Informacja ze spotkania prezentacyjnego w związku z planowaną budową drogi ekspresowej S1

8

W dniu 18 września 2012 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach odbyło się spotkanie prezentacyjne w związku z planowaną budową drogi ekspresowej S1 od węzła „Kosztowy II” w Mysłowicach do węzła „Suchy Potok” w Bielsku – Białej.

W spotkaniu uczestniczyło 819 osób. Planowany wariant „A” spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem zarówno mieszkańców jak i władz gminy Miedźna. Wariant ten nie odpowiada również gminom sąsiednim – tj. gminie Brzeszcze i Bestwina oraz władzom województwa małopolskiego, które preferują warianty przechodzące przez teren Małopolski.

Zebrani zdecydowali, że wariant „A” powinien być całkowicie wykluczony. Na zakończenie przyjęto stanowisko uczestników spotkania wyrażające zdecydowany sprzeciw odnośnie wyboru i realizacji wariantu „A”. W trakcie głosowania wariant ten uzyskał tylko jeden pozytywny głos przy 818 głosach przeciwnych.

Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim uczestnikom spotkania a szczególnie mieszkańcom gminy Miedźna za liczne przybycie i czynny udział. Nadto pragnę podziękować Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego jej współpracownikom i uczniom, pracownikom urzędu gminy oraz druhom OSP z Woli, Gilowic i Góry za pomoc w organizacji tego spotkania.

Wójt Gminy Miedźna
mgr inż. Bogdan Taranowski

stanowisko uczest. spotkania do pobrania

Wizualizacja projektu drogi

 

8 KOMENTARZE

  1. A wiecie co ja tak napiszę pół żartem, pół serio. Ja żałuję, że ta droga nie będzie szła przez nowe osiedle, zburzyli by te brzydkie, źle zbudowane bloki i wybudowali by nowe, a nie ludziom nowiutkie, piękne domy burzyć, a co poniektórym zabierać wspomnienia całego życia. A le ja mogę tylko chcieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.