Wyzwał policjantów, którzy zaproponowali mu mandant

3

Ujęty na gorącym uczynku kradzieży kabla, 47-letni mieszkaniec Góry, znieważył przybyłych na miejsce zdarzenia mundurowych z pszczyńskiej patrolówki po tym, jak ci zaproponowali mu mandat. Mężczyzna, zwracając się do policjantów, nie przebierał w wulgarnych słowach. Teraz, oprócz grzywny za popełnione wykroczenie, będzie jeszcze musiał liczyć się z konsekwencjami prawnymi związanymi ze znieważeniem funkcjonariuszy.
22 stycznia po północy, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia na gorącym uczynku sprawcy kradzieży kabla. Dzwonił właściciel jednego z domów jednorodzinnych w Jankowicach informując, że na swoim placu zauważył obcego mężczyznę. Policjanci, którzy natychmiast udali się na miejsce potwierdzili ten fakt, odzyskali skradziony kabel i zwrócili go właścicielowi. W związku z tym, że wartość kabla została wyceniona na kwotę 20 złotych, i górzanin przyznał się do jego kradzieży, mundurowi zaproponowali mu przyjęcie mandatu karnego. Mężczyzna początkowo zgodził się na tę propozycję, jednak po chwili rozmyślił się i stał się bardzo agresywny w stosunku do policjantów. Nie reagował na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia, krzyczał i wyzywał ich używając słów wulgarnych. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut w tej sprawie. W takich przypadkach, kodeks karny przewiduje nawet rok pozbawienia wolności.

źródło:KPP Pszczyna

3 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze niech ludzie w końcu nauczą się kultury i pozbędą chamstwa bo “życie” to nie rynsztok chcecie żeby było lepiej na tym świecie to pracujcie nad sobą…i swoimi emocjami !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.