Woli tylko dla Gilowic będzie nowy samochód, a co nie przydałby się kolejny wóz w gminie, przydałby się, bo oni na to zasługują jak widać po kampanii, remizie i pozostałym dobrodziejstwie. Gilowice są w centrum gminy to wszędzie im blisko, jest parcie to i potrzeba się znajdzie. Prezes gminny OSP teraz będzie miał parcie na wyniki w działaniu. Przyda mu się dodatkowa zasługa dla mieszkańców do kampanii za 5 lat. Przecież już czas rozpocząć nową kampanię, już zabiega o przychylność nowych radnych – no chyba że już ją zdobył, trzeba przecież działać.

  • No jak widać większość wyborców była za zmianami ,nie rozumiem tego ujadania przecież gorzej być nie
   mogło teraz pozwólmy nowej ekipie działać .Żeby wygrywać trzeba nauczyć się przegrywać.
   coś się kończy ,coś zaczyna i to jest życie .Życzę nowej starej dla mnie nie ma znaczenia RADZIE GMINY i WÓJTOWI współpracy dla dobra nas wszystkich.Pozdrawiam wszystkich.

  • Co Pan opowiada. Panu samochody w glowie ??? Gilowice nie maja szkoly podstawowej. Przedszkole mamy nad remiza i tylko 2 sale. Dzieci wozimy do szkoly we frydku lub woli OD X LAT . Szkola we frydku – stan oplakany. Przedszkole we Frydku -od 20lat w budynku przejsciowym. OD 20 LAT. Co Ty czlowieku mowisz. Masz dzieci ? Masz gdzie je ulokowac na czas pracy? Nie musisz glowkowac jak je zawiesc zeby zdarzyc ??? Nie piernicz mi tu. Stary Wojt zostawil burdel. Nowy ma niezly burdel do ogarniecia. Dajmy mu czas. Dajmy mu wsparcie a nie oczekujmy bo zmiana przyjdzie z czasem .

   • To ze chciałbyś mieć wszystko w zasięgu ręki a zobacz w dużych miastach jak daleko wożą dzieci do przedszkoli i to stojąc w korkach! W Miedznej będzie duuuzo miejsca można zrobić przedszkola dla setki a może więcej dzieci. P. Słoninka proszę to przemyśleć . Z Frydku do Miedznej to rzut beretem a wszyscy pracujący maja samochody.

    • JAK się domyślam pewno nie masz dzieci w wieku szkolnym bo gdyby to ich i Ciebie dotyczyło to gadał byś inaczej albo mieszkasz w Miedźnej stąd masz takie porady

  • Rozliczymy się najpierw z ostatnich 20 lat a później będziemy mogli wymagać. W rzeczywistości OSP Gilowice ma dwa wozy którymi wspiera jakby nie było Wolę. Chłopaki dają RADE. Ale dla mnie jako mieszkańca Gilowic wiadomo jest praktycznie i teoretycznie że samochód średni czy ciężki przydatny najbardziej w gminie MUSI BYC NA WOLI z tym że sprawny. Dziękuję za przeczytanie. Pozdrowienia dla OSP Wola.

 4. Szanowni Mieszkańcy,
  bardzo dziękuję za gratulacje i wiele dobrych słów. Dziękuję za zaufanie!

  Wielokrotnie z Państwem dyskutowałem, także na łamach tego portalu, na temat innej koncepcji zarządzania gminą. Traktuję program Nowej Energii, jako ambitny, ale realny. Dlatego teraz potrzebne są gotowe ręce do pracy, zarówno moje, jak i nowo wybranych Radnych. W istocie programowo mamy wiele wspólnych punktów i nie zakładam, żeby górę miały wziąć nasze osobiste większe lub nieco mniejsze sympatie.

  Jeśli nawet krytykowany byłem przez przeciwne komitety za to, że miałem swoje własne uwagi względem dotychczasowego zarządzania gminą, nikt szczególnie nie kwestionował mojego programu. Co najwyżej traktowano go z niedowierzaniem. Dziś mija etap deklaracji, niebawem rozpocznie się etap realizacji. Wspólnie z Radą Gminy Miedźna zostaniemy ocenieni za poziom naszej pracy. Wiem, że będziecie Państwo śledzić nas na co dzień. Mieszkańcom potrzebna jest uczciwa, sprawna i dobra realizacja powierzonych nam nadziei i zadań. Każdy rozsądny człowiek w sytuacji, gdy musi wykazać się efektami pracy wie, że te są tym lepsze, im lepsza jest współpraca.

  Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby za 5 lat Państwo powiedzieli, że warto było dokonać tej zmiany.
  Pozdrawiam

 5. Panie Janku, serdecznie gratuluję i liczę, że jednak mimo pana wcześniejszej deklaracji zastanowi się pan nad zmianami na niektórych stanowiskach kierowniczych w UG oraz jednostkach organizacyjnych. Na niektórych z nich zasiadają osoby, które podobnie jak stary wójt są tam od wielu lat i obrośli w piórka podobnie jak poprzednia władza, bo byli nie do ruszenia. Zostali wybrani czasami dlatego, że byli po prostu blisko władzy i jej bezwarunkowo schlebiali, a nie dlatego, że się nadają czy sprawdzają. Uważam, że dla dobra tej gminy powinny nastąpić zmiany, aby te skamieniałe układy w końcu runęły i poczuć można było powiew świeżego powietrza. Wystarczy, że w radzie gminy nadal działają osoby, które były w starym układzie. Życzę, aby rozpoczął pan pracę z nowym sztabem ludzi, nieuwikłanych w różnego rodzaju machlojki, znajomości i koligacje, a na pewno będzie to z korzyścią dla pana i tej gminy.
  P.S. I jeszcze dobra rada. Warto czasem posłuchać tego, co mówią szeregowi pracownicy, którzy czasami chodzą w pracy na rzęsach, bo szef ma ciągle zły humor, albo ma problemy z emocjami.

  • o jakich to machlojkach piszesz, takich jak Ty przez 20 lat sprawowania funkcji wójta było wielu, dokonywali przeróżnych oficjalnych skarg do stosownych organów, czego następstwem były liczne kontrole i jakoś Taranowskiego w kajdankach nie wyprowadzono. Taka moja refleksja: 2000 lat temu też było najpierw hosanna potem krzyż. a co do wybranych to bliskość władzy miejsca w Radzie Gminy im nie dała tylko wyborcy, zaś stanowiska zwłaszcza kierownicze w UG zajmują ludzie z właściwymi kompetencjami, których oczywiście można zmienić, tylko żeby nie było tak, jak już było ze szkodą dla “koni” /patrz stadniny – tylko taki mały przykład/.

   • Jak za obecnym Wójtem są jego pracownicy (nie wszyscy) pokazuje przykład choćby strony zupełnie “obiektywnej” jak się teraz okazuje. Do dnia dzisiejszego na Miedzna PL czyli oficjalnej stronie urzędu nie ma żadnej informacji iż Miedźna ma Nowego Wójta, za to setki innych kampanijnych pierdołek. Wzmianka o II turze też jakoś nie widać, dno i metr mulu. Wiec jedno jest pewne jeśli nowy Wójt ma działać sprawnie to musi mieć w 100% zaufanie do swego zespołu żadnych sabotażystów. A takich widać przygotowuje obecny wójt jedząc od instytucji do instytucji organizuje spotkania z nowymi radnymi. itd.

  • “ktoś życzliwy” ..? Chyba raczej “mała fałszywa wsza”.. Próbujesz przy okazji zmiany Wójta dokopać przełożonym? Donos na nos? Pan Wójt sam oceni kto ma z nim pracować, mam nadzieję że pamiętając o tym iż w przeciwieństwie do niego oni nie startują w wyborach, nie są politykami.. mają rodziny i wykonują swoją pracę, raz z całym zaangażowaniem służąc pomocą temu, a raz innemu wójtowi bo taka ich rola w tym systemie. Dlatego gardzę takimi wszami jak ty, które pół dnia w pracy siedzą w necie, knują i mają wszystko w nosie, a potem piszą “życzliwe” posty by dokopać pilnujących ich przełożonych.. Boże chroń nowego wójta przed takimi fałszywcami!

   • Z UG w Miedźnej nic mnie nie łączy zawodowo więc kiepski z ciebie detektyw. Hahaha.
    Ale miał.m okazję załatwiać tam różne sprawy i poznać to towarzystwo wzajemnej adoracji na czele z wójtem.

 6. No cóż nie pozostaje nic innego jak pogratulować temu Panu wygranej i żywić nadzieję, że będzie świadom, że został wybrany Wójtem Gminy Miedźna, a nie tylko Woli. Niestety działania Pana Słoninki w czasie kampanii wyborczej dały nam namiastkę tego jak mogą wyglądać jego rządy-czyli wytykanie niedopatrzeń i zaniedbań poprzedniej władzy, a nie skupianie się na przyszłości gminy. Oby tylko nie było (a taka jest tendencja Rządu), że czegoś nie można zrealizować, bo “z powodu x lat zaniedbań….”. Taka retoryka jest wszak popularna wśród członków partii, która poparła tego Pana.

  • Czyli ta sama partia, która poparła pana Bogdana, co mocno eksponował w swojej kampanii 🙂 Na zasadzie, tonący brzytwy się chwyta.
   Kingo Ka, otrzyj już łzy i zauważ, że o Woli także nie można zapominać. Przyszłość gminy jest związana ściśle z jej przeszłością. Każda sprawa do załatwienia na jutro to ta niezałatwiona z wczoraj. Nie jątrz, tylko pomóż Kingo Ka. Chyba, że marzy Ci się jak co poniektórym awantura a nie robota, co mi tak zaczyna wyglądać.
   Ale ludzie się nie dadzą nabrać zwłaszcza po tej szybkiej “zamianie koszulek” po meczu, zwanym I turą. I goły okiem widać, ze niektórzy nie potrafią przełknąć, że literatura i fakty sprzysięgły się przeciwko nim.

 7. ABC
  Panie Janie Taranowski ma jeszcze jedną funkcję w gminie jest Prezesem zarządu gminnego osp
  że starym wójtem niemógł się dogadać bo się bzrdzo nie lubili nigdy razem nie byli na zadnym zebraniu był albo jeden drugi i tak wygląda wolańska straż teraz pewnie będzie pana molestował o nowy samochód dla woli Co nato wszystkie zarządu osp w gminie bo to oni go wybrali na Prezesa przez te 4 lata niezrobił nic jako prezes ciekawe czy teraz będzi chciał buć tak prężnym prezesem , pozdrawiam

 8. Gratuluję Panie Janku !!!! Dla mnie to wielka satysfakcja, bo doczekałam się wielu przykrości od taranowskiego (specjalnie napisałam z małej litery). Nareszcie karma do niego wróciła !!!

  • Takich jak “ONA” jest niestety wielu. Szczególnie w ostatnich latach pan Taranowski nie liczył się z ludźmi, usuwał niewygodnych ze stanowisk (oczywiście w białych rękawiczkach) a na te miejsca wybierał kolejnych nieumiejących samodzielnie myśleć klakierów. Mam nadzieję, że te machloje w końcu się skończą.

  • Gratulacje p. Janku długo czekałem na tą chwilę ale się opłaciło mam nadzieję że pan jako mądry inteligentny człowiek . wprowadzi w życie społeczne trochę spokoju i kultury .Wiem że niektórych to boli,ale niestety trzeba oddzielić chwasty od ziarna.

 9. Dziekuje p.Taranowskiemu za pracę jaką włożył w rozwój naszej gminy .-życzę zdrowia i niech Pan nie słucha tych komentarzy ! tak łatwo oceniac!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.