Hala dla zapaśników jest już bezpieczna

41

Aktualizacja 23/09/2019

Dziś została ostatecznie odebrana hala dla zapaśników, od tej pory jest to bezpieczny obiekt nie zagrażający przebywającym tam osobom. Jednocześnie zostały dopełnione wszelkie wymagania jakie są stawiane inwestorowi przy oddawaniu tego typu obiektów. Życzymy samych sukcesów ćwiczącym tam zawodnikom.

O zakresie prac jakie były niezbędne do wykonania oraz dodatkowych kosztach, poinformujemy Państwa niezwłocznie jak tylko uzyskamy takie informacje.

 


Szanowni Państwo

Informuję, że od dnia 18 luty 2019 r. wprowadzam całkowity zakaz użytkowania Hali sportowej dla zapaśników w Woli. Zakaz użytkowania ww. obiektu obowiązywał będzie do czasu spełnienia obowiązku wynikającego z art. 56 ustawy Prawo budowlane tj. uzyskania pozwolenia na użytkowanie, które wymaga pozytywnego uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej, co dotychczas nie zostało spełnione. W trybie pilnym będę prowadził rozmowy z zarządem Górniczego Klubu Sportowego „Piast” w Woli w zakresie możliwości prowadzenia treningów w innym dostępnym obiekcie.
Po usunięciu nieprawidłowości hala sportowa zostanie przekazania do użytkowania zapaśnikom.

Wójt Gminy

mgr Jan Słoninka

 

41 KOMENTARZE

 1. Do Danki twoja wypowiedź to nic inego.jak szerzenie defetyzmu co dziewczyno w tym wypadku ma zrobić wójt chyba położyć się krzyżem na moście no cóż wychodzi z Ciebie niewdziecznosc

  • Miszczu hipokryzji. Ten wójt udowadnia ile da się zrobić nawet po tak zawalonych tematach. Zapieprza jak mały samochodzik a efektów już widać niemało.
   Pamięć każdy ma dobrą, w tym i ty. Widać po audycie GZGK dlaczego tacy jak ty nigdy nie pogodzą się ze zmianą. Pali się wam pod tyłkami, od dojnej krowy odcięci to z frustracji i nieumiejętności przegrywania sprytnie kombinujecie, że co zdupione za Bogdana przypniecie pod Jana.
   Ale prócz paru pieniaczy i może kilku bezmyślnych, reszta wie skąd jest problem i jak elegancko nas poprzednik uwalił. Z mostem zwłaszcza.
   A jak się Wam niepodoba, że ktoś szczerze Wam mówi, że most grozi życiu a kasy trzeba miliony na nowy, co takim mądrym zrobisz? No nic.
   A naprawa mostu to nie spluczka w kiblu. Nawet zrobienie kuchni czy łazienki w zwykłym mieszkaniu trwa. Trzeeba najpierw zaprojektować, potem znaleźć odpowiednią firmę a potem grzecznie poczekać, aż Pan Józek zrobi robotę.
   Dlatego Hipokryto lepiej zamilcz.

 2. Do Danuty tak samo borykam sie z tym problemem codziennie dojezdzam przez stawy do pracy to jest tragedia jakie tam sa dziury nie da sie tam jezdzic a nadrabiac drogi przez Brzeszcze masakra czy to sie ktos tym zajmie gdzie szukac pomocy co z tym mostem kiedy cos sie rozwiaze p.Lukaszu blagamy o pomoc na nikoko innego tu nie mozna liczyc

  • Odsłuchaj sesjei i nie jęcz. Naprawa mostu to nie cerowanie majtek. Każdy nakłada, nadkładał i będzie nadkładał drogi jeśli na jego trasie prowadzone są prace albo droga zagraża bezpieczeństwu i musi być wyłączona. Grunt, że wójt cały czas działa żeby most wrócił do użytku. Pisanina i lamenty nie pomogą. Tu muszą być zgody kogo trzeba i firma, jak potrzeba. Tychy mają wycięty na pół roku główny przelot na Katowice bo i im ktoś zdupił wiadukt. I też musimy z tym żyć. Stać w korkach i nadkładać drogi. Jakoś ratunku nikt nie wola. Trza to trza. Życie.

 3. A co z mostem na Osw? Czy wladze i radni jechali kiedyś drogą przez stawy? Ludzie pomóżcie nam. Ile miesięcy można nadrabiać drogę do pracy. Cos za cos albo blizej i auto zniszczone albo naokoło. Ale co wójt do gminy do pracy jeździ to go ten problem nie dotyczy

  • Co dzień kilkaset tysięcy osób dojeżdża do pracy w rejon Katowic i Bielska. Po kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę. Ja jestem jedną z tych osób. Po drodze non stop są jakieś przebudowy i mega objazdy i jakoś wszyscy sobie dają radę.

   Dojazd do Oświęcimia przez Bieruń to 10 minut więcej więc dla kogoś kto jeździ samochodem to na pewno nie jest jakiś dramat.

   Swoją drogą, gdyby nie było takiego parcia ze strony niektórych osób na halę zapaśniczą to dzisiaj mielibyśmy kasę na super wypasioną renowację mostu. A tak to możecie sobie iść pooglądać zawody. Budżet nie jest z gumy.

  • Danka, jak masz auto nie masz problemu, tylko kawałek do nadrabiania. Jak były robione z 3 lata temu ponad pół roku przepusty na Bojszowach to było dybanie przez Jedlinę i trzeba było przeżyć. tez z nadkładaniem drogi. Teraz na Tychach węzeł zamknięty, Urbanowice z objazdem, Katowice rozkopane. Ty naprawdę myślisz, że jesteś epicentrum tego kraju, bo masz kilkanaście kilometrów w plecy na trasie? problem dotyczy każdego z nas, wójta też. Nie oczerniaj człowieka, idź posłuchaj. Mówił o tym moście na zebraniu wiejskim. Sesje są nagrywane są w internecie. Dowiedz się co mówi. Umiesz klikać posty, kliknij w nagranie i posłuchaj. Przeczytaj bez ruszania się z fotel na internecie, bo go masz jak widać, skąd wziął się problem z mostem. I bądź tak miła i nie sap do człowieka, który na uszach staje, żeby zrobić co trzeba, ale bez gwałtu na prawie.

 4. Witam minelo ponad miesiac czasu hala stoi jako nieużytek dzieci nie maja gdzie trenować kiedy sie wreszcie cos ruszy do przodu panie Banas i cala ta wasza nowa energia której po wyborach trochę brakuje

  • Paweł i minie jeszcze sporo czasu gdy ta hala będzie legalnie oddana do użytku.
   Spytaj byłego wójta Taranowskiego i radnych poprzedniej kadencji dlaczego po przedszkolu w Górze mamy kolejnego ” trupa ” w postaci hali zapaśniczej.
   Spytaj obecną władzę ile nas już podatników kosztuje doprowadzenie do użytku przedszkola w Górze i hala zapaśnicza.
   – PRZEDSZKOLE, dodatkowe koszty transportu do przedszkola w Woli
   – HALA ZAPAŚNICZA, nasi najmłodsi medaliści muszą trenować w Tychach, spytaj prezesa ile to kosztuje.
   2018 rok to rok cudów wyborczych, Taranowski wiedział, że te ” trupy ” jak wyjdą na jaw to przegra w 100% wybory a jak wiemy przegrał, bo portal wolanie.info i Nowa Energia na bieżąco informowały mieszkańców co w trawie piszczy…

   • Tak samo Pan Banaś informował o moście ,o braku połączenia z OSWIECIMIEM ,organizował zebrania w kościele ,podpisy-bo wójt nie umie myśleć o ludziach .Miał zatwić busa zastepczgo ,woził swoja elką do i z Oswiecimia ,prosił innych by pomagać
    uczniom,ludziom pracujacym w Oswiecimiu,ludziom jezdzacym do szpitala .A dzisiaj co?????,most zamkniety ,potem komisja sie zebrała ,przetarg ogloszony ,potem odwołany a most jak zamkniety tak zamkniety .I CISZA ,BO WŁADZA -NOWEJ ENERGII MA WYŁADOWANE BATERIE .Nic ,zadnego pomysłu ,zadnej pomocy ,bo nawet dylizans nr 19 nie jedzie rano do Oswiecimia…pomyłka wyborcza taka sama jak za byłego wójta…a tyle nienawisci samii wylali przed wyboraami …Gratuluje NOWA ENERGIO

  • Pawle mile byś był widziany w nowej energii , masz pomysły zapraszamy .W sobotę sprzątamy miejscowość Wola No właśnie zabaczymy ilu będzie chętnych do współpracy , Nie wykład ale przykład!!!!!! pozdrawiam.

 5. Hmm. Narazie nazywanymi sukcesami naszego wójta są takie akcje jak: podwyżka (śmieci), wstrzymanie (hala zapaśników), nie da się (ManTrans), Woow

  • Ale numer. Wojt Sloninka wstrzymal hale zapasnicza bo nie spelnia norm przeciwpozarowych … Ach ten Sloninka , zasadniczy urzedas.
   A ten mantrans ? To juz wam sie po nocach powinien snic. Ile razy o nim mowil na sesjach i nikt go nie sluchal a teraz oburzebie ze za poZno ? Szukaj winnych w starej radzie . Powiedz mi kiedy na przestrzeni lat rachunki poszly w dol. Moze byc w postaci tabelki.

 6. Masakra co pozostawil nam Taranowski tyle jest do naprawienia wspólczuje obecnemu Wojtowi zeby to ogarnac trza wiele siły czego Mu zycze powodzenia p.Słoninka jest Pan Wielki w tym co robi

 7. A czy można się dowiedzieć co że sklepem Majster? Dlaczego się sprzedaje? Może też jakieś formalne rzeczy stoją na przeszkodzie?

 8. Mam pytanie do wójta p. Słoninki czy to co stało sie z halą dla zapaśników czy aby nie podlega przestępstwu ? Pan jako wójt może ten incydent zgłosić organom ścigania ? Bardzo proszę o odpowiedź bo jestem zbulwersowana tym co zostawił po sobie były wójt i kilku radnych poprzednich kadencji.

  • Pani Katarzyna dalej bez odpowiedzi, proponuje o zajęcie stanowiska w tym temacie stowarzyszenie Nowa Energia która aktywnie działa na tym terenie

  • Anonimie, jeżeli zabierasz głos w jakiejś sprawie, najpierw chociaż postaraj się uzyskać minimum wiedzy. (wnioskuję, że chodzi Ci o koszt wywozu śmieci) Szokiem to jest Twoja ignorancja.

  • A p.Lubanski co tak rękę do góry podnosi ,jakby chciał powiedzieć Co Bogdan zaś publiczność została wykiwana , a tu BUM Szok publiczność wykiwała ich ……do dzisiaj Lubański w szoku na sesji milczy , przecież obecny przewodniczący wszystkim udziela głosu , nie pyta się w jakim temacie . Panowie radni z poprzedniej rady przemówili ale nie w tym temacie, urządzają szopkę z sesji, może by się w piersi uderzyli i przyznali się że robili wszystko pod dyktando szefa.Na co by nie spojrzeć wszystko byle jakość ,Most, Boisko,Przedszkole,teraz hala a jeszcze ile jeszcze wyjdzie aż strach pomyśleć?. No niestety wcześniej czy później wyjdzie szydło z worka.

   • Może nagrodę jakąś albo krzyż zasługi za te buble dla tego towarzystwa czyli poprzedniej rady co “radziła” swojemu władcy. Zamiast oskara może janusze polskiego samorządu? Wasza misternie budowana wielkość upadła, ideał sięgnął buku. Dno, które to już?

   • Panie wójcie za te wszystkie buble które zostawił pan B.T. to my podatnicy będziemy ponosić koszty. Panu zaufaliśmy w wyborach , więc oczekujemy że pan pociągnie niektóre osoby do odpowiedzialności. w GZGK już się zaczęło chwała za to .My podatnicy oczekujemy dalszych zmian!!!!!!!

   • Lubański odzywa się tylko wtedy kiedy BT powie mu co mówić 🙂 Siedzi na sesji ale ani nie wie co ma myśleć, ani nie wie co ma mówić 🙂

  • Bogdan spójrz w lustro, Staszek spójrz w lustro wstydzilibyście sìę Panowie.
   Bogdan mają z Ciebie polewkę na Piaście i dyrekcja PGG

 9. No ciekawe czy radni z poprzedniej rady na sesji coś powiedzą , czy jak zawsze nic się nie stało. Mam pytanie do pana Starca przecież był pan przewodniczącym sportu pokazywał się pan na zdjęciu przy odbiorze co pan na to jestem pana wyborcą .Ojjj panowie radni ze starej rady nie ośmieszanie się na sesji.Pan który opowiadał bajki już go nie ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.