Znamy już kandydatów do fotela Wójta

46

W tegorocznych wyborach samorządowych do fotela wójta będą pretendować:

Dotychczasowy Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski – piastujący ten fotel od 1998 roku, komitet KWW Samorząd dla Mieszkańców. Obecny wójt oficjalnie jeszcze nie ogłosił swojej kandydatury, jednak podczas ostatniej sesji Rady gminy Miedźna snuł plany na kolejną kadencje i zapowiadając inwestycje na następne lata, co jednoznacznie wskazuje iż będzie ubiegał się o reelekcje.

Główny kontrkandydat obecnego wójta, lider Stowarzyszenia “Nowa Energia” Jan Słoninka, Komitet Wyborczy Nowa Energia.

Dotychczasowy Radny gminy Miedźna, Marcin Germanek, KWW Z Pomysłem na Gminę Miedźna, który ogłosił swa kandydaturę na profilach społecznościowych.

Ponadto z KW  Prawa i Sprawiedliwości wystartuje Bronisław Śmieja

Czy i kogo wystawi KW Platformy Obywatelskiej tego jeszcze nie wiemy.

 

46 KOMENTARZE

 1. Z tonącego statku wójta Taranowskiego nawet pan Nelec uciekł i lobbuje wygraną Pana Słoninki.
  Jestem ciekaw czy urzędnicy nauczyciele i inni podwładni wójtowi przejrzeli na oczy.

 2. Jakieś 20 lat piastowania stanowiska wójta i powie mi ktoś, że p. Taranowski nie miał czasu i możliwości aby ta gmina świetnie prosperowała? Kopalnia – lata świetności i po drodze ogromne środki unijne. Niestety przespane! Kierować taką gminą tyle lat i nie wykorzystać jej potencjału to w moich oczach poprostu grzech. Mam wrażenie, że do niektórych niestety nie dociera fakt, że od takiej osoby jak wójt zależy bardzo dużo. Jan Słoninka z Nową Energią punktują wójta na każdym kroku. Gdyby było inaczej to zwyczajnie nie mieli by możliwości wytykać mu błędów i to nieraz bardzo poważnych. Proszę o poświęcenie chwili na zaznajomienie się ze stroną: https://www.nowaenergia-stowarzyszenie.info.pl/ Pokażcie mi Państwo kogoś kto tu w tej gminie podjął tak wiele inicjatyw i czynnego udziału w sprawach lokalnej społeczności jak Nowa Energia. Wyborcy idąc do urny i oddając swój głos poprostu powinni się zastanowić na kogo głosują bo każdy głos jest ważny i ma wpływ na przyszłość. Władzę wybiera się na kilka lat daj Boże mądrego zarządzania. To wybór osoby, której będzie się chciało robić coś dla tego terenu i ich mieszkańców i co ważne będzie patrzył perspektywicznie a nie oby dokulać do następnych wyborów. Ja mam takie zdanie na ten temat a wybór oczywiście należy do Państwa na kogo oddacie swój cenny głos.

  • Kto rozpowszechnia w szkołach i nie tylko kłamliwe informacje, że ew.nowy wójt będzie zwalniał pracowników ? Skądś się ta PLOTA wzięła i nie trudno się domyślić.Wg mnie pierwsi do zwolnienia byliby pracownicy (albo prezesi) wszystkich instytucji na G…

   • Spokojnie nikt z NE nie będzie nikogo zwalniał w szkołach. PLOTA puszczona jak 4 lata temu i mam nadzieję, że polska inteligencja nie jest tak głupia jak ten pan co tą PLOTĘ puszcza po raz kolejny.
    Zwolnienia będą ale w GZGK na 100 % ponieważ źle się dzieje w gminnej spółce gdzie jakość wody i złe zarządzanie majątkiem GZGK doprowadziły do niezadowolenia wśród mieszkańców naszej gminy.
    NOWA ENERGIA stawia na lepszą jakość wody i koniec z “FUCHAMI”…

  • Sądzę że obecni radni nie mają takiego rozeznania w wymiarze kasy, która płynie z rąk gminnego społeczeństwa. Nie mają, bo pewnie tylko co trzeci umie czytać ze zrozumieniem, a przebłyski analityczne to pewnie zdarzają im się rzadziej niż Barbórka na Piaście.

 3. Czy na tym portalu można mieć swoje zdanie? Chyba nie. Bo widze że tylko Nowa energia i najwięcej wpisów jej przychylnych. A jak coś nie po jej myśli to postu nie dodają. I taki to oto portal Wolanie info. A tak swoją drogą drodzy Państwo to Rodo nie obowiązuje??

   • a jaki to argument ma Pan Jan Słoninka – lider NE, żeby siebie nazywać “głównym” kontrkandydatem obecnego wójta. To pozostali kandydaci to już gorszego sortu? “Kto się wywyższa – będzie poniżony” – mówi Pismo.

    • Jak ktoś chce coś dobrego o obecnie rządzącym napisać to niech pisze, jak to prawda to wielu się przychyli do takiego komentarza. Jak widzisz niewiele tego jest. To nie znaczy, że nic dobrego wójt nie robi, ale niewiele tego jest, chyba że w roli kiełbasy wyborczej w porównaniu z tym co robił i jak dzielił przez ostatnie lata. Gdzie jeździł służbowym autem, jak często bywał na szkoleniach i dziwnych wizytach w tym zagranicznych dlaczego podejmował decyzje bardzo szkodliwe dla mieszkańców i wcale się tym nike przejmował, Dla każdego niezadowolonego miał dobre słowo -byle ten oddalił się z problemem. Nie wiadomo co myślał od lat, że ludzie – mieszkańcy, nie dowiedzą się o pozornych ruchach np. przepompownia lemna na Bodzowie gdzie złożono wniosek o dofinansowanie projektu i odtrąbiono sukces wydając ponad 200 tysięcy na dziś bezwartościową dokumentację i wycofano wniosek po cichu- czemu wójt na sesji nie zaprzeczył. Może to do niego nie dotarło, może nie wiedział. Asfaltownia w Woli to kolejny śmierdzący projekt w którym nie liczyli się mieszkańcy. Wstrętna ciecz w kranach -nazywana wodą którą jesteśmy “częstowani” bardzo drogo, przez gminną w 100 procentach spółką komunalną w której prezes zarabia więcej od wójta. Wybudowano ujęcie wody w sytuacji gdy dobra woda płynie rurociągiem tuż obok i jest tańsza. Alle wielomilionowa inwestycja została wykonana i trudno by teraz uzasadnić, że woda była dobra a jest niedobra ale można ją warunkowo spożywać, no to jest dobrze i nie ma problemu. Jak długo mieszkańcy, ich zdrowie i dobro nie będzie się liczyć? Lokalna władza skupiona na sobie uważa że, (jak powiedział klasyk ogłupiania) “ciemny lud to kupi. Czy władza zauważyła że świat się zmienił i lud ma świadomość swoich praw? Nie jest też ciemny i widzi co jest skutkiem pustych słów i niespełnionych obietnic.
     Wójt ze swoim teatrem może założyć własne forum, na którym rozprawi się z opozycją i będzie wytykał jej śmieszność i głupotę planów i działań. Ale władza nie widzi opozycji i nie ma kontrkandydatów którzy byliby w stanie mu w zagrozić na stanowisku, więc nie ma tematu debaty. Po co się wysilać. Kilka spotkań, chodnik, bieg, dożynki, festyn, uśmiech, uścisk dłoni, obietnica, i jest kolejna kadencja – udało się. Tak ręka wyborców jest ważna, czy znowu trafi do nocnika?

     • Ja dodam że ten biedny wójt skręt dalej jeździ służbowym fordem po godzinach urzędowania.
      Może zróbmy wójtowi ściepę i kupimy mu auto ? Przy motoryzacyjnym na Woli jest seicento do sprzedania pewnie radny Bigos sprzedaje to zrobi swojemu pracodawcy zniżkę.
      Moim zdaniem to już jest bezczelność ze strony wójta.

  • Wypowiedź się OBserwaTor w tubie wójtowej za publiczne pieniądze. Wolno ci? Może na gminnej stronie? Nie chcą cie publikować? To napisz na gminnym Fb? Nie a się? Patrz a na tym forum możesz sobie ulżyć, ponarzekać. Na NE też publicznie, tę portal jest za prywatną kasę nie za twoją jak gminne sprawy i gminna strona w internecie.

  • Tak ciekawe? Postów napisałem chyba ze 3 z czego udostępniliście jeden. To że strona jest finansowana z prywatnych pieniędzy to potwierdziliście tylko fakt ze wybieracie posty które Wam pasują. Na szczęście nie jestem za żadną partią czy Komitetem Wyborczym. Moim zdaniem portal o takiej nazwie powinien zamieszczać wszystkie komentarze jak twierdzicie ze można się wypłakać. I nie ma co tu gdybać o stronie gminy czy FB sprawa dotyczy Was bo to na Waszym portalu dodałem post a nie na innym. Pozdrawiam serdecznie:))

   • Bo na innym nikt ci nie da możliwości, nawet raz na milion. Tam twoje zdanie nikogo nie interesuje. Jak masz coś ciekawego do powiedzenia to napisz i nie skarż sie tak bardzo. Tutaj konstruktywna krytyka jest szanowana. “Chyba ze trzy posty” napisz, jeszcze raz. Moje też nie wszystkie zamieścili ale nie mam pretensji, to admin o tym decyduje. Jeżeli uzna że to co piszę jest głupie lub nic nie wnosi, albo może kogoś urazić to nie publikuje. Ja to szanuję bo to prywatny portal. Masz dużo pomysłów, to załóż konkurencyjny portal. Były już ze dwa, nie ostał się żaden na szerszą choćby gminną skalę. Ten portal ma czytelników także poza gminą Miedźna, prawie szesnaście milionów odsłon to duży sukces. Ludzie to czytają a władza toczy jałową pianę. Dzięki portalowi wolanie.info wiele niemożliwych do rozwiązania problemów znalazło szczęśliwy finał. Wiele szemranych interesów nie doszło do skutku. A władza wątpliwej pracowitości zmuszona była wielokrotnie przyspieszyć działania, zakasać rękawy i dopilnować spraw które wcześniej były niemożliwe. Jak jesteś obserwatorem gminnym to pisz, byle mądrze.

   • jak ci się nie podoba , to nie pisz – inni za Ciebie napiszą – myśl o mnie wspak .ja nie popieram chamstwa i wymyślania innym .załóż mundurek i czekaj na swoją kolej .

 4. jest pierwszy żołnierz wójta Germanka – Sochacki, ten celebryta z seriali. Fajna ta rada będzie a w gminie będą kręcić seriale konkurencyjne do Wilkowyj – Zycie to je bajka. Stratuje z W2 chop wie w ogóle gdzie jest w2 o LOL

  ks

  • No właśnie, znam go z policjantów na TV4 🙂
   Kamil bedzie w nowym Ranchu kreconym pod delikatesami w Miedźnej.
   Ciekawi Ci kandydaci Germanka hehe

   • Germanek nie jest ciekawym kandydatem. To jest problem. A nie problem reszty kandydatów.
    Nie zapomnijcie mieszkańcy z bloków hasła sprzed 4 lat Germanka
    “Prawdziwa Wola to wieś i trzeba jej przywrócić należną pozycję i szacunek” i pkt 12 z jego programu wyborczego “Wzrost pozycji wsi względem bloków”.
    Taki to kandydat co szczuje jednych na drugich.
    Dodam tylko, że dziwię się tym z bloków, którzy dziś mu ufają. Po czymś takim?

    • Dokładnie miedzy innymi dlatego jego sztab i ludzie są u mnie bez szans. Owszem będę głosował na młodych ale nie celebrytów bez doświadczenia i na dodatek nie zamieszkujących w tym okręgu z którego startują.

     • A przed kropką przecinek, jak w ogrzewanym kawale: biorą udział ale nie wchodzą. Może tu jedynie obniżą ciśnienie, a może odwrócą uwagę od poddywanowych spraw, rozbawią i rozweselą wyborców. Może napiszą program obietnic, ale najpierw niech przedyskutują z obecnym wójtem, czy ewentualnie w drugiej turze (jeśliby taka była) zostaną przez niego przytuleni ze swoimi propozycjami dla ludu zwanego publicznością bo kasa radnego to nowe, niezłe auto za kadencję, no chyba, że dieta radnego jest niezębna “na życie”.

    • A Mucha i Antos kandydują? Coś cicho o tych osobach. Podejrzewam że ludzie wójta chcą skłòcić kandydatów z opozycji. Kto największa wiedzę posiada co u p. Kamila się dzieje ? Szkoła, a w szkole ludzie wójta zakłócają na forum kandydatów na radnych

  • O to ciekawe zamienić radnego muchę na sochackiego ten i ten g…o robi. Człowieku co ty wiesz o życiu o problemach tutejszych mieszkańców co masz za doświadczenie życiowe? Wystąpiłeś w jais epizodach i pikniku a jak ktoś napisał celebryta. A tak nie wstyd Tobie wykorzystywać piknik do swoich celów politycznych i to jeszcze chorą osobę

  • ludzie czy wy tak powaznie? chlopak ktory ma mnostwo pozytywnej energii, wiedze przedsiebiorcza czego dowodem jest jego wygrana nagroda starosty w pszczynie.. ale obstawiam ze to konkurencja go tak obraza a i jeszcze jedno chlopak pomaga charytatywnie od ok 6 lat, no tak ale to kampania polityczna… dajcie spokoj i nie piszcie glupot jak go nie znacie, a i kamil mieszka na w2 od ponad 10 lat i mial w zyciu wiele problemow bo sam z mama mieszka, wiec zna ludzkie problemy naszych mieszkancow

   • Tak, na serio. Wiedza przedsiębiorcza? No proszę cię. Prowadził jakaś działalność gospodarcza kiedy jaka ile czasu? W teorii to każdy mądry. Pomaga czy się lansuje bo ma parcie na szkło? Działał w samorządzie, poproszę o konkrety co zdziałał ze szkoła funkcjonuje lepiej bo nie słyszałem nie widziałem. Niech zacznie od Rad Sołeckich moze tam się coś nauczy pokaże co potrafi a nie marnować radnego z w2 gdzie potrzebujemy doświadczonych ludzi z mocnym charakterem umiejących walczyć o te osiedle a nie celebrytów dodatkowo nie zamieszkujących tego okręgu wyborczego.

    • Ludzie nie przeginajcie. Nic nie zrobił, bo jeszcze radnym nie był! Z tego NIC rozliczajcie tych co już siedzieli w radzie i mogli. Jest młody, startuje i super. Musi wejść młode pokolenie i leśnych dziadków wymienić.
     Inna bajka czy zespół z którym się dogadał zrobi coś dobrego? Pan Germanek, jako przywódca jeszcze cztery lata temu osiedla z blokami uważał za mniej ważne od wsi. Więc zostawcie młodego kandydata w spokoju a popatrzcie na propozycje jego lidera. I wtedy oceńcie, przekonuje, nie przekonuje i ewentualnie kto bardziej przekonuje? Przy takich złowrogich komentarzach zamordujecie w ludziach chęć działania a grono tych starych wyjadaczy już zaciera ręce z uciechy. Chyba, że to oni tu się wylewają, to ich nikt nie zatrzyma. Żądza koryta plus jest taka, że ci radni co odpadli cztery lata temu znów się pchają. Widać żyć bez gminy nie mogą 😉 To dla nich jak lep na muchy. Ale to tych wiecznych trzeba wymienić!
     A młodzi niech się uczą, niech mają ambicje, niech działają. Bo im się jeszcze chce chcieć.

   • Zgadzam się, też tak myślę, że to konkurencja zagrożonego wieloletniego i zabetonowanego systemu. Bo pozostała ma równie młodych kandydatów 🙂
    A ci starzy niby nie czytają, niby nie wchodzą a jak przychodzi co do czego to się okazuje, że nie młodzi a ci starzy obrażają najbardziej.
    Pamiętacie przeprosiny dla pana Janka Słoninki na tym portalu? To żaden młodzieniaszek sobie tak pozwolił na obrażanie a stary chłop z trójką dorosłych dzieci! Wstyd.

  • Proponuje usunąć z sieci najpierw kompromitujące filmy z dziewczynami w rolach głównych bo jak wypłyną to będzie wstyd i wyprowadzka z Woli. Wiesz o co chodzi Kamil 🙂

 5. Obiecanego to sie dużo zmieści haha Najlepsi opowiadacze wystartowali w wyścigu o fotel Opowiadacza Gminnego , Co Wy pewnie nie zrobicie i nie obiecacie za te glosy wyborców a Co z tego zrealizujecie oto jest pytanie ?

  • Dokładnie i dosadnie tylko Pan Janek jest czysty i warto oddać głos z nadzieją ze coś sie zmieni na lepsze w tej gminie ,
   Wojt to wiadomo wypalony czlowiek .Germanek jako radny nie poszalał za bardzo dla Gminy czy mieszkanców Woli ,pewnie lepszy od Bogdana bo by chociaz urlop wybierał

 6. Nie namawiajmy na kogo głosować tylko namawiajmy żeby wogóle iść na wybory. Bo z mojego otoczenia to prawie nikt nie chodzi. A potem na imprezach główny temat to narzekanie na władze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.