Zebrania Sprawozdawczo-Wyborcze.

20

Już jutro będziemy wybierać sołtysa w Sołectwie Wola I

Tradycyjnie pierwsze zebrania wiejskie po wyborach samorządowych są zebraniami sprawozdawczo-wyborczymi. W tym roku mieszkańcy we wszystkich sołectwach gminy Miedźna wybiorą nowych sołtysów oraz Rady Sołeckie na kolejną kadencje trwającą 4 lata.
Terminy najbliższych zebrań, o kolejnych będziemy informować na bieżąco. Terminy wszystkich istotnych wydarzeń w gminie Miedźna są zgrupowane w  terminarzu, dostępnym pod tym adresem https://wolanie.info/events/

 

 • 2015-02-06 17:30
  Zebranie wiejskie – sołectwo Wola I – Centrum Kultury w Woli

 

 • 2015-02-25 17:00
  Zebranie wiejskie – sołectwo Wola – Dom Kultury w Woli
 • 2015-03-11 17:00
  Zebranie wiejskie – Sołectwo Wola II / Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli/

 

 

 

20 KOMENTARZE

 1. No tak, przed nami kolejne wybory inne wybory dla mieszkańców osiedli bo będą wybierać bezpośrednio sołtysów i będą mieli wpływ na to jak będą wyglądać ich osiedla przez następne 4 lata. Po zamianie z osiedli na sołectwa otwiera sie wiele możliwości , jednak aby je wykorzystać sołtysi powinni być “światowi” i umieć sie rozpychać o swoje. Pisać wnioski szukać dotacji ściągać fundusze na sołectwa bo take możliwości maja i na tym powinni sie skupić. Sołtys nie koniecznie musi być młody choć nikt nie mówi ze nie tak jest w Grzawie, ale powinien umieć pisać wnioski wiedzieć na czym sie skupić ale miec tez wgląd na sprawy bieżące w sołectwie. Nowoczesny sołtys już nie chodzi po wsi w gumiokach i nie zbiera liści i gałęzi. Nowoczesny sołtys ściąga kase remontuje buduje nowe walczy o każdy grosz dla sołectwa wie co sie dzieje w jego sołectwie i szybko reaguje na każdą nieprawidłowość. Dobry sołtys reaguje i jest niezawisły i nie boi sie zwierzchnika woja a juz na pewno trzyma stronę mieszkańców. Czy wasi dotychczasowi sołtysi tacy sa???

   • Brak mi słów przede wszystkim dla takich wpisów jak Twój. Masz coś mądrego do powiedzenia? Jakieś ciekawe propozycje, którymi możesz się podzielić na forum? Jeżeli jesteś niezadowolony z pracy swojego sołtysa, to zdobądź się na minimum wysiłku i napisz dlaczego. Będzie można na forum omówić dany problem, może okaże się, że to wcale nie sołtys za niego odpowiada tylko np. Wójt albo spółdzielnia?

  • Sołtys ma pisać wnioski i szukać dotacji, ściągać kasę, budować, być wszędzie i wszystko nadzorować….

   Pomyliłeś chyba kompetencje wójta i sołtysa. To wójt bierze kilkanaście tysięcy złotych, ma pełny etat i urzędników żeby robić takie rzeczy. Sołtys to funkcja społeczna, bez wielkich kompetencji, bez pomocy urzędników, bez wynagrodzenia za większy wysiłek. Bądźmy realni w oczekiwaniach wobec nowych sołtysów, to unikniemy rozczarowań.

   • Tak
    Nowoczesny Sołtys to nie sołtys z przed lat który po wsi chodzi w gumofilcach i ze słomą w ustach. Nowoczesny Sołtys zwłaszcza w sołectwach gdzie infrastruktura jest i zabudowa jest wielorodzinna to sołtys który biegle posługuje się komputerem ,który spotyka się z innymi sołtysami który może sam wniosków nie pisze ale idzie do urzędu do odpowiedzialnych za to osób bądź wójta i przedstawia sprawę -Panie wójcie mamy tu projekt na poprawę bezpieczeństwa obszarów wiejskich poprzez budowę bezpiecznych ciągów komunikacyjnych (przykład z głowy), mamy kasy tyle co stanowi wkład własny . ale to trzeba chcieć trzeba szukać dowiadywać się a nie zbierać gałązki i jadzic moplikem po wsi z tego nic nie ma. Wiem ze ta funkcja nie jest zbyt popularna ale jeśli są chętni to wole wybrać sołtysa który choćby rokuje na taka prace niż takiego który jest już zasiedziały.

    Jak dla mnie idealny sołtys to
    -Twardy nie będący pod wpływami Urzędu Gminy i Wojta, walczący o każdy grosz dla osiedla- wspierany przez radnych!!!
    -Obyty w sprawach dopłat wiedzący co che i co może zrealizować.
    -mający stały kontakt z mieszkańcami i informujący ichj o tym co się dzieje na danym terenie (najlepiej własna strona w internecie na FB itp)
    – Umiejący szanować czas własny i innych
    – Zaangażowany w sprawy sołectwa

 2. Ja daję czerwoną kartkę panu Starcowi, który od kilku ładnych tygodni nie potrafi zorganizować porządku po ścince drzew przed blokiem nr 8
  MAło tego został radnym i dalej zero organizacji.
  Jak długo na ten porządek czekać będziemy ?

 3. Ludziska trzeba pójść na te zebrania wiejskie i CZERWONĄ kartkę dać wójtowi, że mały fundusz sołecki jest tylko aż tylko 8 tyś zł (kiedyś ponad 30 tyś zł).
  Proponuję obciąć wójtowi pensyjkę i niech poczuje jak mało można zrobić dla sołectw.
  A sołtysi co na to ??

   • Proponuję wybrać benego. Interesuje się tym co dzieje się w gminie, pomaga innym – chociażby szlachetna paczka – itp. Widać, że chce zrobić coś dogrego dla osiedla na ktorym mieszka i dla gminy. Chyba nie będzie uległy wobec obecnej władzy i będzie o nas walczył.

  • 8 tys. ma Wola I( np. na race podczas WOŚP) oprócz funduszu sołeckiego!!! nie siej zamętu.Trza mniej strzelać, a więcej robić

 4. Sołtys powinien być energiczny, chętny do roboty i zaangażowany w życie Woli. A do tego niezależny. Dlatego uważam, że Beny do tego pasuje idealnie. Tylko ktoś z takim POWEREM jest w stanie coś zrobić. Beny, przybywaj!

   • porównując stare władze z nowymi , ja bym stawiał na nowe , bo nowe mają wiedze starych i swoją , a starzy tylko swoją i nowego nic nie wprowadzą . więc skoro jesteś młody i masz pomysły to startuj .

   • sołtys musi mieć czas 24 godziny na doba, a młodzi chyba jakoś robota mają, jeśli nie, to jak najbardziej.Stary sołtys na Wole richtig mo zawsze czas i tym moplikym wszyndzie dojedzie, he, he

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.