Znów płoną trawy

19

Gdy jedni zasiadali do obiadu drudzy od nie go zostali oderwani. W niedzielne południe, znów do akcji wezwania zostali strażacy. Płonęły trawy  za garażami przy osiedlu W-II. Znów głupota przypomniała o sobie, bo jak inaczej można nazwać czyn, którego dopuścili się nieznani sprawcy.

Tylko szybka i sprawna akcja zapobiegła rozprzestrzenienie się ognia na dalsze tereny. Pomimo licznych apeli proceder dalej się powtarza. Czy trzeba być pozbawionym wyobraźni i nie zdawać sobie sprawy czym grożą nie kontrolowane pożary? Bądźmy świadomi jakie skutki niesie za sobą wypalanie traw.

19 KOMENTARZE

  • A może “Ja” zgłosi wniosek o przyłączenie Woli do Gilowic, skoro tam jest bliżej, lepiej… Wyjazdów na wezwanie PSP Pszczyna – miała OSP Gilowice w 2013r. podobno 13 dlatego drugi samochód jest im bardzo potrzebny i w ostatniej chwili garaż okazał się zbyt mały.
   OSP Wola w 2013r. wzywana była do akcji 60 razy, w tym roku już 30 razy wyjeżdżali do różnych zdarzeń i nigdy nie zawiedli. Zawsze wyjechali w kilka chwil i byli na czas.

   • Do CDN… sory ale mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to że skoro inwestuje się tyle w straż w Gilowicach to właśnie to ta straż powinna przyjechać do pożaru na W-II bo chyba jednak ma bliżej. Jeżeli kupuje się nowe auto żeby stało w nowym garażu to chyba już jest jakiś bezsens.Pełny szacun dla strażaków z Woli.

    • Do Ctm to chyba dobrze że mają mało wyjazdów??? – każdy wyjazd to jakaś tragedia czyli czem mniej to lepiej. A pozatym ta ilość pożarów traw i kontynernerów to na skalę powiatu nie ma. To świadczy o nas mieszkańcach.

     • Gilowice: powierzchnia wsi 2,2 km kwadratowego, 1400 mieszkańców i 13 wyjazdów. Jednostka nie należy do KSRG i nie podlega rozkazom PSP Pszczyna, w przeciwieństwie do trzech pozostałych
      Wola: powierzchnia 16 km kwadratowych, 8400 mieszkańców i 60 wyjazdów (dane dostępne w internecie)
      sprawdź Mieszkańcu ilość wyjazdów do tych “kontynernerów” u źródła to są dostępne wiadomości, a nie pisz bzdur. Gilowice to niespełna 20% ludności oraz powierzchni Woli – ilość wyjazdów jest relatywnie podobna. To tylko uwidacznia gdzie jest potrzeba doposażenia jednostki.
      OSP Wola przez kilka lat nie miała garażu na lekki samochód. Bywało, że zimą stał w stodole u gospodarza na wsi. Strażacy za pieniądze z kalendarzy kupili garaż i sami – własnymi siłami go ustawili, wykonali we własnym zakresie płytę betonową, na której stoi i sami wykonali jego ocieplenie aby woda w zimie nie zamarzła w zbiorniku. To nie oznacza że mają go teraz na mrozie trzymać tylko niech sami go sobie wybudują, a opowieści o belce i katastrofie budowlanej niech wrócą między bajki.
      Miejmy nadzieję, że działania mające poróżnić i skłócić między sobą Strażaków i Mieszkańców nie przyniosą oczekiwanych owoców.

      • Nie rozumiem twojego myślenia!!!! Każda jednostka nawet TA najmniejsza podlega pod PSP!!!wiec najpierw zorientuj się w przepisach a nie wypisuj głupot na forum ogólnodostępnym!!!A tak w ogóle to pod Gilowice podlega z tego co mi wiadomo Frydek który nie ma jednostki, teraz przelicz powierzchnie i liczbę mieszkańców i procent wyjazdów.

       • nie rozumiesz – to fakt. Frydek to dodatkowy tysiąc mieszkańców który nie zmienia statystyki, nie o to jednak chodzi. Oburzenie twoje jest bez sensu. Jednostki nie zrzeszone w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym nie mają obowiązku wyjazdu na rozkaz PSP, a taką jednostką jest OSP Gilowice-jak wyjadą do akcji to muszą się podporządkować kierującemu akcją (jeżeli jest taki ktoś – najczęściej to PSP).

        Strażacy to mądrzy i doświadczeni ludzie, nie dadzą się skłócić i poróżnić polityce, wiedzą o co chodzi w tej grze.

        Czas podsumowania i rozliczenia wkrótce nadejdzie

        • pierwsze słyszę ze jednostki nie zrzeszone nie mają obowiązku wyjazdu. możesz mi podesłać link gdzie tak pisze?????

        • Do .,cdn., prosiłbym o ten link gdzie pisza ze jednostki nie zrzeszne nie mają obowiazu wyjazdu na rozkaz PSP , a co do podorzadkowania sie podczas akcji to taki nakaz maja wszystkie jednotki OSP nawet te w KSRG, wiedz czekam na ten link cdn…………..

        • Jesteś strażakiem, każda jednostka ma Naczelnika – zapytaj, jest Komendant Gminny, a jak to nie wystarczy – Komenda Powiatowa PSP. Nie oczekuj podanych na tacy informacji – wysil się – sprawdź, a nie żądaj.

        • Ja nie ŻĄDAM tylko TY siejesz nieprawdziwe informacje(ze jednostka nie włączana w KSRG nie ma obowiązku wyjazdu – bo MA!!!!!!!!!! Jesteś takim CWANIACZKIEM to podaj link -którego nie ma. Doinformuj się a potem pisz prawdę, a nie pierdoły jak dotychczas. My fojermany z gminy damy sobie rade bez takich ludzi jak TY- mało robić dużo gadać.(i w dodatku nieprawdę)

   • Nie krzycz na forum tylko przeczytaj ustawę o KSRG i Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 lipca 1998 r. z późn. zm., a także powiatowy plan ratowniczy – tam uwzględnia się jednostki spoza systemu (należy jednak podpisać stosowne porozumienia) i zapytaj potem mądrych ludzi jak nie zrozumiesz czytanego tekstu. Nie zamierzam dłużej na ten temat dyskutować.
    Niewątpliwie dacie sobie radę – ja nie jestem strażakiem, to nie jest obowiązek tylko zaszczyt. Nie każdy jednak może być strażakiem, jednak strażak nie jest kimś lepszym ani gorszym, i nie ma żadnych podstaw żeby siebie wywyższać i wypowiadać się za innych – a Ty to zrobiłeś.
    Szacun wielki dla wszystkich strażaków, dla Ciebie strażaku także.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.