Odwołano pogotowie przeciw powodziowe

19

Aktualizacja 01/05

Dziś o godzinie 9:00 zostało odwołane pogotowie przeciw powodziowe.

Aktualizacja29/04 18:30

Droga na most Bronisław jest już przejezdna. Zamknięta nadal pozostaje ul.Starorzecza oraz bak dojazdu na most wójtowy.

29-04

Droga na most łączący woj. śląskie z małopolskim w Woli została zamknięta dla ruchu z powodu lokalnego podtopienienia w okolicy mostu po stronie woj.małopolskiego. Ma to związek z dużym zrzutem wody ze zbiornika w Goczałkowicach. Wisła o 35 cm przekroczyła tam stan alarmowy, wynoszący 410 cm. Sytuacja ta będzie utrzymana do momentu ponownego wstąpienia wody do koryta Wisły. Decyzje o zamknięciu drogi łączącej Harmęże z Wolą wydał  Wójt gminy Oświęcim

droga-bromek-wola

Zanik opadów, sytuacja się stabilizuje. Pozom wody na Wiśle opadł w ciągu godziny o 4 cm (punk pomiarowy Brzeszcze)

28-04

Wisła wystąpiła miejscami z koryta, dla ruchu natomiast zamknięto ulice Starorzeczną.

 

Od 28/04 na terenie woj. śląskiego obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, zarządzone przez Wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka( zarzadzenie-wojewody-nr-1_2017-z-dn-28-04-2017-pogotowie-przeciwpowodziowe).

Zgodnie z komunikatem IMGW stan alarmowy został przekroczony co najbardziej istotne dla mieszkańców gminy Miedźna  na 7 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, maksymalnie w Brynicy o 36 cm oraz  na 3 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry, maksymalnie o 60 cm w Branicach na Bocznym korycie Opawy.

Z kolei stan ostrzegawczy został przekroczony: na 27 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły.

Wezbrania z przekroczeniem stanów alarmowych występują w woj. śląskim: zlewnie: Małej Wisły, Brynicy, Przemszy, Soły (okres ważności do soboty do godz. 9), zlewnia górnej Odry (okres ważności do piątku do godz. 12)

IMGW podało także, że wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, miejscami alarmowych występują w woj. małopolskim: zlewnie: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (ważne do soboty do godz. 9); woj. śląskim: zlewnia górnej Warty (ważne do soboty do godz. 12)

 

O zmieniającej  się dynamicznie sytuacje będziemy na bieżąco państwa informować na lamach portalu oraz przez kanały FB oraz twitter. W razie konieczności zostanie wysłany komunikat SMS z gminnego systemu ostrzegania (osoby nie zarejestrowane zapraszamy do rejestracji ).

 

Video z Maja 2010 Roku

19 KOMENTARZE

 1. Brawo sołtys osiedla Wola2,który jedyny postarał się o rozwieszenie flag w dniu święta państwowego.A gdzie prezesik SM osiedla Wola2.Przed każdą klatką jest miejsce gdzie można powiesić flagę,tylko to trzeba chcieć.Trzeba wspomnieć o ludziach na naszym osiedlu WII,tylko na nielicznych balkonach widać prawdziwych polaków( patriotów) .Proszę przejechać się po gminie w Bojszowach i zobaczyć ile jest tam flag powieszonych .Można,można tylko trzeba chcieć.

   • A co wy chcecie do tego PIS-U proszę konkretnie, cale życie glosowałem na PO aby komuchy (SLD z PSL) nie doszły do władzy i co nic PO tylko zawsze płakało jak to źle jak to nie ma na nic pieniędzy jak to musimy oszczędzacz. Sami jednoczesne budując gigantyczne majątki i bawiąc sie we wzajemna adoracje we własnym gronie. Przykład macie choćby w naszej gminie gdzie wojt wszystkim na około tłumaczy ze na nic nie ma pieniędzy ze bieda ze trzeba oddać kopalni a sam wypłaca sobie150 tysięcy wynagrodzenia za urlopik ty czytelniku musisz pracować na takie pieniądze, a najgorsze jest to ze to są Twoje i moje pieniążki.
    Wracając do tematu ostatnio glosowałem tez na PO zastraszony misja niszczenia wszystkiego przez PiS ale dla mnie zwykłego zjadacza chleba nic się zawali a wręcz przeciwnie widzę opiekę od strony Państwa nad rodzina obywatelem wiedze ze ktoś sie zabiera a czyszczenie tego wielkiego bałaganu. Moj głos ma od teraz PIS

    • tylko widzisz drogi Marianie jest tak jak te twoje wizje: oni niszczą wszystko i Ty jako zwykły zjadacz chleba to widzisz!opieka państwa? jaka? te leki które zdrożały 1000 krotnie, ci biedni emeryci z podwyżką 1,65, a może 500+ dla pasożytów i nierobów ( oczywiście nie piszę o wszystkich ) czy o kosztach tych cudów typu miesięcznica, dziennica i obstawa małego? a może koszty utrzymania BOR-u? i ich limuzyn… to nie wszystko ale to jest ta opieka państwa… Moje zdanie jest takie, że kto przy korycie by nie był nie da sobie krzywdy zrobić!

      • choćby żarli najlepsze kawiory, żaby, psy, chrabąszcze, szczury i c o tam jeszcze, to dopiero odejście “kaczora” wleje miód na moje serce.Trójpodział władzy : Kaczyński-Duda-Ziobro i gitara gra

     • Olo wybacz ale to całe PO jest dla mnie fałszywe.
      PiS jest jaki jest ale podzielić się potrafi, młodzi mają trochę lepiej bo 500 plus dali, dzieciaki uczestniczą w różnych dyscyplina sportowych czy innych kółkach zainteresowań…
      My nie chcemy PO

  • u nas nie ma aurotytetu do nasladaowania zeslali tu pewnego osobnika na czeczenie i tak musimy sie meczyc az go PiS wygryzie

  • no to sztab w idealnym miejscu :-))) pewnie debatowali co dalej po wodzie zostanie pełno rozlewisk w których już pewnie do wylęgu szykują się komary, i teraz narada co tu zrobić aby wcinając kit ludowi ze to nie komary a muchy i odkomarzanie nic nie da bo komar doleci z terenów gdzie nie odkomarzali buchachaaaa.

 2. Może by tak wójt podjechał i zaporę drogową w kierunku Bronka odsunął? Taki podobno z Pana podróżnik a po powodzi porządku we własnej gminie nie potrafisz Pan utrzymać?
  I prosiłbym ta drogę do porządku doprowadzić bo robią się już dziury.

  • Mnie ta cala sytuacja już nie dziwi, w innych gminach powalano sztaby kryzysowe, podana takie informacje jak numery telefonów pod którym można na bieżąco zgłaszać zagrożenia czy otrzymać informacje. Oczywiście jest to cześć działań takich sztabów ale najbardziej widoczny dla mieszkańca. U nas cóż widać w piątek o 14 już urzędnicy z wójtem na czele rozpoczęli majówkę i dobrze się bawią przy grilowanej kiełbasce… smacznego. O radnych z komisji odpowiedzialnych za działania antykryzysowe nie wspomnę kasa,kasa i tylko kasa.
   Naprawdę bierzcie przykład z ościennych gmin zobaczcie jak się to tam robi, tu już nie mieszka ciemny lud wolanie ukazują prawdziwe oblicze gminy, tej gminy.

  • Godzinę temu była przejezdna a woda była 0,5 metra poniżej koryta. Przy takiej okazji warto zwrócić uwagę na trzy rzeczy:

   1) Eliminujmy z wałów kierowców motocykli i quadów, którzy czasami się na nich pojawiają.

   2) Koryto Wisły jest porośnięte dużymi drzewami, które hamują bieg rzeki – kto w końcu wymusi na władzach województwa zrobienie z tym porządku?

   3) Od mostu na Oświęcim woda zdecydowanie przyspiesza bo rzeka jest wyprostowana i dzięki temu szybciej schodzi

   4) Zapora w Goczałkowicach przytrzymuje wodę ale zalewa nas m.in. Wapiennica, która wpada za zbiornikiem. Niestety, na mniejszych rzekach a także strumykach i rzeczkach często brak jest odpowiedniej retencji i możliwości przyhamowania wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.