Zamiast Osiedli Sołectwa

14

W najbliższy piątek 4 lipca w Centrum Kultury w Woli oraz Świetlicy WII odbędą się spotkania konsultacyjne z konsultacje z mieszkańcami  w przedmiocie obejmującym zniesienie jednostki pomocniczej o nazwie Osiedle Wola I,  Osiedle Wola II i utworzenie jednostki pomocniczej o nazwie Sołectwo Wola I i Sołectwo Wola II.

Jest to kolejny etap po tym jak na zebraniach z mieszkańcami zostały podjęte uchwały w których mieszkańcy wypowiedzi się za zmianami. W kwestii funkcjonowania osiedli dla mieszkańcy zyskają możliwość wyboru Sołtysa, do tej pory wybór Przewodniczącego Zarządu Rady Osiedla był przeprowadzany  w wyborach spośród członków Rady Osiedla. Natomiast Władze Gminy będą miały możliwość odzyskania części środków które są przekazywane w formie funduszu soleckiego, do tej pory w przypadku osiedli było to niemożliwe.

Konsultacje  odbędą się  dnia 04.07.2014 r

Zebranie  dla mieszkańców osiedla  Wola  I  o godz. 18.00 w Centrum Kultury w Woli

Zebranie  dla mieszkańców osiedla  Wola II o godz. 17.00 w świetlicy Wola II – ul. Lipowa 7.

14 KOMENTARZE

 1. Hehe widac ludzie ze piszecie o czyms na czym kompletnie sie nie znacie…. ehhh tylko po co oczerniacie ludzi ktorzy naprawde chca duzo zrobic zdla naszej gminy …. jestescie zawistni czy co … nie rozumiem dzisiejszego spoleczenstwa …. nikt nie jest idealny ale ma sile by sie starac i naprawde mozemy byc dumni… 😉

  • wow to straszne tłumy… gdzie podziała się ta “ogromna” liczba tych samych krzykaczy internetowych??? heheh czasu nie mają iść na zebranie, ale anonimowo oczerniać na necie i owszem.ręce opadają!!!!!!!!

 2. Przestań już ….. chłopie przecież widać że jesteś członkiem rady i sam siebie wychwalasz !!!
  Nie potrzeba więcej członków a skąd wiesz skoro nie działasz w radzie ??? Wystarczy 5 a może 4 bo o tym nie wspomniałeś, chcielibyście żeby rada była czteroosobowa tak ???? Bo walnego nie trzeba zwoływać , no pewnie bo koszty, nie wspominasz że przez działania radcy prawnego spółdzielni Klimek, walne nie wybrało 5 osoby do rady. Niech zarząd jej nie zapłaci za walne a za walne nadzwyczajne niech ona zapłaci ze swoich. A nie wspominasz o kosztach rady nadzorczej , jakoś dziwnie nie poruszasz tego tematu, czemu bo jesteś zwiazany z radą !!!!! Nie wspominasz że jeden z wniosków był za zmniejszeniem diet rady który spotkał się z agresją przewodniczącego rady , który eksplodował jak wulkan. No cóż kasa i władza o to chodzi radzie. Czemu nie wspominasz o tym że jeden z członków rady złożył wniosek o likwidację diet ale dopiero po 2015 roku jak skonczy się ich kadencja. Hahahha pokazali gdzie mają nas spółdzielców, ignorancja i kpina z nas , tak z nas i z tych co ich wybrali. Ta rada zawsze działała z kilkuletnim opóźnieniem tak jak w sprawie Kozik tak i własnym. Rezygnacja z diet które już nie bedą się im należały bo skonczy się im kadencja jest śmiechem na sali , czemu nie rezygnuja już teraz ??????? KASA, KASA , KASA !!!!!!!!

 3. Wójt chce dostać dotacje z unii dlatego muszą być sołectwa.
  Podobno już brakło pieniędzy na remont dróg na górniczej a mieli całą nawierznię zmieniać.

 4. popieram “zadowolonego”, faktem jest że “grupka” niezadowolonych z niczego i z nikogo narzekać będzie zawsze, bo przecież krytykować jest najłatwiej. Ciekawe tylko czy sami są tak doskonali??? .. a na zebraniu pewnie i tak się nie pojawią.

 5. Szkoda, że dopiero teraz podjęto kroki w tym kierunku. Wydaje mi się, że osiedla już dawno można było przekształcić w sołectwa i już od kilku lat mogłoby na tym zyskać. No cóż – jak kilka rzeczy w naszej gminie – lepiej późno niż w cale. Ale idą wybory.

  • Przeciez zawsze szczyciliscie sie tym, ze jestescie z miasta wiec o co teraz znow chodzi? Najlepiej sie oddzielcie od reszty gminy i bedzie spokoj bo nijak wam nie mozna dogodzic,

 6. Taranowski miał swojego kandydata, który później zostawał sołtysem. Teraz pewnie się ktoś wkurzył i to ludzie wybiorą swojego sołtysa a nie Taranowski 🙂

 7. Po co nam te rady sołeckie skoro podobno wójt steruje tym bajzlem na tylnim siedzeniu ???
  Większość tych sołtysów to lewe ręce ma do roboty. \
  Popieram pana Czesia naszego sołtysa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.