Żłobek w Woli

10

Wójt Gminy Miedźna informuje, że gmina Miedźna przystąpiła do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kubusiowe maluchy”.

 

Wartość projektu to 432 405,38 zł, w tym wartość wkładu własnego gminy Miedźna wynosi 64 860,80 zł /15% wartości projektu/.

 

Głównym celem projektu jest zapewnienie możliwości powrotu na rynek pracy osobom pozostającym bez zatrudnienia po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci lub na urlopie macierzyńskim, wychowawczym. W tym celu utworzony został Żłobek w Woli, który zapewni opiekę nad dziećmi w wieku od skończenia 20 tygodnia życia do 3 lat.

 

Rekrutacja dzieci do żłobka planowana jest na drugą połowę lipca 2013r.

 

Zajęcia w żłobku mają rozpocząć się we wrześniu 2013r.

 

Informacje nt. projektu na bieżąco zamieszczane będą na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy:www.miedzna.pl

W ramach projektu zakupione zostanie m.in.: wyposażenie żłobka, w tym: meble, urządzenia AGD i zabawki. Następnie przez cały okres trwania projektu będzie finansowane również jego utrzymanie.

 

Uczestnikami projektu mogą być rodzice zamieszkali na terenie gminy Miedźna, którzy przebywają na urlopie macierzyńskim, wychowawczym, lub pozostają bez pracy
i  jednocześnie planują powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka.

 

Do tej pory w gminie Miedźna funkcjonował jedynie Klub Dziecięcy „Kubusiowe Maluchy”, który utworzony został w ramach dotacji otrzymanej z Rządowego Programu „Maluch”. Klub ten mógł objąć opieką dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat przez maksymalnie 5 godzin dziennie.

 

Dzięki  środkom pozyskanym z Unii Europejskiej możliwe jest uruchomienie również żłobka, w którym opieką mogą zostać objęte dzieci już w wieku od skończenia  20 tygodnia życia przez maksymalnie 10 godzin dziennie względem każdego dziecka.

 

10 KOMENTARZE

  1. z tego co wiem do przedszkola najmniesza grupa dzieci obejmuje 3 lat i te mniejsze maja byc zapisywane do kubusia do zlobka

  2. Już wiem – rekrutacja od 15 lipca do pierwszego tygodnia sierpnia. Pierwszeństwo będą mialy dzieci, których rodzice złożyli ankiety…

  3. Ciekawe jak to będzie wniosków złożonych podobno pełna masa więc na pewno nie każde dziecko się załapie. Sam czekam na ogłoszenie listy…zobaczymy

  4. super!!! w jaki sposób będzie odbywać się ta rekrutacja i do kiedy? bo termin cokolwiek nietrafiony – środek sezonu urlopowego ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.