Zakończył się projekt Comenius Regio Miedźna-Nova Dubnica.

2

Razem lepiej – peer learning REGIO Miedźna & Nová Dubnica dobiegł końca.

W dniu 4 czerwca 2014r goście ze Słowacji przyjechali do Gminy Miedźna aby wspólnie uczcić dwa lata pięknej współpracy. Seminarium podsumowujące projekt odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego, gdzie zaproszeni goście uczestniczyli w szkoleniu p.t. „Wspomaganie dziecka z zaburzeniami centralnego przetwarzania słuchowego” oraz „Rozwijanie myślenia matematycznego – edukacja małego dziecka” . W czasie tych spotkań przybliżono wiedze na temat zaburzeń związanym ze słuchem u dzieci oraz pokazano  jak w ciekawy sposób można nauczać dzieci matematyki. Natomiast 5 czerwca w Urzędzie Gminy Miedźna odbyło się spotkanie z wystąpieniem pana wójta Bogdana Taranowskiego oraz primatora Petera Marušineca z podziękowaniem dla koordynatorów, dyrektorów oraz nauczycieli biorących udział w projekcie za dwa lata wspólnej pracy. Podczas spotkania pani Grażyna Matyszkiewicz oraz pani Jana Kramárová  podzieliły się dobrymi praktykami, które w formie broszury stanowią podsumowanie działań obu regionów. Spotkanie umilały występy dzieci ze szkoły oraz przedszkola. Przypomnijmy – w projekcie brało udział dwóch partnerów oraz instytucje wspierające –  Gmina Miedźna, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bronisława Malinowskiego, Gminne Przedszkole Publiczne nr 2 w Woli i Gminna Bibliotek Publiczna w Miedźnej oraz Mesto Nová Dubnica, Mestská knižnica, Materská škola  i Súkromná základná škola. Celem projektu było rozwijanie i wdrażanie skutecznych sposobów nauczania kluczowych kompetencji o charakterze ogólnym: społecznych, obywatelskich i kulturowych w placówkach oświatowych oraz tworzenie innowacyjnych treści, metodologii uczenia oraz praktyk w zakresie uczenia się przez całe życie. W czasie trwania projektu tj. od września 2012r. do czerwca 2014r. realizowane były trzy moduły: Europa i Świat, Regionalizm oraz Pomoc humanitarna.

 

Podsumowała Aleksandra Odrobińska

Nauczyciel SP1 Wola

2 KOMENTARZE

  1. A może po odcedzeniu tego “lansu” realizator projektu pochwaliłby się rzeczywistymi osiągniętymi rezultatami projektu, podał wskaźniki, produkty?? Bo projekt niby dla dzieci, a dzieci stały się tłem. Dzieci “umilały” imprezę. Coś tu nie tak. Grubo nie tak.

    • Czy kiedykolwiek było inaczej? Czy dzieci nie były dodatkiem do szkoły ( z pewnością zdarzają się takie wyjątki ale o tym jest cicho bo to stanowi naturalne zagrożenie dla leni i nierobów narzekających na złą płacę i ciężką pracę- wystarczy tylko sprawdzić ile godzin wyrabiają nauczyciele ).
      W sprawie wyników – to podaje się je tylko wtedy gdy “nauczyciele” mają się czym pochwalić. A umilające imprezy nauczycielom dzieci – przeanalizujcie kto to jest: dzieci nauczycieli, protegi i pupile, a jak zostaje jakiaś niewykorzystana rola to jako wypełniacz występują pozostali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.