Zapytania ofertowe mają być publiczne – Nowa petycja “Nowej Energii”

24

Szanowni Państwo,

Jako Stowarzyszenie Mieszkańców „Nowa Energia” złożyliśmy petycję do Wójta Gminy Miedźna, która podyktowana jest głosami płynącymi od podmiotów gospodarczych, które prowadzą swoją działalność na terenie Gminy Miedźna i nie tylko. Podczas spotkań i rozmów z ich przedstawicielami jednoznacznie wynika, że nie mają oni praktycznie żadnych informacji w zakresie zamówień, jakie realizuje Urząd Gminy Miedźna i podległe mu instytucje w omawianym zakresie cenowym. Stwierdzić można, że takich zamówień Urząd Gminy Miedźna i podległe mu instytucje realizują w znacznej liczbie i w dużym zakresie rodzajowym. Brak takich informacji na stronie urzędowej Urzędu Gminy Miedźna, w gazecie gminnej itp. w ogromnym stopniu ogranicza dostęp do tych informacji podmiotom gospodarczym mogącym realizować powyższe usługi lub inwestycje, a jednocześnie poprzez brak wiedzy w tym zakresie w istotnym stopniu zawężona jest ilość podmiotów mogących ubiegać się o realizację zamówienia, co z całą pewnością ma wpływ na oferowaną cenę jak i jakość usługi bądź dostawy oraz zmniejszenie konkurencyjności. Upublicznienie informacji o takich postępowaniach ze strony zamawiającego sprawi, że zamówienia z jednej strony realizowane będą w sposób transparentny, z drugiej zaś pozwolą na równorzędne traktowanie wszystkich podmiotów. Nadmienić należy, że chodzi tu o zamówienia, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych polskich równowartości 30.000 euro, a więc tych, których realizacja nie wymaga wdrażania procedury przetargowej.

Pozdrawiam, Jan Słoninka.

petycja1

petycja2

24 KOMENTARZE

 1. Dobry pomysł. Przedsiębiorcy mogliby zarobić, mieliby równe szanse a do tego sporo oszczędności by z tego się uzyskało bo im większa konkurencja tym lepsze ceny dla instytucji gminnych a co za tym idzie zostałoby więcej pieniędzy np. na drogi, chodniki, place zabaw dla dzieci czy kulturę.

 2. Czas na zmiany , Nikt się nie spodziewał PiS-uu u władzy jest PIS nikt nie nie spodziewał Brexitu jest berxit nikt sie nie spodziewał TRUMPa jak prezydenta jest Trump. Wiec nikt sie nie spodziewa nowego wójta będzie…

 3. Ostatnio jechałem ul. Pszczyńską i o zgrozo, patrzę a tu jakiś nowy zakład obok boiska na nowym osiedlu. Kiedyś to te bloki było widać z drogi, a teraz koniec. Jestem ciekawy jak czują się ci mieszkańcy, którzy tam mieszkają. Kiedyś mieli przestrzeń, widok, a teraz… brrrr.., mury jakiejś fabryczki. Jestem ciekawy kto to tak zdecydował: radni czy wójt, jak można było do tego dopuścić. Współczuję wam mieszkańcy:(

 4. Wczoraj widziałam wójta pod warsztatem służbowym fordem. Przecież urząd w sobotę jest zamknięty. Czegoś tu nie rozumiem. Może to kolejny temat dla nas mieszkańców. Panie Janku z Nowej Energi dało by się sprawdzić ten temat ?

 5. Słuszna petycja. Czas na normalność! Zobaczymy, czy stać naszych Radnych na odważne otwarcie tych mocno dociskanych kolanem drzwi. W końcowym rozrachunku każdy, kto się temu sprzeciwi powinien być sowicie nagrodzony. Wyborczo.

 6. od kiedy pierwszy kapłan okradł swoich w spół plemion , ciągłości władzy jest zachowana . każda władza nakłada daniny na swych obywateli – idąc tropem kapłana , daniny nie są przeznaczane dla władzy tylko na jakieś nie widzialne i tajemnicze twory .w śród polityków nie ma egoizmu , politycy zawsze działają w zespole , po to by nie było tego co za wszystko odpowiada. wyborcy powinni się kierować tym tropem i głosować na nie znane osoby.ktoś powie ze u władzy musi być ktoś doświadczony , nic mylnego zbierać innym najlepsze jest dziecko w piaskownicy .

 7. No wreszcie, po tylu latach prywaty ktoś się zabiera za te stajnie Augiasza. Tak widać ze czasy POpierania kolegów i wspierania wybranych firm ujrzą już niebawem światło dzienne i dowiemy się ile to milionów miedzy innymi firma pana Ko..o zarobiła w tyk kręgu zamkniętym ale to nie tylko ta firma. Wreszcie sie skończy kranik dzielenie prac na etapy byle by przetargu nie zrobić.
  Takie rozwiązania już dawno funkcjonują w gminach w których władzy naprawdę zależny na transparentności i kosztach. W Pawłowicach już dawno taki system istnieje i tam się ogłasza nawet zakup papieru toaletowego do urzędu. http://bip.gwpawlowice.finn.pl/bipkod/050 wszytko przejrzyście i bez wzajemnego POpierania sie to jest wyraz szacunku dla mieszkańców którzy płacą podatki raz pracownicy gminnie nie siedzą nad pisaniem zapytań do ZAUFANYCH firm (oszczędza się czas tych ludzi i pieniądze na korespondencje) dwa urząd wybiera najkorzystniejszą ofertę a nie jakieś ceny z kosmosu jak 2 milony za budowę hali

  • Partia PO to radna Bandoła wielki krzykacz i człowiek tętniący arogancją POpaprańców upafajacej Platformy Obywatelskiej.
   Wielki POdatnik od asfaltu.

  • No to jeszcze taka publikacja by się przydała kto i za ile wykonywał zlecenia.
   Powoli wychodzą kolejne sprawy kolesiostwa w gminie.
   – Zaległy urlop wójta w kwocie 75 tysięcy
   – Prywata i myślenie o sobie z asfaltem p. Bandoły i p. Starca
   – Słynne L4 w szkole we Frydku synowej od Pana z GZGK
   – Traktowanie ludzi jak publiczność
   – Traktorek sołtysa we Frydku…
   – Remonty dróg pod posesjami radnych i kolesi, np. Ul. Zbożowa w Woli
   – Dziwne kwoty na Dożynkach…
   – Służbowy Ford używany przez weekendy i w porach nocnych
   – Ocieplenia budynków szkół i przedszkoli, dziwne metry…
   Kolejny felieton dopiszcie sami…..

   • ul. zbozowa w woli – widziales jak ta ulica wygladala przed remontem, ba przed budową – watpie. Po kolana w blocie, ale nie przeciez to kolesiostwo. Co do innych podpunktow nic nie mówie, ale warto przed napisaniem sie zastanowic. Polecam 🙂

 8. Marzenie (trzeba by było także ogłaszać zwycięzców i każdy zobaczyłby kto to jest), odrzucą pomysł głosami “swojaków”, ale może kolejnym wyborcom (tak zwanej “publiczności”) otworzy to oczy. Poza tym każde działania NE jest dyskredytowane na posiedzeniach rady gminy. Może dotrze, że idąc na wybory i oddając swój głos mądrze zmieniają rzeczywistość, że każdy głos się liczy-ma ogromną wartość.

 9. Oj kolejna rzecz która ujrzała światło dzienne, faktycznie nigdy nic wójt nie ogłasza w gminnych sprawach i stronie internetowej gminy.
  Czyżby zamknięty krąg firm istniał w tej gminie ?
  Panie Janku a można jako Wasze Stowarzyszenie spytać wójta jakie firmy na przełomie lat wykonywały pracę, remonty, usługi itp.: z ostatnich 10 lat ?
  Oczywiście opublikować to na tym portalu listę firm…

  • Można to zobaczyć w dziale przetargów na BIP gminy. Są tam wszystkie (chyba) przetargi oraz zwycięzkie firmy i kwoty które zaoferowały.

   • Czytaj że zrozumieniem. Tu chodzi o inwestycje i zakupy poniżej 30.000 euro. Czyli nie o przetargi a niższe kwotowo zakupy i dostawy. Rozumiesz różnice, czy siejesz ferment?

   • Koleżko czytaj petycję że zrozumieniem…
    Na BIP Gminy Miedźna od ponad 16 lat nie ma ani słowa o firmach i kwotach z pseudo prywatnych prac budowlanych, zakupów rzeczy biurowych, papieru toaletowego, itp.:
    Ciekawi mnie zakup paliwa do aut firmowych gminy i GZGK oraz jakie spalanie w prywatnych autach się ma do określonej normy….

    • Mówie tutaj tylko o sprawach które są rozwiązywane drogą przetargu. I są wymienione firmy które wygrywały wraz z kwotami. Nie mówie tutaj o zamówieniach.

   • Eloo cos tam dzwoni ale nie w tym kosciele na Bip jest owszem to co musi byc bo tak mowi ustawa czyli prace pow 30 tys euro ale wodz i tak sprytnie omija to dzielac jedna prace na etapy i juz mona koledze zlecic prace. A tutaj teraz chodzi aby wszytkie prace byly publicznie oglaszane od budowy drogi po wymiane żarówki.

 10. Pan Wójt ma swoich serdecznych znajomych, jak większość z nas. Dlaczego sprzeciwiacie się, by to serdeczni przyjaciele wykonywali wszelkie zlecenia dla gminy Miedźna i jednostek podległych? Czego od Pana Wójta chcecie? Niech utrwala swoje relacje, niech da zarobić swoim! A Wy mieszkańcy gminy Miedźna, ciiiiiiicho. Dajcie Panu Wójtowi wreszcie odrobinę spokoju w jego kolesiowskich relacjach. Nie czepiajcie się np. znienawidzonej i obrośniętej instytucji o nazwie GZGK!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.