Nie będzie remontu, będzie nowa hala dla Piasta Wola

46

W środę, 28 czerwca 2017r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie, wójt gminy Bogdan Taranowski, podpisał umowę na dofinansowanie budowy hali treningowej dla GKS Piast Wola. Dofinansowanie w kwocie 438 000,00 zł pochodzi z programu modernizacji infrastruktury sportowej 2017, który dedykowany jest obiektom wykorzystywanym przez kluby sportowe.

W ramach inwestycji planowane jest między innymi:

 • dobudowa hali sportowej,
 • adaptacja części istniejącej,
 • wykonanie instalacji sanitarnej
 • wykonanie instalacji elektrycznej

W chwili obecnej trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu.

info UG Miedźna

Aktualizacja 22.X.2016

Podczas ostatniej sesji Rady gminy Miedźna, wywiązała się dyskusja dotycząca planowanej budowy  nowej hali dla klubu sportowego “Piast” Wola, podczas której Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski przybliżył plany nowej lokalizacji dla klubu.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

 

Aktualizacja 07/10/2016

Mimo wielokrotnie zapowiadanego remontu byłej  tzw. stołówki a obecnej siedziby klubu zapaśniczego „Piast Wola” niestety do niego nie dojdzie.

Jak informuje Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski remont obiektu jest byt drogi, a za kwotę 50 tys. zł. przeznaczoną na ten cel zamierza wybudować  hale szkieletową przylegająca do budynku ZLZ. Hala ta miała by służyć zapaśnikom na treningi, zaś budynek stołówki zostać maiłby być zwrócony do starostwa.

Przypomnijmy iż remont ten był wielokrotnie przekładany ze względu na stan prawny budynku, wreszcie gdy udało się przekazać niemałym trudem ten budynek gminie Miedźna,ta wycofuje się z danych obietnic. Całego zamieszania można było uniknąć robiąc od początku kosztorys remontu i postawiać sprawę jasno iż gminy nie stać na taką inwestycje.

 

 

46 KOMENTARZE

 1. Dało się p. Taranowski ? Dzięki Nowa Energia. A strażacy uczyć się od p. Słoninki i Banasia jak gonić wójta do roboty a nie klaskać mu na zawołanie.

 2. Panie Lubański wstyd, wstyd jak można nie wspierać klubu który od lat odnosi same sukcesy. Co to za porównanie ZAPAŚNIKÓW do Nadwislan. Czy u nas ZAPAŚNIKÓW była kiedykolwiek afera finansowa jak w Nadwislan ?
  Wtydziłbyś się pan z wójtem jak nas traktujecie.

 3. Zdrowy rozsądek nakazuje wręcz, by siedzibę sali ćwiczeń naszych zapaśników przenieść w normalne, cywilizowane miejsce! Godne tych małych, ciężko ćwiczących ludków, zdobywających sukcesy i niosących dobre imię całej Gminie i ich mieszkańcom. Natomiast stary, zdezelowany, ohydny, cuchnący, “obrzydliwie obrzydliwy rumor” ledwie stojący i odstraszający, że aż WSTYD!!! zrównać z ziemią!. skoro do tej pory nikt nie miał pomysłów na niego. Zrobić parking lub zasadzić drzewa, one przynajmniej pochłaniały by ten smród i wszelkie naleciałości z asfaltowni zza torów. Jestem przekonana, że włodarze tej gminy przy minimum wysiłku znaleźliby lokum dla naszych zapaśników, godne i zachęcające jeszcze wielu innych młodych do ćwiczeń i marzeń…

  • To co robi wójt to metoda ” gospodarcza ” tylko te metody można stosować w czasach komuny gdy nic nie było.
   Dzieciaki powodzenia, może telewizja też tam kiedyś przyjedzie i nakręci materiał w jakich warunkach cwiczycie. Polska wówczas zobaczy zarządzanie przez wójta Taranowskiego.

  • Zgadzam się z Ktośką i Pikiem. Klub, który od wielu lat ma takie osiągnięcia w kraju i zagranicą jest traktowany jak kukułcze jajo. Nieważne w jakich warunkach trenują dzieci, ważne że z każdych zawodów przywożą medale. Wypowiedź Przewodniczącego Rady Gminy na temat zasadności budowy nowej hali dla zapaśników jest żenująca. Po co budować nową halę, skoro klub może nie istnieć za kilka lat – pieniądze będą wyrzucone w błoto, jak w przypadku Nadwiślana Góra. W boisko zainwestowano a klub został zdegradowany do IV ligii – tylko Pan Przewodniczący zapomniał wspomnieć, że do tego nie przyczynili się piłkarze, lecz dyrektor sportowy Robert Sz. o czym było głośno w mediach w całej Polsce szczegóły w artykule “Nadwiślan Góra. Klub odda miejsce w drugiej lidze MRKS-owi Czechowice-Dziedzice!” w poniższym linku
   http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1,121857,20093191,nadwislan-gora-klub-odda-miejsce-w-drugiej-lidze-mrks-owi-czechowice-dziedzice.html
   Dlatego proszę Pana Przewodniczącego zanim coś powie niech najpierw sprawdzi informacje dotyczące każdego z klubów a później je porównuje, bo w GKS Piast Wola nie ma żadnej afery, natomiast są liczne sukcesy pomimo spartańskich warunków. Może Pan Przewodniczący Rady pofatyguje się na treningi, które odbywają się 5 razy w tygodniu po 2 godziny dziennie i zobaczy ile pracy należy włożyć aby zdobyć medale a nie opowiada o treningach, które odbywają się może dwa lub trzy razy w tygodniu – bo to jest nie prawda.

   • Dla przewodniczacego Lubanskiego ważniejsza jest wiata przystankowa – też jestem za – ale klub zapaśniczy odnosi same sukcesy a są poniewierani z kąta do kąta….
    I Lubański myśli że OSP go wesprze…

 4. Olimpiada Sydney w walce o brąz przegrywa Polak z Piasta wola Garmulewicz. Czy doceniono tego zawodnika czy zrobiono coś dla zapasów ,niestety nie . Młodzi ludzie garną się do tego sportu , więc dlaczego im tego nie umożliwić.

  • Bo takie wdry mówią, że nie bo nie. Że na urzędy ma kasa lecieć szerokimi strumieniami a na inwestycję w młode pokolenie figa z makiem chyba, że rodzice bogaci. Szkoda gadać o zakłamaniu, cynizmie i cwaniactwie takich ludzi. i tych naszych wielkich społeczników wspierających młodzież. Gdzie są? Ano tam, gdzie trzeba ostatni grosz wydrzeć spod nosa i jeszcze robić wyrzuty, że ktoś ośmiela się chcieć pomagać młodym i ambitnym.

 5. Tym dzieciakom jak nikomu innemu należy się remont tego budynku. Sukces za sukcesem. Mają w sobie o wiele więcej walki i determinacji niż nasze władze!

 6. Poczytajcie najnowsze Echo z 5.10 str. 8. Jest tam cały artykuł o tym strrrasznym Słonince. Ten sam człowiek, którego się tak naszkalowali co niektórzy, z uśmiechem, pomysłem i żartem rozbujał w Bieruniu coś, co się wydawało nie do zrobienia. Czyli przed wyborami mówił prawdę, że potrafi dobrze rządzić. Tam pokazuje że umie i mu się chce. A u nas wciąż ta sama twarz! Mówi jedno, myśli drugie a robi jak mu się zechce.

  • Ten człowiek powinien tukej robić porządek a nie po Bieruniu. Stracone następne lata, poszło się paść X tematów, które mogły być już załatwiane jak należy. Jedno pewne jest, po rzyci dostanie, bo tej dobrej prasy nie wybaczą mu niektórzy. Teraz chłop ma już na maxa przetitrane, bo człowiek nie jest taki, żeby zawistny nie był, he, he.

    • co mają mówić że Janek S.to dobry chłop .kontroluje wójta ,wytyka mu błędy
     przecież wieś na wójta głosowała .(nie wszyscy ale większość)
     cieszy mnie to że co niektórzy już się przekonali co w trawie piszczy.
     pozdrawiam wieś

  • Niestety przed wyborami zadziałała metoda straszenia, uważacie bo jak będzie kto inny to dopiero zobaczycie, będzie likwidował szkoły zwalniał nauczycieli i co teraz Taranowski z ekipa che zwalniać (patrz protokoły z komisji). metoda ta jest od dawna stosowana przez cale PO od rządu – straszenie PiS-em po samorząd Taranowski straszy Słaonika. Efekt ludzie powiedzieli dosyć tego straszenia i co ja mam lepiej za PiS-u bo ci przynajmniej wywiązują sie z danych obietnic i coś dają tym na samym dole (500+ mieszkanie + stawka minimalna i jeszcze jeszcze więcej) za czasów PO to co najwyżej VAT PIT podatek od podatku i co i nic a u koryta miliony to na ośmiorniczki to na działeczki to prywatyzacja sprywatyzowanego to uwłaszczenie uwłaszczonego itd. byle by miał bez umiaru. tak mamy na dole Taranowski PO szybciutko urlopik bach 70 tys to tu to tam za pytanko ofertowe, tu fordzikiem służbowym bo paliwko za dramo i jeszcze duzooo więcej. Ja juz sie nie nabiorę to juz jest koniec straszenia ta metoda nie przejdzie.

  • Poprzedni prezes też wystraszony chodził i podpisywał co wójt kazał tckorzostwo.
   Dobrze ze jest opozycja i ten Banaś co psuje plany Wójtowi. Będziemy p. Banaś i pokażemy swoje niezadowolenie Wójtowi przegonimy do gdzie raki zimują

  • Niech tak dalej robią to będą mieli kibiców,już jest coraz mniej nie miał kto nawet plakatów powiesić (Mirka zabrakło) Oj.solół sokół

 7. budynek na różanej (sklep spożywczy) cała góra jest wolna ,też nie nadaje się do remontu ?
  ale podatek od pomieszczenia gdzie przebierają się piłkarze płaci się do gminy od boiska też chociaż jest gminne
  tak gmina dba o naszą młodzież o czym tu gadać.

 8. Ciekawe kiedy nowy obiekt powstania. Na razie dzieci ćwiczą przy wykorzystaniu sprzętu sportowego sprzed 30 lat w hali, która odstrasza stanem technicznym potencjalnych nowych zawodników. Jest to przykre, gdyż trener z zawodnikami robi niesamowitą pracę aby uzyskać tak znakomite osiągnięcia na licznych zawodach. Szkoda, że o zawodnikach pamięta się tylko 1 czerwca przy okazji wręczania nagród i robiąc z nimi pamiątkowe zdjęcia.

  • Jak ktoś chce trenować, mieć wyniki, itd. to zrobi to nawet w zatęchłej, obskurnej piwnicy.
   “Żłym baletnicom” nie pomoże nawet pachnący świeżą farbą, oddany niedawno budynek. To jest kwestia umysłu, a nie miejsca.

   • No coś ty? a mówiłeś o tym wójtowi Taranowskiemu na kij mu remont urzędu? Bo widzisz wdr, tak się składa, że zapaśnicy mają mnóstwo sukcesów POMIMO warunków jak gdzieś ze środka Rosji a wójt ma warunki do pracy zachodnie a wyniki wprost przeciwne.

    • Widzisz, zapasy obowiązkowe nie są, natomiast wójtem ktoś być musi przy obecnej formie organizacji administracji w Polsce. Skoro zapaśnicy mają mnóstwo sukcesów, to niech wystawiają swojego kandydata w nadchodzących wyborach, być może zostanie wójtem i pojawią się kolejne sukcesy, na których dla odmiany skorzystają wszyscy mieszkańcy? Przypominam że urząd to nie tylko miejsce pracy, ale też miejsce dla petentów, mieszkańców, a nie każdy się dobrze czuje w oborze. O niższych kosztach utrzymania nieruchomości w wyniku np. przeprowadzonej termomodernizacji wspominać chyba nie muszę? A za to płaci podatnik.

     • Nie bądź obłudnikiem. Sam wysyłasz ludzi do zatęchłej, obskurnej piwnicy a nagle uważasz, że jednak nie wszyscy powinni w takich warunkach bywać. Niech sportowcy zajmują się sportem, a fachowcy zarządzaniem. Zwłaszcza, że wójt nie musi być wójtem obowiązkowo i nie jest naszym obowiązkiem aby ponosić koszty jego luksusów i fanaberii np. w tym, że nie ma czasu iść na urlop.
      Podatnik też płaci za służbowego forda, zaległy urlop, gazetkę o niczym, skopane boisko, spadające sufity w OSP itp. Wolisz takie wydatki zamiast inwestować w młodych ludzi? Otóż ja nie.

      • Może czytaj ze zrozumieniem: nikogo nie wysłałem do piwnicy pisząc dalej, że zapasy nie są obowiązkowe. Możesz przeżyć życie bez zapasów, bez interesowania się nimi, ale oprócz śmierci w życiu czeka cię jedna pewna rzecz: podatki. A także inne sprawy (np. dowód osobisty), po które udasz się jak właśnie do urzędu. Taka różnica pomiędzy zapaśnikami (czy innymi sportowcami), a administracją we wszelkiej postaci.
       Zgadzam się, że obecny wójt nie musi być wójtem i stąd moja propozycja, że mogą być nim także zapaśnicy – kandydować, itd. Przypominam też, że obecny wójt został wybrany WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW w DEMOKRATYCZNYCH wyborach. Jeżeli twierdzisz że było inaczej – jest prokuratura.
       Nie musisz płacić za fordzika czy inne fanaberie Miłościwie Nam Panującego. Przekonaj ludzi, że to może być jeden z zapaśników i lepiej żeby był dobry w tym co robi, miał pomysły, jak zbawić gminę Miedźna i rozwiązać wszystkie życiowe problemy, bo inaczej tony hejtu i wiadra pomyj gwarantowane.

       • Bredzisz 3×3. Żałosny jesteś. I tyle. Ale tacy też są pośród nas co widać po tej gminie. Trzeba nauczyć się z Wami żyć, ale trzeba utrącić Wasze łapcie konkretnie, żeby więcej tacy aroganci i cwaniaki jak ty nie rolowali ludzi za ich własne podatki, posługując się przy tym tępymi argumentami w stylu: jak wyrabiasz dowód osobisty to potrzebne ci luksusy urzędu.

        • Argumenty się skończyły? To nie jest moja wina. Nie rozumiesz mnie i dlatego bredzę, równie dobrze mógłbym ci opowiadać np. o fizyce kwantowej.
         Oczywiście luksusy przy wyrabianiu dowodów nie są potrzebne, tak samo jak luksusy nie są potrzebne zapaśnikom.
         Poza wami jest mnóstwo innych ludzi w gminie, którzy np. jeźdzą dziurawymi osiedlowymi drogami czy potykają się na chodnikach z lat 80tych. Każdemu się tu należy, każdy domaga się kasy, ale po twoim komentarzu widać, że jednak są “równiejsi” i ważniejsi.
         Zacznij trenować też intelekt, a nie tylko mięśnie, to może przynajmniej zrozumiesz, co chciałem przekazać.

        • Argumentów mam całą masę. Zapewniam, ze z moim intelektem wszystka w najlepszym porządku w przeciwieństwie do Twojego. Patrz na swój pierwszy wpis a późniejsze odżegnywanie się od przekazu. Po prostu z takimi jak ty nie ma co dyskutować, bo to jest jałowe. Demokratyczne ludzie się pomylili, to się zdarza nawet w dużej polityce. I albo demokratyczna większość zrozumie, ze nie musi fundować samorządowej świcie różnych dóbr, albo będziemy tu gdzie jesteśmy. Pozostawiam Cie bez odbioru, chyba, że zechcesz podyskutować o marnowaniu pieniędzy w tej gminie na urlop wójta, spaprane inwestycje, paliwo do forda, używanie forda nawet w weekendy itp. W przeciwnym razie nie będę już marnować dla ciebie mojego czasu, bo naprawdę nie masz nic ciekawego ani mądrego do przekazania.

        • “Argumentów mam całą masę. ”

         Idiotycznych, nie wątpię.

         “Zapewniam, ze z moim intelektem wszystka w najlepszym porządku w przeciwieństwie do Twojego. ”

         Nie masz wiedzy by to ocenić, trudno być sędzią w swojej własnej sprawie. Do tego jesteś nabuzowany emocjami, nie będziesz obiektywny i sprawiedliwy w swojej ocenie.

         “Po prostu z takimi jak ty nie ma co dyskutować, bo to jest jałowe.”

         To wtedy byś nie dyskutował, a mimo to to robisz. W jakim celu? Lubisz jałowe dyskusje?

         “Demokratyczne ludzie się pomylili, to się zdarza nawet w dużej polityce.”

         No tak, bo Ty jeden się nie mylisz, bo przecież to Ty ZAWSZE jesteś ten najlepszy, wieczny, urodzony Zwycięzca 🙂

         ” I albo demokratyczna większość zrozumie, ze nie musi fundować samorządowej świcie różnych dóbr, albo będziemy tu gdzie jesteśmy. ”

         Nie zafundujesz obecnemu, zafundujesz innemu. Zamienisz jednych na drugich.
         Ja już dzisiaj, już teraz ci mówię, że następca nie będzie chodził pieszo, jeździł rowerem, skuterem, czy innym tanim dla podatnika pojazdem, np stary, ale nie psujący się jeszcze na potęgę samochód na LPG, bo.. niby po co? Skoro będzie mogl sobie kupić no może nie fordzika, ale coś innego.

         “Pozostawiam Cie bez odbioru, chyba, że zechcesz podyskutować o marnowaniu pieniędzy w tej gminie na urlop wójta, spaprane inwestycje, paliwo do forda, używanie forda nawet w weekendy itp”

         Nie, to JA pozostawię Cię bez odbioru, bo to MOJE tym razem musi być na wierzchu i to MOJA RACJA to RACJA NAJMOJSZA 😉

         “W przeciwnym razie nie będę już marnować dla ciebie mojego czasu, bo naprawdę nie masz nic ciekawego ani mądrego do przekazania.”

         Nie moja wina, że nie rozumiesz. Mógłbym cię poprosić o wykazanie, że tylko nowy budynek, pachnący, po remoncie zrobi sportowca nawet z największego antytalentu, a “piwnica” już nie, ale podejrzewam że masz jakieś sztuczki, żeby się wykręcić i nie pokazać, że poległeś.
         PS. Odpisuje w innym miejscu, bo pod właściwym wątkiem zabrakło przycisku “Odpowiedz”, no takie ograniczenia forum 😉

       • WDR masz rację, nowa hala mistrza nie zrobi, masz także rację że , ludzie chcą jeździć po równych drogach, a osoby starsze bezpiecznie spacerować po chodnikach. Tylko odwrućmy ” kota ogonem” i wróćmy do rzeczywistości. Hala ruina, drogi i chodniki na osiedlu dziurawe jak ser szwajcarski. I kto doprowadził do takiej sytuacji poprzez swoje zaniedbania. Balon nadmiernie napąpowany w końcu musi pęknąć. Także nie dziwię się NIESAMOWITEMU że wyraża swoje niezadowolenie. Jeden i drugi ma swoje racje i będzie ich bronił jak tylko potrafi. Tylko takie przepychanki niczemu nie służą. Trzeba siąść do merytorycznej rozmowy i wyjść z impasu.

        • Jest pewna ekipa z która nie da się rozmawiać merytorycznie. Trzeba ich usunąć podczas wyborów, chyba, że zrobić im referendum. To jest jedyne wyjście z impasu – pójście na wybory. Zobacz ile razy Słoninka próbuje do nich dotrzeć, ile razy coś im tłumaczy, rozmawia z nimi i co? Są zamknięci na logiczne argumenty opozycji, która jest konstruktywna. Przyjdźcie na Sesję, pokażcie siłę, niech Słoninka i kilka osób nie będzie tam osamotnionych.

        • Otóż to, Miłościwie Nam Panujący w statku kosmicznym nie przyleciał, ktoś go legitymizował. Takie przykładowo pozyskiwanie gruntów od KW miał nawet w ulotce zachęcającej do oddania głosu. A dzisiaj stoją tablice o sprzedaży nieruchomości od KW..
         Skoro większość tak wybrała, no to teraz działa sobie rozochocony, mnie to nie dziwi, nawet bawi.

        • Wszytko jest do wykonania.Musi zajść tylko jedna realcja a mianowicie jedni zrozumieć drugich racje. Jednym słowem zrozumienie, tylko w jednakowej sile władza lud, a lud władze. Przeciąganie liny do niczego nie prowadzi, stwarza tylko konflikty. Tego już dzieci uczą w szkole.

     • Trafiłeś w 10. Zapaśnicy trenują w oborze, ale czy nie warto tego zmienić? Jak sam zauważyłeś nie każdy czuje się dobrze w takich warunkach. Nie będę polemizował na temat ” ten ma lepiej a ten gorzej” bo to nie ma sensu, ale odpowiedz sobie na pytanie. Ilu rodziców pozwala swoim pociechom uczęszczać do budynku w stanie technicznym porównywalnym do stanu hali zapaśniczej w Woli?

      • Powsinogo, rzecz nie w moim niezadowoleniu ale w przewrotnym odwracaniu uwagi przez takich wdr-ów od prawdziwych kłopotów. Atakuje sportowców jakby co najmniej to oni obciążali budżet gminy, podczas gdy kasa leci ciurkiem przez wszystkie wygodne dla władzy dziurki. Taki wdr nie zrozumie nic, bo reprezentuje tę grupę, która siedzi przy paśniku. Tu nie ma miejsca na merytoryczną rozmowę z takimi ludźmi, tu trzeba chirurgicznie odciąć od koryta. A że zabieg się zaczyna to i kwik jak widzisz niemały. Popieram Słoninkę. Znam człowieka i jak żyję tu tyle lat żadnym innym samochodem prócz prywatnego go nie widać po wsiach. A służbowe do dyspozycji też miał. Da się? Da się.

 9. Ale możemy liczyć na asfalt pod blokami radnych i byłych radnych z funduszu sołeckiego ( czyli wszystkich mieszkańców sołectwa). Dlaczego, funduszu tego nie można przekazać na rozwój kultury oraz sportu? To wiedzą chyba tylko włodarze.

  • Kochani przyjdźcie jeszcze liczniej w piątek na godz. 17.00 do Centrum Kultury i na własne oczy zobaczycie jakie parcie na “asfalt” ma p. Wójt, p. Nelec, p. Bandoła.
   Przypominam również, że jestem za remontem nawierzchni wewnątrz naszego osiedla ale ma to się odbywać zgodnie z prawem.
   Korespondencję jaką prowadzę z Urzędem Gminy Miedźna jasno mówi, że p. Wójt nie przyjął gruntów od KW. Tak więc mija ponad 20 lat i wójt Taranowski przespał ten czas a teraz gdy mieszkańcy chcą “inwestować” w naszą młodzież to robi się pod górkę.
   Informuję, że Sołtys Nelec zwołuje zebranie między innymi aby ZABRAĆ 10 tys. zł dzieciom, którym miał być budowany plac zabaw na “niechcianym” osiedlu na ul. Przemysłowej.
   Smutne jest to, że obecna władza nie może pogodzić się z wolą mieszkańców, którzy propozycje budowy placu zabaw przeglosowali na ostatnim zebraniu sołeckim.
   …władza też miała pretensje, że zapaśnicy dostali z funduszu sołeckiego 5 tys. zł… – również ta propozycje przeglosowali mieszkańcy na w/w zebraniu.
   c .d.n.
   Pozdrawiam Wójta i trochę pokory bez szyderczego kłamliwego uśmiechu w piątek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.