XI Integracyjne Zawody „Sport dla wszystkich”

0

Już po raz XI, 01 czerwca odbyły się XI Integracyjne Zawody „Sport dla wszystkich” . Organizatorem było Gimnazjum nr 2 w Woli we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz ZOiW, Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich.  Ich uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Miedźna. Impreza ta ma długą tradycję, bowiem odbywa się ona od 1992 roku, a od jedenastu lat ma charakter integracyjny. Promuje też gminę w Turnieju Miast i Gmin Województwa Śląskiego.

Przemarsz zawodników przy akompaniamencie  Młodzieżowej Orkiestry Dętej Silenzio w Woli rozpoczął ten sportowy dzień. Następnie Szymon Pukas – uczeń klasy II a wciągnął na masz flagę Rzeczpospolitej Polskiej i zabrzmiał hymn narodowy.

W tym dniu swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, których powitali: pani Barbara Bandoła – dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera w Woli oraz pan Sebastian Pyjas – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli. Wśród zaproszonych byli przedstawiciele władz gminnych i lokalnych, prasy, dyrektorzy szkół,  rodzice, nauczyciele, zawodnicy i ich trenerzy oraz kibicujący im koleżanki i koledzy.

Święto to stało się także okazją do uhonorowania zawodników –sportowców, a także młodych ludzi, którzy realizują swoje pasje w innych dziedzinach życia i robią to na najwyższym poziomie. Wójt Gminy Miedźna – pan Bogdan Taranowski, p.o. dyrektora ZOiW – pani Marzena Mandla, Przewodniczący Rady Gminy – pan Stanisław Lubański wręczyli nagrody laureatom konkursów, olimpiad i zawodów w roku szkolnym 2016/2017.

Jak na prawdziwe Igrzyska przystało, Jakub Krawczyk z klasy III b zapalił znicz olimpijski, którego ogień zagrzewał do walki wszystkich zawodników. Wójt gminy – pan Bogdan Taranowski dokonał oficjalnego otwarcie zawodów. Konkurencje sportowe odbywały się na wielu obiektach: w sali gimnastycznej naszego gimnazjum zmagali się siatkarze, zaś na boisku szkolnym – lekkoatleci; w szkole podstawowej uczestnicy walczyli o tytuł najlepszego tenisisty stołowego. Przygotowano także konkurencje dla uczniów niepełnosprawnych ze szkół oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Grzawy. Piłkarze prezentowali swe umiejętności na Orliku, a pływacy, w tym także członkowie Stowarzyszenia Start z Katowic, na basenie w Woli.

Dzień Sportu doskonale też wpisuje się w prowadzoną od wielu lat Kampanię Zachowaj trzeźwy umysł. Organizatorzy rozdawali ulotki uczestnikom imprezy, eksponowano także hasło tegorocznej Kampanii: „Na skrzydłach przyjaźni – czyli o relacjach”. Pragniemy podkreślać znaczenie sportu, aktywności, zdrowego stylu życia dla właściwego rozwoju dzieci i młodzieży.

Słoneczna aura, wspólna praca wielu osób zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy, przybycie licznych gości sprawiły, że Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich  były bardzo udanym wydarzeniem, które po raz kolejny zapisało się w historii naszej szkoły jako wspaniały dzień.

Info Gimnazjum nr 2 Wola

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.