Pierwsze zebrania juz za nami.

7

Zakończyła się pierwsza tura spotkań sprawozdawczych na terenie Gminy Miedzna ,w minionym tygodniu  pierwszym sołectwem które zaprosiło mieszkańców była  Góra  spotkanie zorganizowano w Domu Socjalnym. Rada Osiedla Wola1 gościła swych mieszkańców  w Centrum Kultury , te turę spotkań zamknęło Sołectwo  Gilowice w tutejszym Domu Socjalnym.

 

Najwięcej kontrowersji  na wszystkich spotkaniach  budził planowany przebieg  trasy S1.

Natomiast podczas spotkania z mieszkańcami osiedla W1 sporo uwagi zajęła sprawa  jakości wody  która jest dostarczana przez GZGK . Mieszkańcy zarzucali dostawcy niska jakość wody która w szybkim tempie uszkadza armaturę  oraz  wodociągi a za straty wody są obciążani właśnie oni, podniesiono tez temat badań wody przez stacje sanitarno -epidemiologiczne gdzie w zależności od miejsca badania wyniki się wzajemnie wykluczą.

 

W Gilowicach natomiast po siedemnastu latach sprawowania urzędu  Sołtysa zrezygnował z niego Pan Bronisław Lukasek.

Niestety mimo kilkukrotnych prób wyboru nowego sołtysa w Gilowicach panuje bezkrólewie z dość prozaicznej przyczyny jaką był brak chętnych kandydatów do objęcia tego stanowiska.

 

 

Sprawozdanie Przewodniczącego Zarządu Osiedla Wola 1 Janusz Starzec

 

Wystąpienie Wójta p.Bogdana Taranowskiego podczas spotkania z mieszkańcami osiedla Wola1

 

Informacja o trasie S1

 

Sprawozdanie Sołtysa Gilowic Bronisław Lukasek

 

 

 

 

 

7 KOMENTARZE

 1. no cóż, sołtysa najlepij obrzucić bagnem, ale jak trza wybrać nowego, to odwaga już tanieje ? lepij stoć z boku i krytykować.Żeby my mieli radnych z ja…i to i sołtysi byliby niypotrzebni!

 2. W tym roku po raz pierwszy z odśnieżaniem jest OK /odpukać/- odpowiedzialni za stan gminnych dróg tym razem w porządku, a Pszczyńska (powiatowa) cały czas czarna.Rzadko chwalę, ale już chyba po zimie i było b.dobrze!!!

 3. Może trzeba iść na takie zebranie ,wysluchać ,zadac pytania a potem krytykować,a nie pare osob na zebraniu a do krytyki wielu.

 4. Skoro nie potrafią 30 tyś zł zagospodarować to niech zrezygnują ze swych funkcji. Tak na marginesie, przecież prawie połowa osób to funkcyjni z Miedźnej i nie potrafią wynegocjować lepszych stawek ???

 5. Może pochwalicie się co zrobiliście już za swojej kadencji, bo jak na razie to stoicie w miejscu.

  – stan dróg osiedlowych kiepski
  – skład śmieci do bani (jakieś kontenery i rozwalone śmieci wokół składu śmieci
  – chodniki utrzymane na biało
  – nikt nie myśli o zmniejszeniu czynszu za mieszkania
  – itp.:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.