ZAMKNIĘCIE MOSTU „BRONISŁAW” . Aktualizacja informacja Wójta Gminy Miedźna

118

Szanowni Mieszkańcy Gminy Miedźna,

Podjąłem bardzo trudną decyzję o wyłączeniu mostu Bronisław z ruchu drogowego. Biorę za tę decyzję pełną odpowiedzialność. Nie mniej odpowiedzialność za stan mostu nie spoczywa na mnie.  Stan ten jest efektem zarządzania gminą przez wiele ostatnich lat, zanim Państwo zdecydowaliście się na zmianę gospodarza.

W dniu 25 kwietnia 2019 r. do Urzędu Gminy wpłynęło stanowisko projektanta dot. awaryjnego wzmocnienia mostu mówiące o tym, że użytkowanie mostu stwarza bezpośrednie zagrożenie w ruchu pieszym i kołowym. To było podstawą mojej decyzji.

Wcześniej w związku z problematycznym stanem mostu podjąłem kroki  do wyegzekwowania napraw w ramach gwarancji od podmiotu wykonującego jego remont. I tutaj napotkałem na pewien problem, mianowicie wykonawca napraw stwierdził, że nie będzie prowadził prac gwarancyjnych. Argumentował to tym, że do tej pory poniósł duże koszty związane z naprawami, a po drugie – najważniejsze – poinformował, że zarządca mostu (gmina) nie spełniła obwarowań projektanta.

W wyniku analizy dokumentów ustalono, że projektant postawił m.in. następujące obwarowania: ograniczenie możliwości przejazdu samochodów o dopuszczalnej masie do 3,5 t. oraz zapewnienie możliwości przejazdu o prędkości maksymalnie do 10 km/h.

Niestety, tutaj muszę Państwa poinformować, że tych warunków Gmina nie spełniła i stąd dalsze poważne skutki. Ponadto użytkowanie po awaryjnym remoncie mostu było oszacowane na jeden rok. Te opisane nieprawidłowości uniemożliwiają nam egzekwowanie napraw w ramach gwarancji. Zakładam, iż historię z rzekomym „wykręcaniem śrub” oraz atrapą kamery jeszcze wielu z Państwa pamięta. Zajmując się sprawą mostu w pierwszym kwartale 2019 r., uruchomiłem tzw. „bramkę”. Działające kamery rejestrują każdy przejazd pojazdu o masie powyżej 3,5t. Automatycznie zdjęcia tych pojazdów przesyłane są do UG Miedźna i następnie kierowane do właściwych komend policji.

Sytuacja finansowa gminy w związku z bardzo realnym widmem zwrotu do podmiotów górniczych około 17 mln złotych jest zwyczajnie zła. Ponadto w chwili obecnej w terminie do 30 dni dla innego podmiotu musimy oddać ponad 650 tysięcy złotych.

Można ubolewać, że tak wiele spraw zostało doprowadzonych do stanu kryzysowego. Ale prócz ubolewania zobowiązałem się do ciężkiej pracy i tę zamierzam nadal uczciwie wykonywać, niezależnie od jej trudu. Będę dążył do jak najsprawniejszego rozwiązania problemu. Ale prócz dużego optymizmu posiadam też realizm i w związku z tym na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podać Państwu żadnego terminu, kiedy skutecznie możemy spodziewać się uporania z tym kolejnym kryzysem w Naszej Gminie.

Decyzja, w jakim kierunku będą podejmowane dane kroki zależeć będzie od stanowiska projektanta. Może to być:

– dopuszczona organizacja ruchu w systemie wahadłowym z obwarowaniami tonażu i prędkości;

– okresowy i cząstkowy remont do czasu remontu generalnego;

– w najgorszym przypadku zakaz ruchu do czasu zakończenia remontu generalnego.

W chwili obecnej informuję Państwa, iż do połowy maja b.r. będzie ogłoszony przetarg na remont mostu. Ponadto początkiem tego roku prowadziłem już rozmowy z Wójtem Gminy Oświęcim oraz Starostą Powiatu Oświęcimskiego, którzy podczas rozmów wstępnie zobowiązali się do rozważenia możliwości współfinansowania prac. Z wstępnych szacunków wynika, że koszt remontu mostu z dopuszczalnym tonażem do 30 ton może się zamknąć w granicach 3,5  mln zł.

Proszę Państwa o zrozumienie tej trudnej sytuacji oraz mojej decyzji, u podłoża której leży nade wszystko zapobieganie potencjalnej tragedii. Wiem i rozumiem ile komplikuje się Państwa codziennych spraw. Ale też odpowiedzialność, uczciwość i sumienie nie pozwalają mi na to, abym kosztem unikania krytyki za zamknięcie mostu, pozwolił bym sobie na narażanie użytkowników mostu Bronisław na utratę zdrowia lub życia.

 

Z wyrazami szacunku,

Wójt Gminy Miedźna

Jan Słoninka

 


 

Wójt Gminy Miedźna informuje, że od dnia 25 kwietnia 2019r. od godz. 18.00 most „Bronisław” w Woli zostanie zamknięty ze względu na bardzo zły stan techniczny, aż do odwołania.

W związku z powyższym od dnia 25 kwietnia 2019r. od godz. 18:00 kursy na linii nr 17 relacji Oświęcim-Wola-Oświęcim zostają zawieszone.

Uprzejmie prosimy Państwa o wyrozumiałość, z uwagi na niedogodności, które mogą wystąpić w tym okresie.

118 KOMENTARZE

 1. Do Anonima co dalej z mostem. Co ma być przecież Nową Energia już nie dokreca śruby wójtowi więc jak sądzę niema tematu i będzie tzn. nie będzie bo dla kogo pytam ma być

 2. Most “zamknięty”, a auta jak jeździły tak jeżdżą. Barierki odsunięte, a znakiem “zakaz ruchu” nikt się nie przejmuje. Zapraszamy policję, mandaty się sypną.

 3. Tak dla ścisłości śruby na moście były wkręcane a nie wykręcane a to mała różnica .Potrzeba się zastanowić czy ten most jest nam naprawdę potrzebny ponieważ za trzy ,cztery lata ma być S1 i dojazd do Oświęcimia to po pierwsze po drugie finansowanie budowy w całości będzie po naszej stronie bo gmina Oświęcim nie widzi takiej potrzeby i nie robi nic w tym kierunku nawet blokuje nasze działania taka jest prawda

 4. Bedzie cos robione z tym mostem? Bo objazd przez ten bierun to tragedia, wieczne korki. A przez brzeszcze nie ma co jechac bo jeszcze dalej jest

  • “Wójtowy” czyli ten “stary”, ul. Graniczna?
   Przecież nie był zamknięty dla ruchu. Chyba “Bronisław” vel “klekotek” miałeś na myśli.

 5. Jestem pelen szacunku dla nowych wladz w naszej gminie i moje ogromne wspolczucia ze musicie pracowac w takim albo z takim balaganem po dewastacji naszej gminy -aczkolwiek jestem az zadowolony ze dawny wojt nie oglsil upadlosci gmiy Medzna …ale mam pytanie moze glupie …..wiadomo ze przy takiej sytuacji z dojazdem do Oswiecimia nigdy nie bedzie popytu na ten kierunek ,bo ludzie sie w koncu odwroc i to bedzie klapa .Nieraz mowione bylo ze trzeba nawiazac kontakty z Oswiecimiem ,Breszczami bo one dasza nam uczniow do naszych szkol ,pracownikow ,klientow .Jezeli gmina wstrzymala jazde do Oswiecimia ,to wstrzymala takze oplate za autobud .TO WIEC DLACZEGO NIE MOZNA BYLO JUZ POPROSIC BY AUTOBUS NR 19 JEZDZIL PRZEZ BRZESZCZE -JAWISZOWICEI GORE ,GILOWICE NA WOLE ?BO I TAK PLANUJE SIE PRZEDLUZENIE TEJ LINII JESZCZE NA WOLE ,I UCZNIOWIE ,PRACOWNICY I MIESZKANCY MIELI BY POLACZENIE Z OSWIECIMIEM ,GILOWICE TEZ BY SKORZYSTALY JAK I GORA KIERUNEK NA WOLE CZY DO BRZESZCZ LUB ODWROTNIE BYLBY NAPEWNO OPLACALNY ,A KASAJEST …CHYBA ZE TA KASA ZA MZK OSWIECIM SPLACA SIE INNE DLUGI …POZDRAWIAM I ZYCZE JAK NJMNIEJ ZMARTWIEN I KLOPOTOW DROGI WOJCIE …..

 6. Może najwyższa pora zacząć rozpoznawać sprawy i składać doniesienia do odpowiednich organów o przekroczenia, niedopełnienia obowiązków lub działanie na szkodę gminy.

 7. Nowa Energia z nową energią przystąpiła do realizacji zadań związanych z funkcjonowaniem gminy, zaczęło się od nieodśnieżonych ulic, potem 100% podwyżka za wywóz śmieci, zamknięcie mostu ot tak, zlikwidowanie linii autobusowej nr 17. No, rewelacja! Czyja to wina? Oczywiście byłego wójta, Donalda Tuska, Krzyżaków i kogo tam jeszcze – oj nie zazdroszczę – przyjdzie się tłumaczyć z niekompetencji, przyjdzie…

  • Z “Krzyżaków” to mas zakuty łeb. Ten bałagan nie zrobił obecny. Masz problem z mysleniem. A tłumaczył będzie się tłumaczył ktoś inny.

  • Nowa energia robi teraz za ekipę naprawczą po ekipie pod wezwaniem “usterka”. Jeszcze trochę porządków zostało. Ludzie to wiedzą i wy tu wiecie Bogdany, Mariusze, Janusze i inne Michałki czy Marcinki. Myśleliście że już będzie Jan ślimtał a chłopu rośnie poparcie nawet po tych waszych cudach. I jak żyć he he? Ludzie wiedzą, wyrwiesz kleszcza rumień zostaje, trzeba leczyć. Po leczeniu tylko przykre wspomnienie i człowiek na nogi staje. Tyle warte wasze spisy.

  • Taki wpis może zamieścić tylko osoba zupełnie nieznająca realiów, w których żyje. Radzę jednak trochę poczytać zanim zabierze się głos, bo potem wstyd, oj wstyd…

 8. Most Bronisław z drewna wieczne problemy- porażka
  Przedszkole w Górze nie funkcjonuje – porażka
  Hala zapaśników bez odbiorów z karą – porażka
  OSP Wola bez wozu strażackiego – porażka
  GZGK długi i samowolka – porażka
  Śmieci nagły wzrost cen – porażka
  Man Trans rozwala nasze drogi – porażka
  Bogdan Taranowski odprawa 37.000 i nie wykorzystany urlop 72.000 – porażka

  To pozostałości po poprzednim wójcie Taranowskim! Panie Słoninka – nie zazdroszczę Panu ale wierzę, że podoła Pan tym zadaniom choć nie będzie to łatwe. Wierzymy w Pana!!

 9. Panie Wójcie, aktualnie jestem studentem 3 roku na Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska specjalizacja Mosty i Budowle podziemne. Rozmawiałem z Rektorem o tej całej sytuacji tutaj w Woli i rozwiązaniach,i jest szansa aby ten most do czasu remontu można było doprowadzić do użytkowania (3,5t plus autobusy). Oczywiście wszytko wymaga przeliczenia ale ze wstępnych szacunków jakie wrzuciliśmy na tablice na podstawie zdjęć pylonów, podpór, dłużyc które zrobiłem na miejscu widzimy szanse na udrożnienie mostu:
  – zerwanie tego drewna to nie ma prawa funkcjonować w tej formie( linki pręty gwintowane itd)
  – odciążenie płyt blaszanych ze starej nawierzchni betonowo asfaltowej
  – wylanie nawierzchni betonowej (zastosowane będzie specjalna mieszkanka betonu elastyczna o zwiększonej wytrzymałości) z zastosowaniem częstej dylatacji takiej szerokości jak są płyty
  Wylewka betonowa o grubości ok 100mm, wiec taka jak w tej chwili drewniane kantówki, zapewni odpowiednia wytrzymałość i nie będzie stanowić krytycznego obciążenia dla tej konstrukcji.

  Chętnie się podejmiemy jako Uczelnie przeprojektowania i policzenia wszystkiego tak aby ten most został wykonany wg naszego zamysłu, wszytko wykonamy bezpłatnie jedynie chlelibyśmy aby informacja o tym iż to nasza uczelnia zaprojektowała tymczasowa przepraw do czasu pełnego remontu.

  Na koniec jeszcze tylko mala podpowiedz jeśli firma wykonawcza wypowiedziała gwarancję, proszę ja pociągnąć do odpowiedzialności (odszkodowania) za niezgodne z projektem mocowanie kantówek do konstrukcji oraz niezgodne z projektem użycie materiałów. Firma się będzie bronic iż posiada odbiory prac jednak czy posiada na piśmie zezwolenie na zmianę użytej technologi? Czy projektant to zaakceptował? Wiec reasumując czy odbiory nie są obciążone wadą prawną? A co za tym idzie nie powinny być podważone a firma wezwana do wykonania prac zgodnie z projektem?

  Namiar na Nas przesyłam do redakcji

  • Problem z mostem jest taki, że skoro autobus ma przejechać, np. coś wielkości DAB-a czy Solarisa oświęcimskiego MZK, to… przejedzie też ciężarówka, niestety.
   Gdyby nie autobus, to można by zaprojektować jakieś idiotoodporne szykany dla ciężarówek, najlepiej betonowe “kloce”, bo stalowe to jeszcze pokradną pod osłoną nocy. Tak samo jak bydło nie przejdzie, gdy zobaczy płot, tak samo nosacz w ciężarówce obejdzie się ze smakiem, gdy napotka na szerokość umożliwiającą przejazd tylko osobówki. No ale autobusy. Oczywiście, dobrze że coś jeździ na tę wioskę z transportu zbiorowego.

   • Zgoda, tu był PAT. Ale…
    Zamiast MZK trzeba było starać się o pojazd typu BUS. Nie wiem, czy MZK ma busy. Ale wiem, że z Woli bus jeździł. Nie wiem czy nikt nie był w stanie go przekonać, żeby jeszcze jeździł?
    Do tego sprawa kamer a nie atrap. Te z tego co czytamy uruchomił Słoninka. Czyli dało się. A jak się jemu dało, czemu tamtemu się nie dało?
    Nikt tam policjanta na stałe by nie postawił, proste. Ale jak kierowcy ciężarówek by się zwidzieli, że za most się płaci jeździliby?

  • Co do zmian projektowych, ja jako radny i członek komisji rewizyjnej wielokrotnie kwestionowałem zamianę technologii mocowania drewnianych kantówek i desek. Zamiast ponad 1100szt. szpilek fi 12mm o dł. 80cm, wykonawca zastosował dużo tańsze stalowe linki, które już po dwóch tygodniach użytkowania przecierały się na ostrych krawędziach stalowych dwuteowników podpierajacych płyty. Boczne kątowniki zamiast za stali zostały zastąpione drewnianymi kantówkami przybitymi gwoździami. To dało oszczędności wykonawcy ok. 50tys. Ale całkowicie zakończyło się klapą. Niby była zgoda projektanta, ale nie było to równoważne rozwiązanie do tego co w przetargu wymagał inwestor. No ale poprzedni wójt wydał 150tys. za remont i potwierdzał że mimo że wymaganej trwałości tego rozwiązania -1rok, mamy od wykonawcy gwarancję 5lat. Teraz okazuje się że ta gwarancja obwarowana była nie realnymi do utrzymania wymaganiami projektanta. W komisji rewizyjnej większość miała ekipa popierający wójta Taranowskiego więc temat niezgodności w realizacji remontu został zamieciony pod dywan. Tak samo jak hala dla zapaśnikow została otwarta przez pana Tarnowskiego mimo braku odbiorów pozwalających na jej użytkowanie. Kto o tym wiedział powinien ponieść karę i zapłacić karę blisko 50tys. jaką nałożył na naszą gminę Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jeszcze dalej czekamy na audyt z GZGK, który pokaże jak działał prywatny folwark Bogdana. Teraz w końcu jest normalność i właściwe gospodarowanie w naszej gminie.

   • Zaskakująca wypowiedź człowieka p. Taranowskiego. Szybko zmienił zdanie chyba z obawy przed konsekwencjami. Ten Pan to osoba która przez wszystkie kadencje wspierała byłego wójta i pozwalała na marnotrawienie publicznych pieniędzy. Co robiła p. Skarbnik widząc takie marnotrawstwo. Wydawała pieniądze lekką ręką

    • Mylisz panów Wojtala. Mamy dwóch radnych o tym samym nazwisku. Ty piszesz o tym drugim.
     Pan Adam był w poprzedniej kadencji jednym z najbardziej w porządku. Czasem nie miał siły przebicia, czasem przytaknął. Czasem zabrakło mu uporu w pogłębianiu tematu. Ale to jego praca zwracała uwagę na niektóre jaja.
     Ktoś pamięta sprawę technikum? Panu Adamowi wtedy coś nie grało w wątku dyrektorek.
     Nie obrażaj człowieka, tylko przez to, że go mylisz z innym.

 10. Za kwotę już włożoną w ten “most” i kolejne które nastąpią mógłby być wybudowany nowy most – na wprost tak jak to kiedyś miało być docelowo. Starsi na pewno pamiętają, Bronek był mostem tymczasowym, a jak wiadomo u nas rozwiązania tymczasowe stają się stałe.

  • Napisz ile pieniędzy wsadzono w remonty tego mostu, odejmij tą kwotę od kwoty nowego mostu i projektu nowego mostu która mniej więcej będzie wnosiła 4 miliony złotych. Może uświadomisz sobie o czym mówisz.

 11. Ciągłe remonty i remonty Bronka odbijają się czkawką, czy nie lepiej wybudować nowy krótszy most, państwo ma budować kilkadziesiąt mostów w Polsce , może znajdzie się kasa na Bronka bis…..

  • może by do premiera ( On z PIS-u) się zwrócić? ma się budować kilkadziesiąt mostów na Wiśle, na południe od Warszawy, w sam raz ! Pani Danuto, do dzieła, toż to WASZ człowiek ?

 12. Były wójt Taranowski jest z wykształcenia ślusarzem to most naprawi i basta, a tak na marginesie jak mu nie wstyd że zostawił takie kukułcze jajo, górnicy z Piasta się z niego śmieją……

 13. Ręce opadają dorośli jeszcze sobie poradzą a co z młodzieżą która się uczy w Osw. I jeździ miejska komunikacja. Czy ten most jest w takim stanie ze nawet nie można przejść na autobus tak jak to było rok temu?

  • Nie wiem, czy można przejść zamkniętym “Bronkiem”, ale na pewno można się dostać na pierwszy przystanek w Harmężach – Harmężę Pętla, ten obok przejazdu kolejowego – idąc przez most “wójtowy” i później wałem po małopolskiej stronie. W pewnym momencie schodzi się z wału w drogę gruntową, a następnie ulicami Szumca, Polaka. Trasa liczy 2,8 km licząc od koryta rzeki Wisły.
   A inny sposób to już tu kiedyś opisany dojazd liniami 56 i 686 (dawniej MZK Tychy, teraz ZTM). Nie trzeba kasować dwóch biletów, jeśli rozkłąd jazdy pozwoli, to robi się to na jednym, 90 minutowym bilecie. Koszt ulgowego papierowego 2,40, elektronicznego (smartfony, a w przyszłości karta ŚKUP): 2,20.
   Są też prywatne busy na trasie Tychy – Bieruń – Oświęcim, no ale tam oczywiście bilet osobny, dodatkowo płatny, te z ZTM nie obowiązują.

 14. Panie Wójcie, szczerze nie zazdroszczę Panu, no i nam mieszkańcom, sytuacji Naszej gminy zastanej po Taranowskim!!! Prawie jak po okupancie, grabiącym i niszczącym!

 15. Cuda nad Wisłą już się zdarzały ale pomoc p.radnej Kocurek i radnego Banasia oraz symatyka Bronisława Śmieję jest nieodzwna bo sam wójt nie da.rady

 16. Coś mi się zdaje że ten cały Śmieja wielki przegrany to d…l bo przez takiego awanturnika PiS traci w oczach. Łukasza znam też świety nie jest ale widać że potrafi coś zrobić dobrego. A ten awanturnik pis to przewrotowiec jakiś czy co ?
  Łukasz kup mu widły żeby na tej Miedžnej coś robił może chop zmąfrzeje.
  Zięciu zrób porządek z teściem bo w policji cie nie bęfą

  • PiS Traci w oczach hahaha, ciekawe co będzie jak się pieniążki skończą na socjalizm, wtedy dopiero straci w oczach, to się ludzie zdziwią jak to wszystko pier***lnie. Już za kilka lat druga Wenezuela, tylko tam przynajmniej ludzie zaznali bogactwa a u nas przeciętny pracujący biorca 500+ sprzedaje się za swoje ciężko zarobione i zabrane przez złodziei z PiSPO pieniądze, no ale ale Polacy to niewolnicy od urodzenia i jak pan sypnie grosza to zwierzyna po stopach całuje.

 17. Hola, hola, bo wariujecie już z tymi telefonami ?
  Każdy mądry Wyborca potrafi dotrzeć do swojego Radnego.
  Gdybyście nie dotarli najbliższa Sesja w Miedźnej godz. 15.30 tam będziemy i sołtys Śmieja z posłami i senatorami też będzie więc zapraszam Was drodzy mieszkańcy rozliczmy naszych posłów i senatorów bo mają być.
  Na jesień zebrania wiejskie
  Pozdrawiam

  • Na sesji Taki Pan cytowal Twardowskiego że od wytykania bledow rozumu nikomu nie przybędzie, nie rozumiecie już byłego wójta niema działajcie nie oglądajc ie się za siebie oprócz taniej gadki Tarnowski spaceruje wolno, czy on was poprostu nie załatwił takimi ruchami a jemu możecie nahuhac tak wyjęcie na tych portalach do ksiezyca
   Żeby cała kadencja nie była pod wezwaniem Bogdana bo jak naradzie te pół roku pokazuje tylko wasza słabość))
   Za urlop pobrany ekwiwalent 150 tysi niby nielegalnie , zadyma zrobiona kurz opadł i po sprawie nic z tego niewynika
   Zapytajcie radnego Rozmusa Przewoźnika Wojtale Starzca to zwolennicy byłego niech się trochę wytłumacza bo chyba im ppan wójt tłumaczył swoje ruchy i plany są dorośli chyba nie dali się nabrac na gwarancję na moście przeciez ktoś to podpisywał……

   • Ten Pan, który to cytował może sam się obawiał nadmiernej analizy przeszłości? Prócz cytatów lepszych i gorszych, mądrzejszych i głupszych istnieje uniwersalna prawda, że każdy człowiek uczy się najlepiej na błędach. A mądrość życiowa mówi, że lepiej uczyć się na cudzych błędach. Udawanie, że ich nie było jest po pierwsze głupotą i ignorancją. A po drugie jeśli chodzi o sferę publiczną nieuczciwe. Niektórym “mędrcom” nie chodzi o “rozum” obecnych władz a o wpadnięcie w pułapkę poprzedników. Na ukrywaniu przeszłości tylko im zależy. Nikt mądry nie bierze na siebie cudzych grzechów. Każdy mądry dba o to, żeby swoich mieć najmniej. Więc odradzam wójtowi Słonince słuchania tego typu “mądrości”. Niech robi swoje i umiejętnie unika błędów uczynionych wcześniej. Wtedy nam będzie się żyło lepiej. Proste. Jak budowa cepa.

    • Wiadomo nie mówię po zamiataniu pod dywan tylko nie napedzaniu mowy nienawiści która prezentuje niektóre cześć rg bo to słabe i bez miaro danych efektów

     • Mowę nienawiści kto Twoim zdaniem napędza? Ten kto ujawnia prawdę? Nie żartujcie sobie ludzie.
      Mowa nienawiści to jest ujadanie na ludzi, którzy są bogu ducha winni i wpadli w ten kanał. Fakt, sami tego chcieli.
      Tylko gdyby zostało po staremu to już jest po gminie. A tak może powoli na jakąś ławkę się wdrapiemy. Ale bardzo powoli bo doopska poobijane.

   • Święte słowa wygląda to jak benefis Bogdana
    Co zrobiliście już bez Pana T. obcieliscie na osiedlach drzewa jedyna zieleń w otoczeniu czy to mądre zostawiając pnie pionoweo 3 m wysokości po co komu, drzewa wyciąć, NASADZIC nowe nie ma komu.
    Miotacie się jak Schetyna przy pytaniu o program wyborczy, altana przy cmentarzu dalej stoi, most zamknięty jak za Tarnowskiego , woda na w2 herbaciany kolor nadal także poza portalem wolanie info i opowiadaniem wiejskich celebrytów to nic się nie zmieniło panowi i panie)))))))

    • A gdzieżby, nic a nic. GZGK nie został uporządkowany, bonifikat na wodę na W2 nie ma, NOWEGO wozu strażackiego strażacy nie dostali, zimowiska dla dzieci nie było w NORMALNYCH godzinach dla pracujących, naboru na dofinansowanie na piece nie było, przedszkole i hala nie są POPRAWIANE po zeszłorocznym partactwie. Planów rozbudowy i remontów szkół nie ma. A w ogóle plan rozbudowy szkoły we Frydku to był picobello. Nic a nic nie musieli go poprawiać. I najważniejsze, co zbuduje największe sukcesy nawet ostatniej fujary. Ciężkie miliony do zwrotu i spupiony most. To jest taka belka do startu, że tylko w górę można lecieć.
     Przypomnij tylko zasługi BT? bo coś mi sie zaciera pamięć. Coś chyba było ze starym wozem dla OSP, który u nas udaje nowy, dobrze pamiętam? Kampania wyborcza w przedszkolu w Górze mówiła że jest już gotowe a zapaśników nikt, absolutnie nikt! nie narażał na brak ucieczki w razie pożaru. Półkolonie były od 9 rano, bo wiadomo, rodzic wyspany to priorytet. A miliony w plecy to nie miliony w plecy tylko taki …hm… spadek i wielkie dobrodziejstwo gminy w najczystszej postaci.

  • Zapytajcie wójta Utratę jest w gziku jak się mosty buduje od nowa on wybudował w gminie Bojszowy 3 mosty więc macie się od kogo uczyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.